KARADENİZ SAHA ÇALIŞMASI

ARTVİNLİ  ÜYELERİMİZ İÇİN SAHADAYDIK

Sendikamıız Gene Başkanı Devlet Sert’in Doğu Karadeniz  illerini içeren saha çalışmasının son durağı   Artvin oldu.  Artvin’de , sendikamız  üyesi sağlık ve sosyal hizmet  işçilerini çalıştıkları kurumlarda ziyaret eden, toplantılar düzenleyen Genel Başkan Sert, bu kapsamda başta  Artvin  Valisi  olmak üzere, il müdürleri ve kurum yöneticileri ile bir araya geldi,  üyelerimizin sorunlarını paylaştı, sendika  olarak  çözüm önerilerimizi sundu.

ARTVİN VALİSİ DORUK’A ZİYARET

Saha çalışması  kapsamında  Artvin Valisi Yılmaz Doruk’u ziyaret eden Genel Başkan  Devlet Sert, il kapsamında  Sağlık Bakanlığı ve  Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan sağlık ve sosyal hizmet  işçilerinin yaşadıkları sorunları  ve taleplerini paylaştı.  Görüşmede 112 ambulans şoförlerinin mesai saatlerine ilişkin düzenlemelerde gündeme geldi. Vali Doruk, Genel Başkan Sert’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, çalışanların moral ve motivasyonlarının düşmemesi, pandemi  gibi  ağır koşullarda  görev yapan personelin memnuniyetinin sağlanmasını  çok önemsediklerini belirterek, bu konuda yaşanan sorunların  aşılması  için gerekli  çalışmaların yapılacağını  vurguladı.

 

İL SAĞLIK VE  AÇSH  İL MÜDÜRLERİNE ZİYARET

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Artvin saha çalışması kapsamında İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu, Destek Hizmetler Başkanı ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Vekili Recep Yılmaz ile bir araya geldi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan üyelerimizin sıkıntılarının paylaşıldığı görüşmelerde  TİS’de yaşanan farklı uygulamalar yüzünden meydana gelen sorunlar anlatıldı,  çözüm noktasında yapılan çalışmalar irdelendi.

Devlet Sert’in Artvin saha çalışması kapsamında bir diğer ziyareti, Artvin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili İsmail ERMİŞ’e oldu. Başkan Sert,  bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan sosyal hizmet işçilerinin sorunlarını paylaştı,  özellikle  696 Sayılı  KHK  ile kadro alan işçilerin  yaşamış oldukları sıkıntıları paylaşarak hem müdürlük  hem de  Bakanlık uhdesinde yapılacak çalışmalar ile sorunlara acil  çözüm getirilmesinin altını çizdi.

 

DEVLET HASTANESİ VE  AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ’NE ZİYARET

Artvin temasları  kapsamında  Devlet Hastanesi  ile  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni de ziyaret eden Genel Başkan Devlet Sert,  üyelerimiz ile bir araya geldi, sorunlarını dinledi, yürürlükte olan toplu sözleşme hakkında üyelerimizi bilgilendirdi. Başkan Devlet Sert,  daha sonra Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seymur Salih MEHMETOĞLU ile de bir görüşme yaptı.

 

TEMSİLCİLERİMİZ İLE TOPLANTI

Genel Başkan Devlet Sert,  Sendikamız  Artvin İl Başkanlığı Temsilci Odası’nda  bir toplantı düzenleyerek ,  işyeri temsilcileri  ile  bir araya geldi.  Temsilcileri  çeşitli konularda  bilgilendiren  Sert, özellikle toplu  iş sözleşmesinin kurumlar tarafından uygulanma  şekillerinin titizlikle takip edilmesini istedi.

 

MEMUR-SEN’E ZİYARET

Artvin temasları çerçevesinde kardeş sendika ve konfederasyon başkanlarını da ziyaret eden  sendikamız Genel Başkanı  Devlet Sert,  bu manada  Artvin Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı  İbrahim İnce  ile de bir araya geldi. Ziyaret sırasında, iki sendikanın il ölçeğinde birlikte hareket edebileceği konular görüşüldü, fikir alışverişinde bulunuldu.

Genel Başkan Devlet Sert’in  Artvin saha çalışmasına  İl Başkanımız Uğur  Özkan,  yönetim kurulu  üyeleri ve temsilciler de  iştirak etti.

Bir cevap yazın