AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDA MÜCADELEMİZ BAŞARIYA ULAŞTI

KAZANAN İLKELİ SENDİKACILIK OLDU

KAZANAN İŞÇİ OLDU

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI  GENEL BAŞKANI DEVLET SERT ASH BAKANLIĞI ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışan işçiler adına Toplu  İş Sözleşmesi yapma çoğunluğu yine  Öz Sağlık İş Sendikası’nın oldu.

Konuya ilişkin olarak hem teşkilata hem de  Aile ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına yönelik bir teşekkür mesajı yayınlayan  Öz  Sağlık İş Sendikası  Genel Başkanı Devlet Sert, “Kazanan ilkeli sendikacılık oldu, kazanan işçi oldu” dedi.

Devlet Sert yayınladığı mesajda şunları söyledi:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bunca karalama, yalan, iftira, dedikodu, algı, hakaret, dürüstlükten çıkmış hazmedemeyen, çekememezlik ve başarıyı engelleyen ne kadar argümanlar varsa sahaya sürenlere karşı verdiğimiz mücadele ve sabra karşı tüm işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü değişmez kuraldır, doğruların karşısında yanlışlar, iyiliğin karşısında ise kötülük barınamaz.

Mücadele zemininde bilgi kirliliğine yer yoktur. Azimle, kararlılıkla, doğru bilgiyle ve istikametle yolumuza devam ediyoruz. Hak ve haklının yeri olarak duruşumuza, mücadelemize sahip çıktık ve çıkacağız.

Her şey dünden daha iyi olacak. Sorunlarımızın üstesinden gelecek tüm adımları attık, atmaya devam ediyoruz.

Adım adım hedeflerimize gitmek için nerde bir haksızlık, yanlışlık varsa karşısında olduğumuzu bilmenizi isterim.

Sağlıkta olduğu gibi aile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda yetkili sendika olacak sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Gelin bu büyük ailede mücadelemizi sürdürelim.

Elbette ki sendikal rekabetler olacak, her sendika üyesine yönelik faaliyet yapacaktır. Birlikten güç doğar anlayışıyla sizlerin sorunlarına beraber çözüm üretelim. Çünkü biz birlikte varız, birlikte güçlüyüz. Kırgınlıklara, dargınlıklara zemin oluşturmadan kucaklama zamanı gelmiştir. Asla birbirinizi üzmeyin birbirinize küsmeyin. Asla birbirinize karşı yalan söylemeyin, samimi olun. Sonuçta işyerlerinde birbirinize muhtaçsınız.

“Dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni şeyler söylemek lazım” diyerek bütün çalışanlarımızı bu dileklerimin çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Bu süreçte işyerlerinizde farklı sendikalara üye olmuş kardeşlerimize tekrardan kucak açıyoruz.

Ne mutlu mücadelemizde yol alanlara…

Ne mutlu mücadelemizde yol yürümek isteyenlere…

Bu süreçte başarıya ulaşmamızda gayret gösteren Genel Merkez Yöneticisi  arkadaşlarıma, personelimize, uzman ve danışmanlarımıza, şube ve  il başkanlarımıza, temsilcilerimize ve bizimle mücadele eden bu yükü sırtlanan üye kardeşlerimize çok ama çok teşekkür ediyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yaşasın birlikte mücadelemiz!

Yaşasın haklı davamız!

Yaşasın kardeşliğimiz!”

Bir cevap yazın