AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÜZERİNDE OYNANAN BÜTÜN OYUNLAR BOŞA ÇIKARILDI

SENDİKAMIZ İLE ÜNİVERSİTE ARASINDA TİS İMZALANDI

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet İşkolunun yetkili sendikası  Öz  Sağlık-İş,  üyelerine yönelik hak ve kazanımlarına devam ediyor.

Bir süreden beri müzakereleri yürütülen ve Akdeniz  Üniversitesi’nde görev yapan sağlık işçilerini kapsayacak olan  Toplu  İş Sözleşmesi,  ülke geneli barajını dahi  aşamamış olan Sendikanın tüm algısına rağmen, Sendikamız ile Akdanez Üniversitesi arasında imzalandı.

Üniversitede düzenlenen törenle bağıtlanan Toplu  İş Sözleşmesi’ne Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa  Özüpek ile Akdeniz  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan imza attılar.

Sağlık işçileri adına hayırlı olsun dilekleri ile imzalanan  Toplu  İş Sözleşmesi törenine Üniversite adına  Rektör Özkan’ın yanı sıra Rektör  Yardımcısı  Prof. Dr. Murat Turhan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ömer Kırmalı,  Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Hastane Müdürü Şeref Dilekçi, Diş Hekimliği Dekanlığı Sekreteri Selma Erzurumlu ve Döner Sermaye İşletmesi  Müdür Vekili Fethiye Beyhan katılırken, Sendikamız adına  Genel Başkan Yardımcımız  Özüpek’in yanı sıra Toplu Sözleşme  Uzmanımız Emre  Kılıç, HAK-İŞ Antalya İl Bakanı  M. Talha Kandil,  Sendikamız  Antalya  Şube  Başkanı Alptekin Eren, Şube  Başkan Yardımcıları Recep Tercan ve Yakup Sarıdaş ile temsilcilerimiz katıldı.

ÜYELERİMİZLE  TİS’E İLİŞKİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTIK

Akdeniz Üniversitesi ile Sendikamız arasında imzalanan  Toplu  İş Sözleşmesi imza töreninin ardından üyelerimiz ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldik.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında imzalanan TİS  ve üyelere sağlanmış olan hak ve kazanımlara ilişkin bilgi veren Genel Başkan Yardımcımız Mustafa  Özüpek, üniversitede çalışan sağlık işçileri üzerinde algı operasyonları yürüten Sendika’nın, işçiyi yanılttığını, mevzuata aykırı söylemlerle işçi hak ve kazanımları aleyhine tutum sergilediğini söyledi.

Üyelerin istifa ve üyelik işlemleri ile ilgili olarak yürütülen algı çalışmalarının hak kaybına sebep olacağını ifade eden Özüpek şunları söyledi:

“Ülke barajını dahi geçememiş olan bu sendikanın işçiyi kandırmasına, hak kaybına sebebiyet vermesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Sendikamızın Üniversite yönetimi  ile yaptığı müzakereler sırasında dahi  yalanlarına devam eden  bu Sendika, üniversite yönetimini de  gerçek dışı beyanlarıyla sıkıntıya sokmuştur. Rektörlüğün işveren sendikası üyeliğinin bulunmadığını bile bile işçiyi yanlış yönlendirmişlerdir.

KÇP kazanımları ile ilgili  Sendikamız Öz  Sağlık-İş ve  Konfederasyonumuz  HAK-İŞ’in  sağlık ve sosyal hizmet işçileri adına gösterdiği  olağanüstü çaba  ortada iken, kazanımları basitleştirme gayretine girişmişlerdir.

Dayanışma aidatından yararlanma hükümleri konusunda bilerek işçiyi yanıltmakta, hak kaybı için işçiye kumpas kurmaktan geri durmamaktadırlar. 696 KHK ile kadroya geçen işçiler üzerindeki algı operasyonlarına da, sözleşmeden yararlanma hükümlerimiz  TİS’de  açıkça  ifade edilmiş olmasına rağmen devam etmektedirler.

Akla ziyan açıklamalar, bitmeyen algılar, sergilenen her türlü  oyuna rağmen  iş kolunun yetkili sendikası  Öz Sağlık-İş, diğer pek çok üniversitede olduğu gibi Akdeniz Üniversitesi’nde de işçilerimizin,  üyelerimizin hak ve kazanımları noktasında  Toplu  İş Sözleşmesi’ni imzalamıştır.

Akdeniz Üniversitesi işçileri sahipsiz değildir. Sendika olarak başta üyelerimiz olmak üzere, işkolumuz kapsamında çalışan tüm işçilerimize Sendikamızın bütün kurum ve kurulları ile sahip çıkmaya devam edeceğiz”.

 

Bir yanıt yazın