SERT KAHRAMANMARAŞ’TA SOSYAL HİZMET PERSONELİ İLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN SERT’İN  İLLERDEKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in Türkiye genelinde sağlık ve sosyal hizmet personeli ile bir araya geldiği çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Başkan Sert son olarak Kahramanmaraş’ta sosyal hizmet personeli ile geniş kapsamlı bir toplantı düzenledi, çalışanların sorunlarını dinledi, sendikal çalışmalar ve toplu iş sözleşmesi  uygulamaları konularında üyeleri bilgilendirdi.

Kahramanmaraş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde düzenlenen geniş kapsamlı toplantıda  temsilciler, üyeler ve diğer sosyal hizmet personeli ile bir araya gelen Devlet Sert,  özellikle sendika tarafından yayınlanan ve  Bakan  Zehra Zümrüt Selçuk’a gönderilen SAHA RAPORU’na ilişkin bilgi verdi.

Sosyal hizmet personelinin kurumlarında yaşadıkları mali ve özlük haklar başta olmak üzere, çalışma koşulları, TİS uygulamaları, bazı keyfi uygulamalar vb. konularda üyelerin sıkıntılarını dinledi, soruları  cevaplandırdı.

ÖNCE İŞÇİLERİ DİNLEDİ SONRA İL MÜDÜRÜ İLE PAYLAŞTI

 

Öz Sağlık -İş Genel Başkanı Devlet Sert, personel ile yaptığı toplantının ardından Kahramanmaraş Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya ile bir araya geldi.

Yapılan personel toplantısında işçilerden gelen talepleri ve sıkıntıları İl Müdürü ile paylaşan Sert, çalışanların problemlerinin çözümü konusunda  geliştirilecek bütün çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

Yapılan toplantıya çalışanların kendilerini rahatça ifade edebilmesi adına katılmadığını ve özgür  ifade biçiminin kendisi için çok kıymetli olduğunu belirten Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya, kendisinin de çevresinde “sendikacı” olarak anıldığını, sendikal faaliyetlerin hem işçi hem de  işveren açısından çalışma barışını koruyan bir öneme sahip  olduğunu söyledi. Kaya, Genel Başkan Sert’in işçiler adına kendisine ilettiği sorunların çözümü için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Genel Başkan Devlet Sert’in Kahramanmaraş’ta yürüttüğü çalışmalara Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek, İl Başkanı Murat Arifoğlu, il yönetimi, temsilciler ve Genel Merkez TİS ve Mevzuat uzmanları katıldı.

 

Bir yanıt yazın