GENEL BAŞKAN SERT, BAKAN BİLGİN’E SORUNLARI ANLATTI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e, iş kolumuzun, üyelerimizin ve çalışma hayatının öncelikli sorunlarını anlattı.

Konfederasyon Başkanımız Mahmut Arslan’ın kızının nikah töreninde Bakan Bilgin’i ağırlayan Genel Başkan Sert, öncelikli olarak taşerondan kadroya geçen işçilere dayatılan zorunlu emeklilik ile ilgili sıkıntıları dile getirdi.

696 Sayılı  KHK’nın ürettiği diğer sorunlardan tayin-becayiş, görev tanımı, görevde yükselme, ev tipi sözleşme vb konularla ilgili olarak iş kolumuzda yaşanan sıkıntıları tek tek anlatan Genel Başkan Sert, ayrıca kapsam dışı kalan personelin kadroya alınması konusunda da Sendikamızın görüşünü iletti.

Genel Başkan Sert’in ifade ettiği konuları dikkatle dinleyen ve yapılan bazı çalışmaları anlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek sağlık ve sosyal hizmet işçisinin yaşadığı sıkıntıları ve Öz Sağlık-İş’in çözüm önerilerini dinlemek istediğini ifade etti.