SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİ PİKNİKLE MORAL BULDU

Sendikamızın  Karabük  İl Başkanlığı tarafından organize  edilen birlik ve beraberlik etkinliği, pandemi koşullarındaki yoğun mesaiden bunalan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına moral oldu

Genel Başkanımız Devlet Sert ve  Genel Başkan Yardımcımız  Süleyman Doğan’ın da katıldığı  etkinliğe ayrıca  AK  Parti  Karabük  Milletvekili  Cumhur Ünal, HAK-İŞ Karabük  İl başkanı  Ulvi Üngören,  Aile Sosyal Hizmetler  İl Müdürü Galip Sökmen, Sağlık-Sen Karabük Şube  Başkanı  Sezgin Aydoğmuş, Karabük  FAH Destek Kalite  Müdürü  Bülent  İpek,  Ağız ve Diş Hastanesi İdari ve  Mali  İşler Müdürü  Ferdi Kökçü,  AK Parti  Karabük  İl Başkan Yardımcıları Nurettin Emlik, Ferhat Şalt, Kazım Çamlı,  Merkez İlçe Başkanı  Özkan Çetinkaya ile 500’e  yakın sağlık ve sosyal hizmet personeli katıldı.

ÖZ SAĞLIK-İŞ KARABÜK  İL BAŞKANI DAMLA YILMAZ EKEMEN:

“PANDEMİ SÜRECİNİN YORGUNLARI OLARAK NEFES  ALALIM İSTEDİK”

Sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin pandemi sürecindeki yorgunluklarının bir nebze giderilmesi, moral olması açısından böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten  Öz  Sağlık İş Sendikası Karabük İl Başkanı Damla  Yılmaz, etkinlikte kendilerini yalnız bırakmayan  Karabük  Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü  Galip Sökmen ve  Genel Başkan  Devlet Sert başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

KARABÜK  AİLE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ GALİP SÖKMEN:

“PANDEMİN GERÇEK KAHRAMANLARI GÜNLERCE EVLERİNE GİTMEDEN ÇALIŞAN SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİDİR”

Sağlık ve sosyal hizmet personeli için organize edilen  etkinliğe katılan  Karabük  Aile ve  Sosyal Hizmetler  İl Müdürü Galip Sökmen de, pandemi sürecinde hem  sağlık hem de sosyal hizmet personelinin canla başla mücadele  ettiğini kaydederken, “Ancak pandeminin asıl kahramanları  7-10-14 gün  evlerine hiç  gitmeden hizmet veren  sosyal hizmet çalışanlarıdır. Aldığınız ücretler  ananınız ak sütü kadar helaldir” dedi.

Sökmen, sosyal hizmet personeli ile birlikte çalışmaktan gurur duyduğunu söyledi.

HAK  İŞ KARABÜK  İL BAŞKANI ULVİ ÜNGÖREN:

“YAŞADIĞINIZ ZORLUKLARI BİLİYORUZ.  SORUNLARINIZIN ÇÖZÜMÜ  İÇİN ELİMİZDEN NE GELİYORSA  YAPIYORUZ, YAPMAYA HAZIRIZ”

Birlik ve beraberlik etkinliğine katılan  HAK-İŞ Karabük  İl Başkanı Ulvi Üngören de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının fedakarca çalışmalarına  şahit olduklarını kaydederken, sorunların çözümü  için  ellerinden ne  geliyorsa  her zaman yaptıklarını  ve  yapmaya devam edeceklerini söyledi.

GENEL BAŞKAN SERT:

“ÜYE YAPIMIZIN GENÇ OLMASI, DONANIMLI OLMASI, EĞİTİMLİ OLMASI BİZLERE GURUR VERİYOR”

Karabük İl Başkanlığımız tarafından organize  edilen  ve  500’e  yakın sağlık ve sosyal hizmet  işçisinin katıldığı etkinlikte konuşan Sendikamız Genel Başkanı  Devlet  Sert,  sendikanın üye  yapısının  genç, donanımlı,  eğitimli, teknolojiyi kullanabilen  bir profilden oluştuğunu belirtirken, bundan büyük  gurur  duyduklarını söyledi.

Taşerondan kadroya  geçiş  mücadelesini hatırlatan,  HAK-İŞ’in  taşeron işçisine inandığını ve  bu  inancın da  başarıyı  getirdiğini belirten  Genel Başkan  Devlet Sert, “Sendika  olarak  işçimiz,  üyemiz  önceliğimizdir.  Biz yerli, milli, değerlerine bağlı bir sendikacılık yapıyoruz.  Bu sendikal anlayışımızı  geçtiğimiz  haftalarda  yaptığımız akademik çalışmalarla,  Çalıştaylarla  daha da  güçlendirdik. Sendika  olarak güçlü bir sivil toplum  örgütüyüz. Bakın sendikamızda  herkese her var, pek çok komitemiz var, her bir arkadaşımız bu komitelerde  görev  alabilir” dedi.

Pandemi süreci boyunca  çok zor koşullar  altında  çalışan  personelin bu durumunun  benzer şekillerle devam ettiğini de kaydeden  Devlet Sert,  diğer sağlık  çalışanlarına yapılan ek ödemeden faydalandırılmayan  sağlık ve sosyal hizmet  işçilerine sendika  olarak üye  başına  ferdi kaza sigortası yaptırıldığını ve  poliçelerin üyelere  dağıtıldığını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bünyesindeki üyelerimizin yüzde  75’e  varan oranla bayan üyelerden oluştuğuna dikkat  çeken  Başkan Sert, kadın üyelerin  sendika çalışmalarında  daha  aktif  olmalarını istedi.

Konuşmasının sonunda  kadroya  geçişte  kapsam dışı kalan personelin durumundan da söz eden  Genel Başkan  Devlet  Sert,  1 milyon  işçinin kadroya  geçirilmesi sırasında  kapsam dışı bırakılan  60-70 bin  civarındaki  bu  işçilerin de bir  an önce  kadroya  alınmasını istedi.

Sert,  “ Yapılan  gerçek manada bir devrimdi.  Şimdi bu  kapsam dışı personelin de kadroya  alınması ile  bu devrim tamamlanmış olacaktır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın