KTÜ REKTÖRLÜĞÜ İLE TİS GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

Yeni dönemde yetkisini aldığımız üniversiteler arasında olan Karadeniz Teknik Üniversitesi ile Sendikamız arasında Toplu İş Sözleşmesi Müzakerelerinin ilk oturumu yapıldı.

Genel Başkanımız Devlet Sert ile Üniversite Sekreteri Prof. Dr. Bünyamin Er’in başkanlık ettikleri müzakerenin ilk oturumunda üniversite hastanesi ve diş hekimliği fakültesi bünyesinde çalışan işçilerimizin taleplerinden oluşturulan Sendikamız teklifi ile Üniversitenin hazırlamış olduğu TİS taslağının ilk maddeleri müzakere edildi.

Müzakere öncesi toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin hayırlı olmasını dileyen Genel Başkan Devlet Sert, işyeri olmadan işçinin olamayacağı görüşünden hareket ile hem işverenin hem de işçinin kazanabileceği bir toplu iş sözleşmesi yapılmasını arzu ettiklerini söyledi.
KTÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Bünyamin Er ise Sendika tarafından kendilerine sunulan TİS teklifini dikkatle incelediklerini ve müzakerelerde ortak sonuçlara rahat ulaşılabileceğini düşündüklerini ifade etti.

Müzakerelerin ilk oturumuna Genel Başkanımızın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Adem Yavuz, Remzi Karataş, Genel Sekreter Yardımcısı/ TİS ve Mevzuat Uzmanı Yahya Bilgin, TİS ve Mevzuat Uzmanı Ecrin Ferah, Trabzon Şube Başkanımız Engin Erbaşaran, Şube Başkan Yardımcıları Engin Seyhan, Abdüsselam Başaran ve Reyhan Aydın katıldı.

Üniversite Heyeti ise Genel Sekreter Prof. Dr. Bünyamin Er, Farabi Hastanesi Başhekimliği Hastaneler Başmüdürü İbrahim Küçük, Döner Sermaye İşletme Müdürü Öğr. Gör. Abdulkerim Öztürk, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Beziroğlu, Hukuk Müşaviri Çetinkaya Gümrükçüoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Öztürk, Personel Daire Şube Başkanı Funda Güleş ve Diş Hekimliği Fakültesi Fakülte Sekreteri İsmail Bilici’den oluştu.

KTÜ Rektörlüğü ile yürütülen müzakerelerin ikinci oturumu 20 Ekim 2023 tarihinde yapılacak.