ÖZ SAĞLIK-İŞ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAĞLIK ve SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİ SENDİKASI OLDU

İnandık,

Mücadele ettik,

Ter Döktük,

HEP BİRLİKTE KAZANDIK…

 

ÖZ SAĞLIK-İŞ

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAĞLIK ve SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİ SENDİKASI OLDU

195.936 ÜYE İLE

LİDER, MODEL, GÜÇLÜ SENDİKAYIZ

ÜYEMİZ GURURUMUZDUR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan “6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İş kollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2021 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ” Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre  Sendikamız  Öz Sağlık-İş, sağlık ve sosyal hizmet  işkolunda 195.936 üye sayısıyla kendi işkolunun lider sendikası oldu. Açıklanan  istatistiklere göre yine  Sendikamız  Türkiye’nin en büyük  3. Sendikası  unvanını da korudu.

 

ÖZ SAĞLIK-İŞ

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAĞLIK VE SOSYAL EMEK HAREKETİ

Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı  temmuz  ayı istatistiklerine göre sağlık ve  sosyal hizmet  işkolunda 195 bin 936 üye sayısı ile liderliğini koruyan Sendikamız,  işkolunun diğer sendikalarını çok gerilerde bıraktı.

 

SENDİKAYA ÜYE İŞÇİLERİN KONFEDERASYONLARA GÖRE DAĞILIMI

Yayınlanan istatistiklere göre Konfederasyonumuz HAK-İŞ 730.516  üye sayısı ile ikinci büyük işçi konfederasyonu oldu. Konfederasyon üye sayısı büyüklüklerine göre  TÜRK-İŞ 1 milyon 154 bin 177  üye ile birinci,  HAK-İŞ 730 bin 516  üye sayısı  ile  ikinci,  DİSK 206 bin 640 üye sayısı  ile üçüncü büyük konfederasyon oldu.

 

ALGI VE YALANLAR SONUÇSUZ KALDI, 7  AYDA ÜYE SAYIMIZ 10.566 ARTTI

Sağlık ve sosyal hizmet işkolunun yetkili ve lider sendikası  olan  Öz Sağlık İş ve üyeleri üzerinde kurgulanan tüm algı ve oyunları, dezenformasyonu yine sağlık işçileri boşa çıkardı.

Ocak  ayı istatistiklerinin üzerine 10 bin 566 sağlık ve sosyal hizmet işçisi daha  Sendikamızı tercih etti.

 

GENEL BAŞKAN SERT:

“İNANDIK, MÜCADELE ETTİK, TER DÖKTÜK, HEP BİRLİKTE KAZANDIK”

2021 yılı Temmuz  ayı istatistiklerini değerlendiren Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, 7 yılda yakalanan bu büyük başarının ilmek ilmek dokunan emeğin, dökülen terlerin, sahada verilen mücadelenin ve sorunların çözümü için Sendika yönetimi  olarak harcanan olağanüstü  çabanın sonucu  olduğunu belirtti.

Sert sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün açıklanan istatistikler ile yine işkolunun lider, Türkiye’nin  3.  büyük sendikası  olan  Öz  Sağlık-İş,  üyeleri ile var olan,  alın terinin kutsallığını önemseyen, inancın, azmin zaferini yaşayan bir sendika olmuştur.

Bu mücadelenin her anına emek veren üyelerimize, temsilcilerimize, teşkilatlarımıza, şube-il-bölge başkanlarımıza, Genel Merkez Yönetim Kurulumuza ve bu başarı için gece gündüz ter akıtan Genel Merkez çalışanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Hep söylüyoruz biz büyük bir aileyiz.  Acımız, kederimiz, sevincimiz ortak. Özellikle son  1.5 yıldır  canları  pahasına pandemi ile mücadele eden, işyerlerinde 7-10-21 hatta bazı yerlerde  30  günlük karantinalarla  çalışan sağlık ve sosyal hizmet işçisi  üyelerimiz teveccühleri ile sendikamızı yine gururlandırmış, büyüklük olarak zirvedeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Allah hepsinden razı  olsun.

Bizler sorumluluğumuzun farkında olan bir yönetim anlayışı ile önümüzde olan sorunlarla canla başla mücadele ediyor, çözümü konusunda tüm şartları sonuna kadar zorluyoruz.  Bundan her üyemiz emin olsun.

Bu zafer üyesinden teşkilatlarına genel merkezine kadar  bütün ÖZ SAĞLIK-İŞ Ailesinin ortak zaferidir.

Hepimize  hayırlı  uğurlu olsun.  Allah utandırmasın”.

 

Bir yanıt yazın