SİVAS ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA İBRAHİM EYCE SEÇİLDİ

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“SAĞLIK BAKANLIĞI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TALEPLERİ İÇİN ÜYELERİMİZDEN 20 BİNİN ÜZERİNDE BİLDİRİM ALDIK”

Sendikamızın Sivas Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul da Şube Başkanlığı’na İbrahim Eyce seçildi.

Şube yönetimi ise Hikmet Erdem, Ahmet Onur Irmak ve Ali Korkmaz’dan oluştu.

Sendikamız Sivas Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı yeni dönem yetkisi üzerine müzakereleri başlayacak olan toplu iş sözleşmesi talep toplama sürecini bu yıl dijital ortama taşıdıklarını belirtti, “Bir hafta içerisinde üyelerimizden 20 binin üzerinde bildirim aldık. Katılımcılık ilkesi gereği  TİS taslağımızı üyelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.

Sivas Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’na Genel Başkanımız Devlet Sert, Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Belediye Başkanvekili Turan Topgül, Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Saadet Partisi Sivas İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Cafer Kurut, Büyük Birlik Partisi Divriği İlçe Başkanı Emre Bütünbaş, Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Efe Zileli, Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir, Sivas Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş ve Yönetimi, Sivas Numune Hastanesi Kalite Destek Müdürü Fatih Karaca, Sivas Numune Hastanesi Kalite Destek Müdür Yardımcısı Mehmet Kömürcü, Sivas Numune Hastanesi Kalite Destek Müdür Yardımcısı Erdinç Kuşkura, Sivas Numune Hastanesi Kalite Destek Müdür Yardımcısı Recep Ceran, Memur Sen Sivas İl Başkanı Halil İbrahim Temiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ Konfederasyonu Sivas İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Nihat Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ konfederasyonu Giresun İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Hamza Türkmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim Bir Ben Sivas 1 Nolu Şube Başkanvekili Mehmet Bediroğlu, Öz Sağlık İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Murat Arifoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Emre Kocaman ve Yönetim kurulu üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Mustafa Türkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Ahmet Durmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Mehmet Akyol ve yönetim kurulu üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Erzincan Şube Başkanı Metin Bulut ve yönetim kurulu üyeleri, Bem-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu ve yönetim kurulu, Emekli Memur Sen Şube Başkanı İsmet Topdağ ve yönetim kurlu üyeleri , Türk Eğitim Sen Sivas Şube Başkanı Yüksel Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, Olukmanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Kuru, TÜGVA Başkan Vekili Ebubekir Aytekin, Sivas Numune Hastanesi İdari Ve Mali İşler Müdürü Mehmet Eymur, Müdür Yardımcıları Ahmet Çil ve Yavuz Kaya, Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanı Vedat Coşkun, Cumhuriyet Üniversitesi Personel Şube Müdürü Yılmaz Acar, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Kültür Müdürü Mustafa Erol, Cumhuriyet Üniversitesi İdari ve Mali işler Müdürü Yunus Yüksel, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Sekreteri Erdal Karakaş’ta katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI REMZİ KARATAŞ YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan teşekkül etti. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş yaptı.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“SAĞLIK BAKANLIĞI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TALEPLERİ İÇİN ÜYELERİMİZDEN 20 BİNİN ÜZERİNDE BİLDİRİM ALDIK”

Sendikamızın Sivas Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı’nda yeni yetki süreci ile birlikte 180 bin üye adına başlayan toplu  iş sözleşmesi süreci öncesi, üyelerden dijital ortamda taleplerin alınmaya başladığını belirtti.

Sert, “Bir haftada üyelerimizden 20 binin üzerinde bildirim aldık. Üyemiz olan tüm sağlık çalışanlarını katılımcılık ilkemiz gereği toplu iş sözleşmesi taslağımıza görüşleri ile katkı sunmaya davet ediyoruz” dedi.

Genel Başkanımız Devlet Sert, Sivas Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Kurul’a  hitap etti.

“TAYİN KONUSUNU BU DÖNEMDE ÇÖZECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

“696 Sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçiş gerçekten çok büyük önem taşıyordu.  Belene Kampı mantığı  ile hareket eden işverenlerin iki dudağı arasında kalmaktan kurtulup, devlet işçisi olarak özlük haklarımıza kavuştuk.

