AİLE BAKANLIĞI İÇİN EK PROTOKOL TALEBİMİZİ ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN’E SUNDUK

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret ederek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görev yapan 26 bin sosyal hizmet işçisi adına Ek Protokol yapılması talebini iletti.

Bakan Bilgin’in makamında gerçekleşen görüşmede, ASH Bakanlığı toplu iş sözleşmesi tarihi ve asgari ücrete yapılan zamlardan kaynaklı olarak ücretleri asgari ücret seviyesine gelen sosyal hizmet işçileri için KÇP ile birlikte Ek Protokol ihtiyacının gündeme geleceğini belirten Genel Başkanımız Devlet Sert, sosyal hizmet işçilerinin bu manada seçim öncesi bir müjde beklediklerini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’de konuyu hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile birlikte değerlendireceklerini hem de Bakanlık uzmanlarına bu konuda bir çalışma hazırlatacağını kaydetti.

Görüşmede ayrıca önümüzdeki günlerde imzalanması beklenen Kamu Çerçeve Protokolü’ne ilişkin genel bir değerlendirme de yapıldı.

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in Bakan Bilgin’e makamında gerçekleştirdiği ziyarette Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Mustafa Özüpek’de hazır bulundu.