GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ VE GENEL BAŞKAN DANIŞMANIMIZDAN FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE BÜYÜK SAHA ÇALIŞMASI

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Süleyman Doğan ile  Genel Başkan Danışmanımız  Fadlı  Erdem  Elazığ Fırat Üniversitesi’nde geniş kapsamlı  örgütlenme çalışması  yaptılar, üyelerimiz ve Fırat  Üniversitesi sağlık işçileri ile bir araya geldiler, birimleri ziyaret ederek sendikamızın faaliyetleri hakkında kapsamlı bilgi verdiler.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Süleyman Doğan ile  Genel Başkan Danışmanımız Fadlı  Erdem ve teşkilat mensuplarımız  Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde geniş kapsamlı örgütlenme çalışması yaptılar.

Bütün birimleri tek tek ziyaret ederek hem üyelerimiz hem de diğer çalışanlarla bir araya gelen heyetimiz,  sağlık işçilerinin sorunlarını dinledi, sendikamızın diğer üniversitelerde yapmış olduğu çalışmalardan örnekler verdiler.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZ SAĞLIK-İŞ’E YOĞUN İLGİ

Hastane birimlerinde üyelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarını ziyaret eden Heyetimiz, 200 binlere ulaşan üye sayımız, bakanlıklarda ve üniversiteler ile diğer bazı özel işyerlerinde devam eden örgütlenme çalışmaları, sendikamızın akademik faaliyetleri, ulusal ve uluslararası mecralarda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında çalışanları bilgilendirdiler.

Fırat Üniversite Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları, Sendikamızın üyelerine yaptığı  Pandemi Ödemesi ve 60 bin lira değerindeki Ferdi Kaza Sigortası konusunda Genel Başkan Yardımcılarımızdan geniş kapsamlı bilgi aldılar.

Gerekse de hastane bahçesi  ve dinlenme  alanlarında Sendikamız heyetine araya büyük  ilgi  gösteren Dicle  Üniversitesi  sağlık  işçileri, Sendikamızın üniversitelerde yapmış olduğu kazanımlı  toplu  iş sözleşmeleri hakkında bilgi  aldılar, özlük haklarına ilişkin yaşadıkları  sorunlarla ilgili görüş sordular.

Sendikamızın Türkiye geneli üniversite örgütlenmeleri bütün hızıyla devam ederken, Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde gerçekleştirilen örgütlenme çalışmalarında sona yaklaşıldı.