YALOVA ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞINA NEBİ KARAGÖZ SEÇİLDİ

Sendikamızın Yalova Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İki adayla gidilen Genel Kurulda Şube Başkanlığı’na Nebi Karagöz seçilirken, Şube Yönetim Kurulu Ayhan Akgün ve Metin Aydın’dan oluştu oluştu.

Şube Genel Kurulu’na Sendikamız adına Genel Sekreterimiz Av. Muhammet Esat Eyvaz, Genel Sekreter Yardımcımız Yavuz Aksanoğlu, HAK-İŞ Bursa İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz, Sendikamız Bursa Şube Başkanı İskender Çalışkan ve Yönetim Kurulu ile Kocaeli Şube Başkanımız Sedat Balkan ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI GENEL SEKRETER YARDIMCIMIZ AKSANOĞLU YAPTI

Genel merkez teşkilatlanma uzmanı Kamil Erdoğan tarafından açılışı yapılan Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı, sunulan teklif üzerine Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Aksanoğlu yaptı. Aksanoğlu katılımcıları selamladığı konuşmasında yapılacak Genel Kurul ve seçimlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

 

YALOVA ŞUBE BAŞKANIMIZ NEBİ KARAGÖZ GENEL KURULU SELAMLADI

Genel Kurula katılan misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür eden Yalova Şube Başkanımız Nebi Karagöz yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Demokrasi şöleni saydığımız bu özel günümüzde bizlerle birlikte olmanız sağlık ve sosyal hizmet işçisine ve sendikamız Öz Sağlık-İş’e verdiğiniz önemin-değerin göstergesidir. Hoş geldiniz safalar getirdiniz. Mensubu olmanın çok özel, çok kıymetli olduğunu düşündüğümüz bu çatı yani Öz Sağlık-İş çatısı sağlık ve sosyal hizmet işçileri açısından bir “yuva” özelliğini hep taşımıştır, bundan sonra da Allah’ın izni ile hep taşıyacaktır.

Bu yuvada herkese, hepimize yer var. Bu yuvada milleti için, devleti için vazifesini hakkıyla yapan bütün sağlık ve sosyal hizmet işçisine yer var. Bu yuvada birlik-beraberlik isteyen, aile sıcaklığı isteyen, biz olalım, bir olalım diyen herkese yer var. Bu yuvada sendikamızı büyütelim, üyemizi mutlu kılalım, sendikal haklar için enerji sarf edelim diyen herkese de yer var.

Bugün burada toplanma amacımız bir genel kurulu gerçekleştirmek olabilir. Ancak bizler bu genel kurulları Öz Sağlık-İş ailesinin bir bireyi olarak; ilk günkü heyecanımızı koruyarak, emeğin hakkını alma mücadelesini sürdürerek, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasındaki yerimizi sağlamlaştırarak yolumuza devam etmek için söz verdiğimiz, akdimizi yenilediğimiz süreçler için fırsat kabul ediyoruz. Gücümüze güç katma yolculuğu kabul ediyoruz. Varsa hatamız, ihmalimiz onları onarmak, kabul gören, takdir toplayan faaliyetlerimizi sürdürmek için yeni bir fırsat kabul ediyoruz. Öz Sağlık-İş, HAK-İŞ ilke ve değerlerine uygun, yerli ve milli bir sendikal duruşu göstermek ve sürdürmek için yenilenme zamanı olarak görüyoruz.

Yalova Şubesi olarak yolumuz uzun, hedeflerimiz büyük. İlimizdeki sendikasız en son sağlık ve sosyal hizmet işçisinin de Öz Sağlık-İş çatısı altında örgütlendiğini göreceğimiz güne kadar durmadan dinlenmeden mücadelemize devam edeceğiz. Bize ilkeli sendikacılık yakışır. Bize dürüst sendikacılık yakışır. Bize tek 1 mağdurun bile hakkından vazgeçmeyen sorumlu sendikacılık yakışır. Çünkü biz; Öz Sağlık İş’iz. Çünkü biz, sağlık ve sosyal hizmet işçisinin emeğinin, hakkının tek emanetçisiyiz.  Genel kurulumuza katılarak yüreğimizdeki heyecana varlığınızla ortak olduğunuz için, ilk kez yaptığımız kongremizin demokratik güzelliğini bizimle paylaştığınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

2 ADAYIN YARIŞTIĞI SEÇİMLERDE ŞUBE BAŞKANLIĞINA NEBİ KARAGÖZ SEÇİLDİ

Sendikamız Yalova Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, Şube Başkanlığı için mevcut Başkan Nebi Karagöz ile Mehmet Sena Yalçın aday oldu. Yapılan seçimlerde Şube Başkanlığına Nebi Karagöz seçildi.  Şube Yönetim Kurulu Ayhan Akgün ve Metin Aydın’dan oluştu.