TAYİN/BECAYİŞ, ZORUNLU EMEKLİLİK VE DİĞER SORUNLAR BAKAN YARDIMCISI ERDEM’LE PAYLAŞILDI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i makamında ziyaret ederek, sosyal hizmet çalışanlarının sorunları ve sendikanın sunduğu çözüm önerilerinden oluşan bir dosya sundu.

Genel Başkan Sert, Bakan Yardımcısı Erdem’le makamında yaptığı ziyarette, özellikle 696 sayılı KHK ile kadro alan sosyal hizmet işçilerinin tayin/nakil becayiş ve zorunlu emeklilik sorunları başta olmak üzere çalışma koşullarından kaynaklanan tüm sorunlar ve mali ve özlük haklarında yaşanılan sıkıntıları detaylı bir şekilde paylaştı.

Sorunların bir an önce çözümü konusunda Erdem ile fikir alışverişinde bulunan Sendikamız Genel Başkanı Sert, ayrıca sosyal hizmet çalışanlarının bire bir görüşleri alınarak oluşturulan SAHA RAPORU’nu da takdim etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem de,  Bakanlık olarak sorunların çözümü noktasında yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verirken, sosyal hizmet çalışanlarının fedakârca çalışmalarının takdirle karşıladıklarını, yaşanılan sıkıntıların çözülebilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın