112 ACİL PERSONELİNİN YAŞADIĞI MOBBİNG VE DİĞER SIKINTILARI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İLE GÖRÜŞTÜK

Türkiye genelinde 112 Acil Personeli ve Ambülans sürücülerinin başta mobbing olmak üzere yaşadıkları sıkıntıları Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm.  Dr. Eren Usul  ile görüştük.

Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları Adem Yavuz ve Mustafa  Özüpek ile Ankara 1 Nolu Şube Başkanımız Tahsin Özdemir Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Eren Usul’u ziyaret ederek, sahada yaşanan sorunları, haksız uygulamaları,  112 personelinin yasal hak arama ve adalet taleplerine mobbing  ile cevap veren kimi kurum yöneticilerinin uygulamalarını dile getirdiler.

Genel Başkan Yardımcılarımız Yavuz  ve Özüpek ayrıca ısrarla yanlış  ve hatalı  uygulamalarda bulunan ve mobbing uygulayan idareciler hakkındaki  tutanak ve bilgi notlarını da  Genel Müdür Yardımcısı  Usul’a ilettiler.

Ziyaret sırasında 112 Ambulans sürücülerinin yaşadıkları ve artık zulme dönüşen uygulamaları dile getiren Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve  Mustafa  Özüpek,  dinlenme süreleri de dahil gece gündüz fedakarca görev yapan  112 acil sağlık personeline yönelik uygulanan mobbingin artık kişisel hırslara dönüştüğüne dikkat çekerek, yaşananları “seçim öncesi devlet ve bürokrasi zaafiyeti varmış gibi göstermeye çalışan kötü niyetli tavırlar”  olarak nitelendirdiler.

Öz Sağlık İş Genel Başkan Yardımcılarının anlattığı problemleri ve idarecilerin personele karşı takınmış olduğu kabul edilmez tutumları dikkatle dinleyen Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Usul,  çalışanların haklarının korunmasının, işyerinde barış ve huzurun sağlanmasının öncelikli hedefleri olduğunu belirterek, bunun bozulmasına asla izin vermeyeceklerini kaydetti.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Eren Usul, Öz Sağlık İş tarafından kendilerine ulaştırılan konuların bir an önce inceleneceğini ve gerekenin yapılacağını da ifade etti.