“DESTAN YAZANLARA MEKTUP YAZALIM” KAMPANYASINA KATILDIK

Başkan Sert’ten Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarına Dijital Mektup

“MÜCADELENİZ TARİHE ALTIN HARFLERLE KAZINIYOR”

“Destan Yazanlara Mektup Yazalım” sloganı ile “dijitalmektup.lutfenplatformu.org” adresi üzerinden başlatılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın öncülük ettiği, Konfederasyon Başkanımız Mahmut Arslan’ın da katıldığı sağlık çalışanlarına mektup kampanyasına, sağlık ve sosyal hizmet işçilerine hitaben “Mücadeleniz Tarihe Altın Harflerle Kazınıyor” başlığı ile Öz  Sağlık-İş Sendikası da bir dijital mektup gönderdi.

Genel Başkan Devlet Sert, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünde, Sağlık Ordusu’nun pandemideki destansı kahramanlıklarına şükranlarını sunan bir  dijital mektup kaleme aldı.

Mektubunda Çanakkale Zaferini bu ülkeye armağan eden şehitlerimizi minnetle anan Sert, “Sağlık Ordumuz da işçisi  ile memuru ile bir bütün olarak özellikle  Pandemi sürecinde bir kahramanlık destanı yazmıştır.  Bu destan tarihe altın harflerle kazınacaktır” dedi.

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, dijital platform üzerinden sağlık ordusuna gönderdiği mektubunda şunları söyledi:

Değerli Yol Arkadaşım;

Ülkemizin kanla sulanan istiklalinde her daim ordumuzun yanı başında olan siz sağlık neferleri, kahramanlık destanlarına yenilerini ekleyerek yol alıyorsunuz.

Özellikle tüm dünyayı kasıp kavuran Pandemi şartlarında en gelişmiş ülkelere dahi parmak ısırtacak bir çabanın içine girdiniz. Tüm dünyanın sokaklarda bakımevlerinde, hastane odalarında ölüme terk ettiği yaşlılarına, ağır hastalarına, anne şefkati ile yaklaşıp nefes  oldunuz.

Coronavirüs sebebiyle kimselerin yaklaşamadığı hastaları naklettiniz, tedavi ettiniz, bakımını yaptınız, yemeğini yedirdiğiniz, temizliğini üstlendiniz.

Emeğin hakkı üzerindeki kutsal değerlerimizi bir bayrak gibi yücelttiniz. Hakkınız  ödenmez. O hakka, paha dahi biçilmez.

Gerek Konfederasyonumuz HAK-İŞ, gerekse Sendika olarak bu fedakarlığınızın, çabanızın, destansı kahramanlığınızın savunuculuğunu her zaman yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Hakkınız olanı alacağınız zamanları ötelemeden yakınlaştırmak, bizlerin boynunun borcu. Bu borcu ödeyebilmek ve siz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının bu destansı kahramanlığına layık olabilmek adına 24 saatin az geldiği çalışma dönemlerinden geçiyoruz.

Pandemi sürecinde canınızı ortaya koymanızın herhangi bir karşılığı olmasa da, takdir edilmek üzere sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemelerden işçi-memur ayrımı yapılmadan işçilerin de faydalandırılması bu süreçteki önceliğimiz.

Sizlerin sorunlarının çözümü için yürüttüğümüz mücadelemize gece gündüz demeden devam ettiğimizin bilinmesini isteriz.

Okuyacağınız bu dijital mektupta mücadele öğelerimizden birisi  olarak tarihteki yerini alsın ve sizlerin gönüllerine hitap etsin istedik.

Emeklerimizin hakkı ile karşılık bulacağı sağlık dolu ve huzurlu günlerde buluşmak dileğiyle.

Bir yanıt yazın