YARGITAY 22.HUKUK DAİRESİNDEN NİHAİ KARAR

YARGITAY 22.HUKUK DAİRESİNDEN NİHAİ KARAR

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI İŞLETMELERİNDE 
SAĞLIK İŞ KOLUNDA ÇALIŞAN İŞÇİLER ADINA
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPMA YETKİSİ
(HAK-İŞ) ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINA VERİLDİ

T.C. Sağlık Bakanlığı ve bağlı işyerlerinde, sağlık iş kolunda çalışmakta olan işçiler adına imzalanacak olan 01.01.2019-31.12.2020 yürürlük süreli İşletme Toplu İş Sözleşmesi yetkisi, Yargıtay 22. Hukuk Dairesi tarafından kesin karara bağlanarak sendikamıza verildi.

Kararın öncelikle işçi kardeşlerimiz ile her daim desteklerini bizlerden esirgemeyen Konfederasyonumuz HAK-İŞ’ e hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Sağlık ve Sosyal Hizmet işçilerinin tamamına hizmet veren, üyelerinin ‘‘iş ve sosyal hayat’’ tan kaynaklanan hakları için öncü rolünü üstlenen, yenilikçi ve dinamik sendikacılık anlayışımıza ve misyonumuza inanarak, bizlere güvenerek yetkiyi almamızda en büyük pay sahibi olan üyelerimize, hukukçularımıza, il başkanlarımıza, temsilcilerimize, sendika personellerimiz ve uzmanlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Kararın taraflara tebliğinden itibaren T.C Sağlık Bakanlığı ile İşletme Toplu İş Sözleşmesi yapmak üzere gerekli çalışmalar derhal başlatılacak olup, yapılan/yapılacak çalışmalar üyelerimiz ve teşkilatımız ile koordineli bir şekilde yürütülerek paylaşılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞINDA ÇALIŞAN İŞÇİLER BİR BÜTÜNDÜR
BÖLÜNÜP PARÇALANAMAZ

Saygılarımızla
Öz Sağlık-İş Sendikası
Yönetim Kurulu

 

YARGITAY 22.HUKUK DAİRESİNDEN NİHAİ KARAR

Bir yanıt yazın