15 TEMMUZ HAİN DARBE KALKIŞMASININ 5. YILDÖNÜMÜ

Öz Sağlık-İş Sendikası  Genel Başkanı  Devlet  Sert:

“Vatana  Göz Diken Hainlere Karşı Her Zaman Demokrasinin ve Devletimizin Yanındayız”

“15 Temmuz Gecesi Başta  112 Ekiplerimiz Olmak Üzere Tüm Sağlık Personeli Kahramanlık Destanı Yazdılar”

FETÖ Terör Örgütü ve işbirlikçilerinin  15 Temmuz 2016 gecesi kalkıştığı darbenin 5. Yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan  Öz  Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı  Devlet Sert,  “Kimden nerden gelirse gelsin, milletimizin birlik ve bütünlüğüne, devletimizin bekasına yönelik her türlü darbe, kalkışma ve tehditte demokrasinin, devletimizin ve seçilmiş hükümetimizin yanındayız” dedi.

Sert,  15 Temmuz  gecesi başta ambulans şoförleri ve 112 ekipleri olmak üzere kahramanlık destanı yazan Öz Sağlık-İş üyelerinin vatan, millet ve demokrasi sevdalarının tarihe altın harflerle kazındığını belirtti.

Darbe girişiminin  5.  Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama  yapan  Öz  Sağlık İş Sendikası  Genel Başkanı  Devlet Sert şunları söyledi:

“ Milletimizin demokrasiye ve milli iradeye  sahip çıkması ile başarısız olan  15 Temmuz hain darbe  girişimini her zaman olduğu gibi 5. yılında da nefretle kınıyoruz.

Bu Millet 15 Temmuz’da kendisini esarete, acıya, zulme mahkûm etmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmış, darbe gelenekleri karşısında bir başka geleneği; Millet iradesi ile darbeye karşı tek vücut, tek yürek geleneğini  başlatmıştır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası için canları pahasına meydanlara çıkan ve bu hain darbeye geçit vermeyen bu Yüce Millet, aynı duygular ve  aynı hassasiyet ile demokrasiye sahip çıkmaya devam etmektedir.

“ 112 EKİPLERİNİN BAŞLARINA SİLAH DAYADILAR”

Hain kalkışmanın olduğu gece başta ambulans sürücülerimiz ve 112 ekipleri olmak üzere, tüm sağlık çalışanları büyük bir kahramanlık destanı yazmışlar, tepelerine yağan bombalara, mermilere, başlarına dayanan silahlara rağmen görevlerini yerine getirmek için bir an bile tereddüt etmemişlerdir.

Öz Sağlık İş Sendikamızın kahraman neferleri o gece sabaha kadar, görevde olmayanlar da dahil işlerinin başlarına koşmuşlar, kendilerine verilen talimatları, görevleri canlarını hiçe sayarak yerine getirmişlerdir.

Kendi canlarını ortaya koyarak can kurtarmak için büyük bir mücadele veren bu kahramanlar demokrasi tarihimize de altın harflerle yazılacak bir öykünün kahramanları olmuşlardır. Hepsini yeniden tek tek tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum.

“ORDAYDIM BELGESELİ”

Sendikamız, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi görevleri başında tarih yazan kahraman  ambulans şoförleri ve 112 ekiplerimizin  o gece yaşadıklarını konu  olan  “ORDAYDIM” adlı bir belgesel çalışması  yapmış ve kamuoyu  ile de paylaşmıştır.

Darbe teşebbüsünün olduğu gece, görevde olsun ya da olmasın şehit ve gazilerimize müdahale eden 112 çalışanlarımızın bu kahramanlıklarına dünya şahitlik etmiştir.

Bu hain kalkışmayı, millet  iradesini ve demokrasimizi hedef  alan bu  kanlı geceyi, 251 şehidimizi, binlerce yaralımızı, gazimizi  unutmadık, unutturmayacağız.

Başta  konfederasyonumuz  HAK-İŞ  olmak  üzere  Sendikamız Öz  Sağlık-İş  ve diğer kardeş sendikalarımızın darbe girişim karşısında  ilk  andan itibaren sergilediği demokrasiden, devletin bekasından ve seçimle  iş başına gelmiş olan hükümetten yana olan dik duruş ve inanç devam etmektedir.

Milli iradeye sahip çıkmak ekmeğimize, aşımıza, çoluk çocuğumuza  sahip çıkmakla  eş değerdir.

Bizler sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ve onların yetkili Sendikası Öz Sağlık-İş  olarak vatanı canımızdan aziz bilir, demokrasiyi korur, milli iradeyi sonuna kadar savunuruz.  Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, gelecekte de böyle  olacaktır.

15 Temmuz hain, kanlı darbe kalkışmasında vatan uğruna şehadete koşan tüm asker ve sivil vatandaşlarımıza minnetlerimizi iletiyoruz.

Allah ülkemizi, devletimizi, vatanımızı hainlerden ve işbirlikçilerinden korusun”.

 

ORDAYDIM BELGESELİ İÇİN:

 

Bir cevap yazın