DÜZCE ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞINA İMRAN ÖNEN BİLÇİN SEÇİLDİ

Sendikamızın Düzce Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Şube Başkanlığı’na İmran Önen Bilçin seçilirken, Şube Yönetim Kurulu Bekir Sıddık Bıçakçıoğlu ve Ömer Sevinç’ten oluştu.

Şube Genel Kurulu’na Sendikamız Genel Sekreter Yardımcıları Yavuz Aksanoğlu ve Fadlı Erdem,  Adalet ve Kalkınma Partisi Düzce Merkez İlçe Genel Sekreteri Dilale Seyyar, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Yusuf Yıldırım, HAK-İŞ Konfederasyonu Düzce İl Başkanı ve Öz İplik İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Telat Örnek, HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, HAK-İŞ Konfederasyonu Bolu İl Başkanı ve Sendikamız Bolu Şube Başkanı Hacer Çınar, Sendikamız Zonguldak Şube Başkanı Recai Özcan, Sendikamız Sakarya Şube Başkanı Ahmet Kamil Bilgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanımız Sedat Balkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız Karabük Şube Başkanı Damla Yılmaz Ekemen ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI GENEL SEKRETER YARDIMCIMIZ YAVUZ AKSANOĞLU YAPTI

Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanı Kamil Erdoğan tarafından açılışı yapılan  Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Aksanoğlu yaptı. Aksanoğlu, katılımcıları selamladığı konuşmasında yapılacak Genel Kurul ve seçimlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

 

MİSAFİRLER SALONU SELAMLADI

 

Düzce Şubemizin gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurulu’nda katılımcıları selamlayan HAK-İŞ Düzce İl Başkanı ve Öz İplik İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Telat Örnek, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in hak bir davanın savunucusu olduğunu belirterek,  “Emeğin ve işçinin olduğu her yerde bugüne kadar var olan HAK-İŞ  bundan sonrada var olmaya devam edecektir” dedi. Gazze’de yaşanan olayları kınayan Örnek, HAK-İŞ’in 48. Yılında çalışma hayatına kazandırdığı kazanımlardan bahsetti.

Genel Kurul’da konuşan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Yusuf Yıldırım’da Filistin’de İsrail tarafından gerçekleştirilen soykırım ve Ortadoğu’daki çatışma ortamından söz ettiği konuşmasında ülkemizdeki birlik ve beraberliğin önemini hatırlattı. Yıldırım sağlık çalışanlarına bugüne kadar yapmış oldukları ve yapacakları çalışma ve gayretleri için teşekkürlerini sundu.

Genel Kurulu selamlayan bir diğer konuşmacı HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir oldu. Emek hareketinin önemine değindiği konuşmasında babasının da sendikacı olduğundan söz eden Gökdemir, HAK-İŞ’in anlamının kendisi için farklı olduğunu belirtti. HAK-İŞ çatısı altında olan tüm sendikaların kardeş sendika olduğuna değinen Gökdemir Gazze’de yaşan olayları değerlendirdi, İslam coğrafyasının bir bütün haline gelmesi gerektiğini vurguladı.

 

DÜZCE ŞUBE BAŞKANIMIZ İMRAN ÖNEN BİLÇİN GENEL KURULU SELAMLADI

Genel Kurula katılana misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür eden Düzce  Şube Başkanımız Bilçin yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Mensubu olmanın çok özel, çok kıymetli olduğunu düşündüğümüz bu çatı yani Öz Sağlık-İş çatısı sağlık ve sosyal hizmet işçileri açısından bir “yuva” özelliğini hep taşımıştır, bundan sonra da Allah’ın izni ile hep taşıyacaktır. Bu yuvada herkese, hepimize yer var. Bu yuvada milleti için, devleti için vazifesini hakkıyla yapan bütün sağlık ve sosyal hizmet işçisine yer var. Bu yuvada birlik-beraberlik isteyen, aile sıcaklığı isteyen, biz olalım, bir olalım diyen herkese yer var. Bu yuvada sendikamızı büyütelim, üyemizi mutlu kılalım, sendikal haklar için enerji sarf edelim diyen herkese de yer var.

Bugün burada toplanma amacımız bir genel kurulu gerçekleştirmek olabilir. Ancak bizler bu genel kurulları Öz Sağlık-İş ailesinin bir bireyi olarak; ilk günkü heyecanımızı koruyarak, emeğin hakkını alma mücadelesini sürdürerek, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasındaki yerimizi sağlamlaştırarak yolumuza devam etmek için söz verdiğimiz, akdimizi yenilediğimiz süreçler için fırsat kabul ediyoruz. Gücümüze güç katma yolculuğu kabul ediyoruz. Varsa hatamız, ihmalimiz onları onarmak, kabul gören, takdir toplayan faaliyetlerimizi sürdürmek için yeni bir fırsat kabul ediyoruz. Öz Sağlık-İş, HAK-İŞ  ilke ve değerlerine uygun, yerli ve milli bir sendikal duruşu göstermek ve sürdürmek için yenilenme zamanı olarak görüyoruz.

Düzce Şubesi olarak yolumuz uzun, hedeflerimiz büyük. İlimizdeki sendikasız en son sağlık ve sosyal hizmet işçisinin de Öz Sağlık-İş çatısı altında örgütlendiğini göreceğimiz güne kadar durmadan, dinlenmeden mücadelemize devam edeceğiz. Bize ilkeli sendikacılık yakışır. Bize dürüst sendikacılık yakışır. Bize tek 1 mağdurun bile hakkından vazgeçmeyen sorumlu sendikacılık yakışır. Çünkü biz; Öz Sağlık İş’iz. Çünkü biz, sağlık ve sosyal hizmet işçisinin emeğinin, hakkının tek emanetçisiyiz.

Genel kurulumuza katılarak yüreğimizdeki heyecana varlığınızla ortak olduğunuz için, ilk kez yaptığımız kongremizin demokratik güzelliğini bizimle paylaştığınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Hep birlikte güçlüyüz ve bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

ŞUBE BAŞKANLIĞINA İMRAN ÖNEN BİLÇİN SEÇİLDİ

Sendikamız Düzce Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, şube başkanlığına İmran Önen Bilçin seçildi. Şube Yönetim Kurulu Bekir Sıddık Bıçakçıoğlu ve Ömer Sevinç’ten oluştu.