Ama KHK’nin üretmiş olduğu bazı sorunlar var.  Sizler bunu kurumlarınızda yaşıyorsunuz, bizler tüm ilişkilerimizde, diyaloglarımızda, yetkililer ile sorunların çözümünü konuşuyor, tekliflerimizi sunuyoruz.

Bu sorunların başında gelen konu tayin konusudur. Aile birlikteliğini bozan bu yasak sağlık ve sosyal hizmet işçileri açısından da  öncelikli çözülmesi gereken sorunlar kapsamındadır. Eski kadrolu işçiye, İş-Kur  üzerinden gelerek görev yapan işçiye tayin yasağı yok ama  696’lı  işçilere bu yasak var.

Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.  Öz  Sağlık-İş  olarak bu dönemde tayin konusunu çözeceğiz, buna inanıyorum.

“ÖZ SAĞLIK-İŞ TAŞERON MÜCADELESİNİN KİTABINI YAZACAK”

2018 yılında gerçekleşen taşerondan kadroya geçiş devriminin bir arka planı, bir hikayesi var. Sizlerin bu konuda anıları var. Bizlerin bu konuda mücadelemiz var.  Konfederasyon Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’ın kahramanlığı var, elini değil gövdesini taşın altına koyması, makamını, başkanlığını feda pahasına mücadelesi var. Allah kendisinden razı olsun

Sayın Cumhurbaşkanımızın  işçiyi anlaması, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ki bir dönem Genel Başkanlığımızı da yapan Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun büyük çabası, işçi dostluğu var.

İşte  Öz Sağlık-İş Sendikası olarak bizler yaşadığımız bu devrimin kitabını yazacağız.  Taşeron Mücadelesinin kitabını Sendika  olarak oluşturacağız. Sizlerin anılarına, yaşadıklarına da yer vereceğiz. Gelecek nesiller bu kitabı  okuyacak ve anne-babalarının çalışma hayatı için nasıl bir mücadelenin içinde olduklarını görecekler. Nasıl ki  15 Temmuz hain kalkışmasını unutturmayacağız, Taşeron Devrimini de unutturmayacağız.

“PANDEMİDE GÖREV YAPAN SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET İŞÇİSİNİN AKITTIĞI TERİN BEDELİ NE İLE ÖDENİR?”

Tüm dünyayı kasıp kavuran ülkemizde de çok derin yaralar açan bir pandemi dönemi yaşadık ama bizim işçilerimiz, işkolumuzun çalışanları bunu çok daha derinden yaşadı.

Her yerde söylüyorum;

Siz hiç koridorlarda süngerler üzerinde yatan işçileri gördünüz mü, bizim işçilerimiz yattı.

Siz hiçbir çocuğunu diğerine emanet ederek hastaneye, bakımevlerine 21 günlük göreve giden işçi gördünüz mü, biz gördük.

Siz hiç  felçli anne babasını komşuya emanet ederek 1 ay kapalı kalacağı  göreve giden bir çalışan,  41 gün evine gitmeden çalışan ambülans şoförü gördünüz mü, biz gördük.

Şimdi soruyorum, bu işçinin emeğinin karşılığı ne olur, akıttığı terin bedeli ne ile ödenir.

Devletimizin ek ödeme vermemesi üzerine biz Sendika  olarak sağlık ve sosyal hizmet işçisi üyelerimizin tamamına 60 bin liralık Ferdi Kaza Sigortası ve 500 lira pandemi ödemesi yaptık.

Yapamazsınız, veremezsiniz, yetki için yapıyorsunuz, tiyatro oynuyorsunuz diyenlerin inadına verdik, bundan sonra da vereceğiz. Sendikanın kasasında para olmaz, paramız  üyelerimize hizmet için kullanılır. Öz Sağlık-İş’te bunu yapıyor.

“80 YILLIK SENDİKALARA TAŞ ÇIKARTACAK DONANIM, İNANÇ VE ENERJİYE SAHİBİZ”

Öz Sağlık-İş Sendikası, buralarda görev yapan sendikacılar, bizler sıradan sendikacılık yapamayız. İlkelerimiz, medeniyet değerlerimiz buna izin vermez. Sorumluluklarımız buna izin vermez. Bizler 80 yıllık sendikalara taş çıkartacak donanım, inanç ve enerjiye sahibiz.

