SAĞLIK’TA ŞİDDET NE PANDEMİ DİNLİYOR, NE RAMAZAN!

HASTA YAKINLARI İFTAR ÖNCESİ SAĞLIKÇILARA VE  ÜYEMİZ GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE SALDIRDILAR

 

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI DEVLET SERT:

 

“SAĞLIKÇILAR CANLARINI COVİTTEN Mİ KORUSUNLAR, BU EŞKİYALARDAN MI ? ”

 

“ACİL TEDBİR ALINMAZSA TÜM HASTANELER VE SAĞLIKÇILAR BU VANDALİZM KARŞISINDA TEHDİT ALTINDA”

 

Sivas Numune Hastanesi Acil Servisi’nde iftar öncesi hasta yakınları  terör estirdiler. Sağlık personeli ve üyemiz güvenlik görevlilerine saldıran hasta yakınları  acil servisi kullanılamaz hale getirdiler.

Konuya  ilişkin olarak bir açıklama yapan  Öz  Sağlık İş  Sendikası  Genel Başkanı  Devlet Sert, sağlıkta şiddete yönelik acil tedbir alınmazsa tüm hastanelerin ve sağlık ordusunun bu  vandalizm karşısında her an tehdit altında olduğunu söyledi. Sert, “ Sağlık çalışanları canlarını Covit  19’dan mı korusunlar, bu  eşkıyalardan mı?” dedi.

Sağlık’ta şiddet olaylarının pandemi sürecinde olduğu  gibi mübarek Ramazan ayında da hız kesmeden devam ettiğinin altını çizen  Sert, “ Hemen  iftar öncesi yaşanan bu terör karşısında artık etkili  tedbirlerin bir an önce  alınması gereğini yeniden hatırlatıyoruz.  Sağlıkçılar ve sağlık  işyeri çalışanlarının canlarına kast  eden bu tutum davranışlar karşısında  etkili  cezai yaptırımlar gelmediği sürece olayların önüne geçmek mümkün olmayacaktır.  Pandeminin yeniden zirve yaptığı şu dönemde sağlık çalışanları canlarını hangisinden koruyacak? İftar yapma fırsatı bulamadan saldırıya  uğrayan sağlık personeline ve  güvenlik personeline  geçmiş olsun diyor,  bu konudaki duyarlılığını raporlarla yetkililere duyuran bir  Sendika olarak hukuki süreci takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz diye konuştu

Bir yanıt yazın