KATLİAM GİBİ KAZA

112 AMBULANS SÜRÜCÜSÜ ÜYEMİZİ KAYBETTİK 2 SAĞLIK ÇALIŞANI YARALANDI

Bandırma’dan Gönen’e hasta nakleden 112 Ambulansına, koyun yüklü bir kamyonun refüjden karşı şeride geçerek çarpması sonucu katliam gibi bir kaza yaşandı. Kazada ambulans sürücüsü  üyemiz Tezcan Tekin, kamyon sürücüsü Metin Ece, hasta Ayşegül Işıkhan ve hasta yakını Hicabiye  Ceylan hayatını kaybetti,  ambülansta  görevli  2 sağlık çalışanı da yaralandı.

Kaza gece yarısı Balıkesir’in Bandırma İlçesi Bandırma-Çanakkale karayolu Edincik Mevkiinde meydana geldi. Metin Ece yönetimindeki 10 SJ 275 plakalı küçükbaş hayvan taşıyan kamyon, 10 E 3152 otomobile çarptıktan sonra kontrolden çıktı. Savrularak karşı şeride geçen kamyon bu kez Tezcan Tekin yönetimindeki 10 DDA 26 plakalı hasta taşıyan ambulansla çarpıştı. Can pazarının yaşandığı kazada kamyonda bulunan koyunlar da çevreye dağıldı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde ambulans sürücüsü üyemiz Tezcan Tekin, kamyon sürücüsü Metin Ece, ambulanstaki hasta Ayşegül Işıkhan ve hasta yakını Hicabiye Ceylan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralanan 2 sağlık çalışanı ise meslektaşları tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Bandırma Devlet Hastanesine sevk edildi.

Katliam gibi kazada hayatını  kaybeden Ambülans şoförü Üyemiz Tezcan Tekin ve diğer vatandaşlarımıza  Allah’tan rahmet, yaralanan sağlık  çalışanlarına acil şifalar diliyoruz.

Bir yanıt yazın