Hem Türkiye’de,  hem de dünyaya  kendi vizyonumuzu değerlerimizi  taşımak için, bilgi ile yoğrulmuş bir sendikal misyon taşımak için mücadele yapıyoruz

Bu bizler için bir mecburiyettir. Sadece bizim değil tüm sendikaların görevi  olması gerekiyor. Biz bu  ağalık sistemini yıkmak, yalanları  yüze  çarpmak için sendikacılık yapıyoruz. Bununla gurur duyuyorum.

“ÜLKE GENELİNDE 28 GENEL KURUL YAPTIK, 81 İLİMİZDE YAPACAĞIZ”

Büyük bir sendikayız, örgütlenme mücadelemiz tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar 28 Şubemizin genel kurulunu yaptık,  yapmaya da devam ediyoruz. 81 ilde tüm şube genel kurulularımızı  Haziran  2023’e kadar tamamlayacağız. Kurumsallaşma mücadelemizi tüm illerimizde devam ettiriyoruz.

Bugün Sivas şubemizin genel kurulunu yapıyoruz. İbrahim Eyce kardeşim ve ekibini kutluyorum. Büyük hizmetleri oldu, olacak. Bir de Sivas’ımızın gizli kahramanları var. Örgütlenme mücadelesinde bizlere o dönemde büyük yardımları olan gizli kahramanlar var. Kardeş sendikalarımızın başkanları var, temsilcileri var. Taşerondan kadroya geçiş döneminde Sivas’ta Bilkay Tayhan kardeşimin büyük mücadelesi oldu. Gizli kahramanlardan bir tanesidir. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Şube Başkanımız İbrahim Eyce 2014 yılından beri bizimle birlikte. Büyük hizmetleri oldu. Kendisinden Allah razı olsun, bugüne kadar yapmış olduğu hayırlı hizmetlerin devamını bundan sonrası için de diliyorum.

Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLİ SEMİHA EKİNCİ:

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İŞÇİLERE MÜJDESİ OLACAK”

Sendikamız Sivas Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılarak delegeleri selamlayan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti döneminde çalışma hayatına kazandırılan kazanımlara ilişkin açıklama yaparken, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çok yakın zamanda işçilere yeni müjdeleri olacak dedi.

Ekinci konuşmasında şunları söyledi:

“Artık Cumhuriyetimizin 99. yılını  geride bıraktık  100.  yılından gün aldık. 2023’ü Yeni Türkiye Yüzyıl’ının başladığı bir yıl  olarak görüyoruz. Vatan,  millet, devlet, bayrak sevdası  olan tüm kesimlerle birlikte hepimiz sahadayız

Öz Sağlık-İş Sivas şubemizle hep irtibat halindeyiz. Ankara’daki programımızı erteledik ve kıymetli kardeşlerimizle birlikte olmayı tercih ettik.

Son 20 yılda yapılanları siz zaten bizden sonra kıymetli delegelerimize anlatacaksınız. Pandemiden sonra  ekonomik durumla alakalı başta  Cumhurbaşkanımız ve tüm bakanlarımız alınan tedbirleri açıklamakta, halkımıza anlatmaktadır. Vatandaşlarımızı  enflasyona karşı  ezdirmemek için var gücümüzle çalışıyoruz.

2022 içinde iki kez asgari ücret belirlendi. 2022 sonunda da  işçinin, memurun,  esnafın,  emeklinin enflasyona  ezdirilmemesi noktasındaki çalışmalar  Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde  devam diyor.

Liderimiz Erdoğan halkımızın hayatını kolaylaştıracak yeni tedbirleri üst üste açıklıyor.  Bugün akşam da  yeni müjdeler açıklayacaktır.

Biz aynı gemideyiz  2023’e  giderken  ufak tefek şeylere takılmadan  ülkemizi  yeni yüzyıla hazırlayacağız. Bugüne kadar sürdürdüğümüz iş birliğini ve verdiğiniz desteğin devamını bekliyoruz. AK Parti olarak, Cumhur ittifakı  olarak  hep birlikte olacağız,  sorunları birlikte çözeceğiz

Cumhuriyetin ilk yüzyılında taşerondan kadroya  geçmek en büyük devrimdir,  eksiklikler vardır.  Bunları giderecek  kadroda buradadır,  Cumhurbaşkanımız ve Ankara’daki kadrodadır

İbrahim Eyce başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.

SİVAS BELEDİYE BAŞKAN VEKİL TURAN TOPGÜL KATILIMCILARA HİTAP ETTİ:

“ Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sivas Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’in selamları ile konuşmama başlamak istiyorum.

