KARADENİZ SAHA ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDİYOR

TRABZONLU ÜYELERİMİZ İÇİN SAHADAYIZ

Genel Başkanımız Devlet Sert’in Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yürüttüğü saha çalışması kapsamındaki temasları hızla devam ediyor.

Bu kapsamda Trabzon da ki üyelerimiz için çalışma yapan Sendikamız  Genel Başkanı  Devlet Sert  ilk  olarak  Trabzon  Valisi İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret etti.  İl Genelinde çeşitli kurumlarda görev yapan sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin sorunlarının paylaşıldığı görüşmede, üyelerin özellikle toplu iş sözleşmesinin yanlış ve farklı uygulamalarından kaynaklanan sorunları,  KHK  ile kadroya geçen  işçilerin tayin becayiş, zorunlu  emeklilik vb.  sorunları,  112 personelinin mesai planlaması gibi konular masaya yatırıldı.  Vali Ustaoğlu, Genel Başkan Sert’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sağlık ve sosyal hizmet personelinin pandemi döneminde gösterdiği büyük  fedakarlıklardan dolayı şükranlarını sunduklarını ifade etti.

İL MÜDÜRLÜKLERİ ZİYARET EDİLDİ,  PERSONEL İLE BİRİMLERİNDE GÖRÜŞMELER YAPILDI

Genel Başkan Devlet Sert  Trabzon  temasları  kapsamında İl Sağlık Müdürü Dr.  Hakan Usta  ve  Aile  Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurhüda Seha Sağlam ile bir araya geldi.

Her iki görüşmede de üyelerimizin sorunları, kurumlardaki  çalışma sistemi ve koşulları, pandemi nedeniyle devam eden  mesai uygulamaları ve bazı keyfilikler karşısında  üyelerimizin yaşamış  olduğu sıkıntılar  gündeme geldi, ortak çözüm yolları belirlendi

Genel Başkan Devlet Sert, il müdürlükleri ziyaretleri sırasında  kurumlarda çalışan üyelerimizi de, görev yaptıkları birimlerde ziyaret etti, üyelerle sohbet etti, sıkıntılarını dinledi.

 

 

 

 

 

 

ATATÜRK KÖŞKÜ  HUZUREVİ ZİYARETİ

Trabzon temasları kapsamında  Atatürk Köşkü Huzurevi’ni de ziyaret eden Genel Başkan Devlet Sert,  buradaki üyelerimizle çalıştıkları birimlerde bir araya geldi, sorunlarını dinledi, toplu sözleşmeden doğan haklarını hatırlattı, bilgilendirme yaptı.

Üyelerle yaptığı görüşme sonrası Kurum Müdürü  Kamil Yıldırım’ı  da ziyaret eden Sert,  görüşmeler hakkında Yıldırım’ı bilgilendirdi, yaşanan sıkıntılarla  ilgili ortak çözüm iradesi konusunda görüş  alışverişinde bulundu.

Genel Başkan Devlet Sert’in  Trabzon’da  valilik,  il müdürlükleri  ve bağlı kurum ve kuruluşlar nezdinde  gerçekleştirdiği saha  çalışmasına  Sendikamız  Trabzon  İl  Başkanı Engin  Erbaşaran ve temsilcilerimiz de  iştirak ettiler.

Bir yanıt yazın