BAŞKAN SERT SİVAS’TA TEMASLARDA BULUNDU

Genel Başkan Devlet Sert, şube olağan genel kurulu için bulunduğu Sivas’ta bir dizi temasta bulundu. Cumhuriyet Üniversitesi, Numune Hastanesi, HAK-İŞ İl Başkanlığı ve Sivas Şube Başkanlığımızı ziyaret eden Genel Başkan Devlet Sert ayrıca, uzun süredir tedavi gören bir üyemiz ile evini sel bastığı için mağdur olan bir başka üyemize de geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in Sivas temaslarına Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Sivas Şube Başkanımız İbrahim Eyce, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve temsilcilerimiz eşlik eti.

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI ATASEVEN ZİYARET EDİLDİ

Sivas Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nun ardından başlayan temaslarda  ilk durak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi oldu. Burada Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Hilmi Ataseven’i ziyaret eden Genel Başkan Sert,  üniversite ve bağlı kuruluşlarında görev yapan sağlık işçileri ile üyelerimizin sıkıntılarını, taleplerini Ataseven ile paylaştı.

NUMUNE HASTANESİ BAŞHEKİMİ KAYGUSUZ’LA BİR ARAYA GELİNDİ

İldeki bir başka ziyaret yeri Numune Hastanesi oldu. Hastane  Başhekimi Prof. Dr. Kenan Kaygusuz’u makamında ziyaret eden heyetimize  hastane temsilcilerimiz de eşlik etti. Başhekim Kaygusuz ile sağlık işçilerinin sorunlarını konuşan Genel Başkan Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı yeni dönem toplu iş sözleşmesinde sürdürülen katılımcı sendikacılık anlayışı hakkında Başhekim Kaygusuz’u da bilgilendirdi.

EVİNİ SEL BASAN ÜYEMİZE SENDİKAMIZIN KATKISI İLETİLDİ

Sivas’ta geçmiş aylarda yaşanan aşırı yağmurlar nedeniyle evini sel basan ve mağdur olan Cumhuriyet Üniversitesi üyemiz Fatma Elbay’ı  evinde ziyaret ederek  geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkanımız Devlet Sert, Elbay’a  Sendikamız kararları doğrultusundaki afet yardımı olan 2500 lirayı teslim etti. Sert, “Küçük bir yardım, ancak yanınızda olduğumuz bilinsin. Sendika olarak üyemizin her anında yanındayız” dedi.

BAŞKAN SERT, UZUN SÜREDİR TEDAVİ GÖREN ÜYEMİZİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in bir başka ziyaret yeri, uzun süredir amansız hastalıkla mücadele eden Sivas Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcimiz Ergül Şakşak oldu. Üyemizi ağır bir ameliyat sonrası dinlenme süreci yaşadığı evinde ziyaret ederek  geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkan Sert, “İnanıyorum ki bu zorlu süreci atlatıp hayırla şifa bulacaksınız. Bu dönemde Sendika olarak her anlamda arkanızdayız. Sağlığınızın yeniden eski günlere dönmesi, aileniz ve çocuklarınızla esenlik içinde bir hayat sürdürmeniz bizim için her şeyden önemli. Arkanızda 200 bin kişilik  Öz Sağlık-İş ailesi olduğunu bilin ve sadece  iyileşmeye bakın” dedi.

HAK-İŞ İL BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

 

Sivas’taki temaslar kapsamında HAK-İŞ İl Başkanı ve Hizmet-İş Sivas Şube Başkanı Nihat Şimşek ile yönetimini de ziyaret eden Genel Başkanımız Sert. Kardeş sendikalar ve konfederasyon il başkanlığının Sivas’ta gerçekleştirdiği  faaliyetler hakkında bilgi aldı, Öz Sağlık-İş’in çalışmalarını anlattı.

SİVAS ŞUBE BAŞKANLIĞIMIZA ZİYARET

Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyetin son durağı Sivas Şubemiz oldu. Genel Başkan Sert, yeni alınan Şube Başkanlığımıza ait mekanı da ziyaret ederek, yapılan tadilatları yerinde inceledi.