Pek çok STK’da çeşitli görevlerde bulunmuş bir kardeşiniz olarak zorluğunuzun ve  fedakarlıklarınızı çok iyi biliyorum.

Ancak  Peygamber Efendimizin bir hadis-i şerifi der ki, “ insanların en hayırlısı insanlığa faydası olandır”. Rabbim bizlere de bu görevleri yerine getirmeyi nasip etsin.  

Yıllardan beri ilimizde sendikacı olarak hizmet eden hizmet eden Halil  İbrahim Eyce  abimizin sendikada da çok güzel hizmetleri olmuştur. Kendisini ve Yönetim kurulunu tebrik ediyorum”

 

MEMUR SEN İL BAŞKANI HALİL İBRAHİM TEMİZ SALONA HİTAP ETTİ:

 

“Sultan şehir Sivas’ımıza gelen  tüm kardeş teşkilatlarımızın şube başkanları,  ve değerli misafirlerimizi saygı ile selamlıyorum.

HAK-İŞ’in MEMUR-SEN açısından çok ayrı bir yeri var. Kurucu  Genel Başkanımız rahmetli  Akif  İnan yola çıkığında ona ilk destek veren bugün kardeş teşkilatımız  HAK -İŞ olmuştur. MEMUR SEN’in, HAK-İŞ’te  ayrılan bir  odada kurulduğunu hiçbir zaman unutmadık,  unutmayacağız. Emek ve  alın terinin karışlığını almak için  mücadele veren kardeşlerimi selamlıyor,  kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

HAK-İŞ İL BAŞKANI VE HİZMET İŞ SİVAS ŞUBE BAŞKANI NİHAT ŞİMŞEK KATILIMCILARI SELAMLADI:

“Hizmet-İş Sendikası olarak 27 yıldır Sivas merkezde yetkili sendikayız. Bunca yıl HAK-İŞ’in tek şubesiyiz. Tüm kardeş sendikalarımızda olduğu gibi, Öz Sağlık-İş Sendikamızın eksikliğini hep hissettik. İbrahim Eyce başkanımızla ortak sorunlarda istişare içinde çalışıyoruz. Hizmetlerinden dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum

Sıkıntılı süreçlerden geçtik ama her sözleşmede bir adım daha ilerliyoruz. Daha da  iyi olacak.  Öz Sağlık İş Sendikası  ülkenin 3. büyük sendikası. Sivas’ta sırt sırta verip tüm problemleri aşacağız.”

 

SAĞLIK SEN ŞUBE BAŞKANI MUHİTTİN MUSAOĞLU SALONU SELAMLADI:

“ Salondaki pek çok arkadaşımla tanışıyoruz,  bazılarının uzun yıllar idareciliklerini yaptım. Ne zorluklarla  görev yaptıklarına, fedakarlıklarına şahidim.  Çünkü aynı amaca hizmet ediyor, aynı  idealleri paylaşıyoruz.

Yaptığımız  iş emeğimizin karşılığını alma anlamında değil ama  hizmetlerimizin bize  hayır  olarak sevap  olarak da  büyük  katkı sunduğunu unutmamamız gerekiyor. Onların hayır dualarını alıyoruz. O yüzden yaptığımız hizmetlerden dolayı tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor  genel kurul  sendikamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

SİVAS ŞUBESİ KADIN KOMİTE BAŞKANI SÜMEYRA MUTLU ULUSOY KATILIMCILARA HİTAP ETTİ:

“Sivas’ımızda sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin ilk kez tanıklık ettiği genel kurulumuzda siz kıymetli misafirlerimizi ağırlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Öz Sağlık-İş Sendikamızın ve Genel Başkanımız Devlet Sert beyefendinin kadın komite başkanlıklarına ve kadın sendikacı kimliğine vermiş olduğu değer, bizleri de heyecanlandırmakta motivasyonumuzu artırmaktadır.

Şube Başkanımız İbrahim Eyce Beyefendinin desteği ile Kadın Komitesi olarak Sivas’ta çalışmalarımızı büyük bir enerji  ile gerçekleştiriyoruz. Kendisinin azmi ve heyecanına bizleri de ortak eden Şube Başkanımız İbrahim Eyce’ye  Komite Başkanlığı olarak başarılar diliyoruz”.

