“EYT YENİ MAĞDURLAR OLUŞTURMASIN” DEDİK, GÜNDEM BELİRLEDİK

Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in sürekli gündemde tuttuğu 696 Sayılı KHK’nın içerdiği zorunlu emekliliğe ilişkin yaşanan gelişmeler bir nebze işçinin yüreğine su serpti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT düzenlemesi içerisinde zorunlu emeklilik olmayacak açıklaması, Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in özellikle son  2 gündür sürekli gündeme getirdiği “EYT yeni mağdurlar oluşturmasın” çığlığının tezahürü oldu.

Genel Başkan Devlet Sert’in önceki gün basına yaptığı “EYT’de Gönüllülük Esas Alınmalı” şeklindeki açıklama 60’ın üzerinde internet haber sitesinde yer alırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanvekillerine gönderdiği mektup “Öz Sağlık-İş’ten 3 Bakana EYT Mektubu” başlıklarıyla 50’nin  üzerinde haber sitesinde yer buldu,  4 gazete konuyu sayfalarına taşıdı.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN BİNLERCE TEŞEKKÜR MESAJI ALDIK

Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediğimiz “Zorunlu Emeklilik Çalıştayı” da dahil pek çok TV programında, şube kongresinde ve ziyaretlerde 696 KHK kapsamındaki işçinin zorunlu emeklilik sorununu sürekli gündemde tutan Genel Başkan Devlet Sert nezdinde Sendikamız Öz Sağlık-İş’e kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan, telefon ve e-mail yolu ile binlerce teşekkür mesajı geldi.

Sağlık ve sosyal hizmet işçileri yetkili sendika Öz Sağlık-İş aracılığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in kamuoyuna da açıkladığı şekli ile EYT’de  zorunluluk değil  gönüllülüğün esas alınacak olmasından duydukları memnuniyeti de dile getirdiler.