GENEL BAŞKAN DEVLET SERT KTÜ REKTÖRÜ ÇUVALCI’YI ZİYARET ETTİ

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.
Üniversitede başlayacak olan toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin ön görüşmesinin gündeme geldiği ziyarette ayrıca KTÜ Farabi Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakültesi’nde görev yapan üyelerimizin sorunları konuşuldu.

Genel Başkan Devlet Sert, yeni dönem toplu iş sözleşmesi ile sağlık işçilerinin refah paylarının yükseltilmesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve özlük haklarında yapılması gereken düzenlemelerle ilgili talepleri Rektör Prof. Dr.Hamdullah Çuvalcı’ya iletti.
Başkan Sert ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Rektör Çuvalcı, kendileri için üniversite bünyesinde görev yapan işçilerin memnuniyetinin ön planda olduğunu, toplu iş sözleşmesinin geciktirilmeden imzalanması taraftarı olduğunu ifade etti.

REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. CEMİL RAKICI DA ZİYARET EDİLDİ


Genel Başkanımızın üniversite ziyaretinin bir diğer ayağı da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Rakıcı oldu. Beraberindeki heyet ile Rektör Yardımcısı Rakıcı’yı da makamında ziyaret eden Genel Başkan Sert, üyelerimizin sorunlarını anlattı, müzakerelerine başlanan toplu iş sözleşmesi hakkında sendikamızın taleplerini iletti.

KTÜ Rektörlüğü’ne yapılan ziyarette Genel Başkan Sert’e, Genel Başkan Yardımcıları Adem Yavuz, Remzi Karataş, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, TİS Uzmanı Ecrin Ferah, Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran ve Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti.