AÇSH ANKARA TEMSİLCİLERİMİZ İLE BÜYÜK TOPLANTI

“ ENERJİMİZİ ALGI VE MANİPÜLASYONA DEĞİL GERÇEKLERE VE SENDİKAL KAZANIMLARA HARCIYORUZ”

Aile Çalışma  ve  Sosyal Hizmetler Ankara  İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan tüm kurum ve kuruluşların temsilcileriyle büyük bir toplantı gerçekleştirildi.

Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Özüpek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya kurum kuruluş temsilcilerimiz ile   Ankara  1 No’lu Şube  Başkanımız Tahsin Özdemir ve  Ankara  2 No’lu  Şube  Başkanımız Yener Öztürk’te katıldı.

Ankara  Emek Konukevi’nde gerçekleştirilen toplantıya 1 No’lu  Şubeye bağlı Öğretmen Necla Kızılbağ Huzurevi, Kızılcahamam Huzur Evi, Saray Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi , Çubuk Abidin Yılmaz Huzurevi, Çubuk Süleyman Demirel Huzurevi, Saray Çocuk Yuvası, Saray Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu, Gicik Yaşlı Bakım ve Huzurevi, Seyranbağları Yaşlı Bakım ve Huzurevi, Kızılcahamam Yaşlı Bakım ve Huzurevi, Demetevler Fatma Üçel Yaşlı Bakım ve Huzurevi, Demetevler Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi temsilcileri ile 2 No’lu  Şubeye bağlı Kadın Konukevi, Ayaş Çocuk Destek Merkezi, Ümitköy Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Şereflikoçhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  ÖZÜPEK KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİ

Toplantıda temsilcilerimize hitap eden Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa Özüpek,  kadroya  geçiş, toplu  iş sözleşmesi ve sözleşmeden doğan haklar, kurumsal aidiyet,  aidatlar, sosyal hizmet çalışanı  üyelerimize  ilişkin hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı,  Aile  Çalışma ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve ilgili birimlere ulaştırılan  SAHA RAPORU, tayin becayiş, zorunlu emeklilik, görev tanımları, maaş farklılıkları  gibi pek çok konuda  temsilcileri bilgilendirdi,  kendisine yöneltilen soruları  cevaplandırdı.

“ ENERJİMİZİ ALGI VE MANUİPÜLASYONA DEĞİL GERÇEKLERE VE SENDİKAL KAZANIMLARA HARCIYORUZ”

 Sendika olarak  temel ilkenin üyelerin hak ve kazanımları ve süreçte yaşanan sorunların hızlı  ve kesim  çözümlere ulaştırılması  olduğuna dikkat  çeken Özüpek,  “Enerjimizi algı ve manipülasyona değil, gerçeklere ve sendikal kazanımlara harcıyoruz” dedi.

Toplantıda  ayrıca Ankara  1 No’lu  Şube  Başkanımız  Tahsin  Özdemir  ile 2 No’lu  Şube  Başkanımız  Yener  Öztürk de  birer selamlama konuşmaları yaptılar.

Temsilciler toplantısına 1 No’lu  Şube  Başkan Yardımcıları Necip Yiğit, Mehmet Erzincanlı, Ramazan Coşan ile  2 No’lu  Şube  Başkan Yardımcıları Mehmet Sel, Ersin Aygül, Gürsel Serbest de katıldı.

Toplantı temsilcilere yönelik  soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

 

Bir yanıt yazın