 

ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM EYCE GENEL KURUL KATILIMCILARINI SELAMLADI

“Başta Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar tüm kademelerde görev yapmış ve bugün aramızda bulunmayan Öz Sağlık-İş mensuplarına, Dünyanın ve ülkemizin pandemiyle mücadelesinde en ön safta yer alan, hayatını kaybeden sağlık ve sosyal hizmet işçilerine Allah’tan rahmet diliyorum.

Bizler vatanımızın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde veren, pandemi dahil her koşulda, hiç bir zorluktan kaçınmayan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz, bizler bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı olan sosyal hizmet işçileriyiz.

Bizler hayatın her alanında teşkilatlanmanın, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini sendikal çatı altında topladık ve tüm gücümüzle bu aileyi büyüttük. Sivas’ımızın her köşesinde, bu kutsal davayı tebliğ edecek, bize inanan ve güvenen tüm mağdur ve mahzun kardeşlerimizin yanında olacağız.

Teşkilatımız adına, üyelerimiz adına, sendikamız adına söz veriyoruz.

HAK-İŞ konfederasyonumuz ve Öz Sağlık-İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sendikamızda temsilcilik, il başkanlığı ve müteşebbis şube başkanlığı sürecinin her birini teker teker yaşadık. Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk sendika içi demokrasinin varlığının, kazanımının getirdiği huzurlu, şeffaf bir yolculuktur.

 

Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Bu zorlu süreçte bizleri ayakta tutan, cesaret veren, eksiklerimizi gideren ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan Sivas teşkilatımızla gurur duyuyorum.

 

Her daim arkamızda duran, bizlere onurlu ve ilkeli sendikacılığı öğreten, tüm camialar tarafından sevilip sayılan, mazlumlara uzanan şefkat eli, teşkilatın ve üyelerimizin Devlet Babası olan Genel Başkanımızla gurur duyuyoruz

Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Bugün şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu. Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye, hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik.

Biz üzerimize düşenle mükellefiz, “başarı çalışanındır” düsturuyla hareket ettik. Takdir önce Cenab-ı Hakka, sonra her bir ferdini aziz bildiğimiz teşkilatımıza aittir.

ŞUBE BAŞKANLIĞINA İBRAHİM EYCE SEÇİLDİ

Sendikamızın Sivas Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan İbrahim Eyce Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Hikmet Erdem, Ahmet Onur Irmak ve Ali Korkmaz’dan oluştu.

BAŞTEMSİLCİMİZDEN GENEL BAŞKAN SERT’E  ŞİİR

Sivas Şubemizin Genel Kurulu’na katılan Yozgat Şube Başkanlığımız heyetinde yer alan Sorgun Devlet Hastanesi Baş temsilcisi Selman Arslan, Genel Başkan Devlet Sert için yazmış olduğu şiiri okudu :

DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM

Trabzon ili Aydınlı köyünde dünyaya geldin

İlkokulu köyünde liseyi ise Trabzon da bitirdin

Özel sektörde tam yedi sene hizmet edindin

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Emek iş gücü alın teri dediniz hiç durmadan çalıştınız

Türlü oyunlar döndü çok şükür bu yoldan şaşmadınız

Biz işçiler her daim gece gündüz ne derseniz yanındayız

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Kar kış demeden tozlu yolları aştınız

Mesafelere varınca yolları daralttınız

Bu garip işçileri çok şükür rahatlattınız

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Öz sağlık iş sendikasının genel başkanı  oldunuz

Emekçi insanlarla her yerde bir bütün oldunuz

Daha çok yapacak işiniz var uzundur yolunuz

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Bozok yaylası havası sert insanı mert derler Yozgatlıya

Selam olsun benden amcaya, teyzeye ve de halaya

Gelin sahip çıkalım böyle çalışkan bir güzel sendikaya

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Bizde derler meyve veren ağaç her daim taşlanıyor

Böyle çalışkan sendikayı bazı kesimler ise kıskanıyor

Siz arı gibi çalışıyor onlar ise Ağustos böceği gibi yatıyor

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Ne yaparlarsa yapsınlar altı delik tava içi bom boş

Sen kalbini rahat tut onların ise inan cepleri boş

Sanırım bunlar içmeden olmuşlar zil zurna sarhoş

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım

 

Bu gün günlerden Cumartesi ve de Pazar

Selman içinden geldiği gibi durmaz yine yazar

Rabbim korusun sizi değmesin ne olur nazar

Durmak yok çalışmaya devam sayın genel başkanım