GENEL BAŞKANIMIZ SERT’İN MUTLU GÜNÜ

RUMEYSA & İLYAS  ŞEKER ÇİFTİ DÜNYA  EVİNE GİRDİ

İKİ CİHAN SAADETİ DİLİYORUZ

Genel Başkanımız Devlet Sert’in mutlu günü. Genel Başkan Sert’in kızı Rumeysa Sert hayatını İlyas Şeker ile birleştirdi. Çiftin Ankara  İncek Arena’da yapılan nikah merasimlerine kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Çiftin nikah şahitliklerini Hizmet İş Sendikası Kurucu  Genel Başkanı ve AK Parti 22, 23 ve  24. dönem Milletvekili  Hüseyin Tanrıverdi, AK  Parti  Trabzon Milletvekili Muhammed Balta, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı  Cem  Şahin,  HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali  Yalçın Yaptılar.

ÖZ SAĞLIK-İŞ TEŞKİLATI YOĞUN KATILIM GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Geçtiğimiz hafta  Trabzon’da  gerçekleştirilen düğüne bölge  illerinden pek çok  şube ve  il başkanı  ile birlikte teşkilat mensuplarımız katılırken,  Ankara’da  gerçekleştirilen  nikah merasimine de Türkiye  genelinden  şube  ve  il başkanlarımız yönetimleri ile beraber katıldılar.

HAK-İŞ’e bağlı kardeş sendikalarımız başta olmak üzere sendikal camia ve bürokrasinin de yoğun ilgi gösterilen nikahta davetlileri Genel Başkanımız Devlet Sert  ve eşi  Zeynep Sert ile damat beyin  anne babası  Zeynep-Abdulkadir  Şeker karşıladı.

ARSLAN:

“Evliliklerde Tahammülü Değil, Muhabbeti Ön Plana  Çıkartın”

Nikah merasiminde davetlileri ilk selamlayan isim  HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan oldu.  Gençler arasında evliliklerin artmasından duyduğu memnuniyeti belirten Arslan, “Her ne kadar boşanmaların çokluğu bizi  üzmekte ise de böyle  pırıl pırıl gençlerimizin  evlilik tercihleri bizleri mutlu  ediyor. Gençlere şunu tavsiye ediyorum, evliliklerde tahammülü değil, muhabbeti ön  plana çıkartın. Evlilik müessesesi  fedakarlık ister. Rumesya ve İlyas kardeşlerimiz de zaten bunun farkında. Güneş yolunuzun önünde olsun, gölgeniz arkada kalsın. Rabbim iki cihanda kutlu ve mübarek etsin. Sevgili  Genel Başkanımız  Devlet Sert bey ile  Abdulkadir  Şeker kardeşimizi ve  ailelerimizi de tebrik  ederim” dedi.

 

NİKAH CÜZDANINI TANRIVERDİ TAKDİM ETTİ

Rumeysa-İlyas Şeker çiftinin nikah merasiminde çiftin evlilik cüzdanını AK Parti  22, 23 VE 24. Dönem  Milletvekili ve  Hizmet İş sendikası  Kurucu  Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi takdim etti. Tanrıverdi davetlileri selamlarken şunları söyledi:

“Ailelerin mutluluklarını, bu güzel yavruların mutluluklarını arttırmak için buradayız. Cenab-ı Hak kendilerine saadetler nasip etsin, evlilik İslamin emri, insanlık doğasının gereğidir. Peygamber efendimizin sünnetidir. Dolayısıyla böylelikle iki yavrumuzun bir karar vermesi, birlikte olması bir yuvayı meydana getirmiş oldu. Yuvalar mutlu olursa güçlü olursa Türkiye güçlü olur, mutlu olur huzurlu olur. Biz inanıyoruz ki her iki yavrumuz bu düşünceyle bunu oluşturdular. Cenab-ı Hak kendilerinin koruyucusu olsun. Kendilerine Cenab-ı Hak güzel yavrular nasip etsin. Bu duygularla aile cüzdanını Rumeysa kızımıza teslim ettik. İnşallah bu defter kendilerinin evlilik senedi olarak duracak. İnşallah bu evlilik, ömür boyu mutlu huzurlu bir şekilde devam edecek. Ben bu niyazımı sizler adına da yapmış oluyorum. Hayırlı olsun, Allah mübarek etsin”

 

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ MUHAMMED BALTA GENÇ ÇİFTE MUTLULUKLAR DİLEDİ

Nikah törenine katılan  AK  Parti  Trabzon Milletvekili  Muhammed Balta’da  Rumeysa-İlyas  Şeker  çiftine mutluluklar dilerken,  aileleri de tebrik etti. Balta “Annelerine babalarına teşekkür ediyoruz böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için. Hayatlarında da vatanımıza, milletimize, bayrağımıza inancımıza hizmet edecek evlatlar nasip etmesini Cenab-ı Allah diliyorum.”

 

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN:

“SENDİKACI EVLATLARI HAKLARINI ANNE BABALARINA HELAL ETSİNLER”

Rumeysa-İlyas  Şeker  çiftinin bir diğer nikah şahidi  olan  Memur-Sen Genel Başkanı  Ali  Yalçın da  genç  çifte mutluluklar dilerken,  sendikacı  evlatlarının anne ve babalarına haklarını helal etmelerine  çok önem verdiğini kaydetti.  Buna  ilişkin kısa bir hikaye  anlatan  Ali  Yalçın,  “ Benim sendikacıların evlatlarının düğününe katıldığımda bir evet alışım var. O yüzden burası da Sendikacı evladına ilişkin bir izdivaç olduğu için ben Rumeysa’dan bir evet alacağım, müsaadenizle. Biz sendikacı olarak, siyasetçiler olarak genelde koşturmaktan aileye ilişkin o kaşıktaki yağı çoğunlukla dökeriz ve yüreğimiz pır pır atar. Ürpeririz, acaba çoluk çocuk hakkını helal eder mi? Ailemiz hakkını helal etmezse bizim halimiz nice olur diye yüreğimiz korkar. O yüzden Devlet Başkan’da, sahada koşturmaktan Rumeysa ile ilgilenecek vakit bulamamıştır. Onun için, bu cemiyet huzurunda Rumeysa’dan da babasına karşı tüm haklarını  helal eden bir  evet alalım. Bir evet alayım müsaadenizle. Rabbim bu  evliliği hayırlı uğurlu etsin inşallah.

 

AK PARTİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI CEM ŞAHİN DE  MUTLULUKLAR DİLEDİ

Çiftin bir diğer nikah şahidi olan AK  Parti  Genel Sekreter  Yardımcısı Cem  Şahin de  Rumesya-İlyas  çiftine mutluluklar diledi.  Şahin, “Aileleri de tebrik ederim.  Burada konuşma  yapan büyüklerimin  ifadelerinin  hepsine iştirak ediyorum. Bizim İlyas kardeşimizle bir muhabbetimiz oldu. Kendisi benim stajyerim, çok değerli bir hukukçu olduğunu biliyorum. Bir hukukçu olarak meziyetlerine şahidim, iyi de bir eş olacağı konusunda herhangi bir şüphem yok. Şüphesiz Rumeysa kardeşimin de. Tebrik ediyorum” dedi.

 

AKÇAABAT HORON EKİBİ  GÖSTERİ YAPTI

Yoğun katılımla gerçekleşen nikah töreninde Akçaabat horon ekibi de bir  gösteri yaptı.

Öz Sağlık-İş Sendikası  teşkilatlarının büyük katılım sağladığı tören,  tebrikleşme ve  fotoğraf çekimi ile sona  erdi.

Bir cevap yazın