MERAM TIP FAKÜLTESİ İŞÇİLERİ İÇİN ÜNİVERSİTE ÖRGÜTLENMEMİZ DEVAM EDİYOR…

Sendikamızın ülke genelindeki üniversite hastanelerinde yürüttüğü teşkilatlanma çalışmaları hızla devam ederken, Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş önderliğindeki Öz Sağlık İş Sendikası Heyetimiz Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde sağlık işçileri ile bir araya geldi, bir dizi ziyaretlerde bulundu.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde işçilerle ve üyelerimizle bir araya geldi.

Burada sağlık işçilerine hitap eden Karataş, Öz Sağlık-İş Sendikası, ulusal ve uluslar arası faaliyetleri, resmi istatistikler, teşkilatlanma yapısı ve özellikle imzalanan toplu iş sözleşmeleri hakkında işçiyi-üyelerimizi bilgilendirdi.

Konuşmasında sağlık emekçilerinin özellikle pandemi döneminde yaşamış oldukları zorlukları ve katlandıkları sıkıntıyı dile getiren Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, sendika olarak işçinin bu fedakarlığının karşılığı olmasa bile, işçiye verilen değer açısından “pandemi ödemesi” başlığı ile yapılan  yardımdan tüm sendika üyelerinin faydalandığını dile getirdi.

Bilgilendirme toplantısında Karataş’a  Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı  ve  Toplu Sözleşme Uzmanı Yahya Bilgin, Konya Şube Başkanımız Ramazan Çakar, Şube Başkan Yardımcılarımız Duran Kıyak ve Ömer Tarhan eşlik etti.

MALİ İŞLER KOORDİNATÖRÜ HAKAN KABAN ZİYARET EDİLDİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi saha çalışması kapsamında Hastane Mali İşler Koordinatörü Hakan Kaban’ı da ziyaret eden Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş,  sendikamızın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri hakkında bilgi verdi, üyelerimizin ve sağlık işçisinin hastanedeki çalışma koşulları, yaşadıkları sıkıntılar hakkında istişarede bulundu,  birlikte çözüm üretme iradesi ortaya koydu.

Karataş’ın Üniversite temaslarının tamamına Konya Şube Başkanımız Ramazan Çakar ve yönetimi de eşlik etti.