GENEL BAŞKAN SERT, GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN SORUNLARINI İÇEREN SAHA RAPORUMUZU İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI TURAN’A SUNDU

Sağlık ve Sosyal Hizmetler işkolunda görev yapan güvenlik görevlilerinin sorunlarını içeren saha raporumuz İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’a sunuldu.

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’ı makamında ziyaret ederek, 81 il teşkilatımızın katkıları ile hazırlanan saha raporunu Bakan Yardımcısı Turan’a sundu. Görüşmede Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Süleyman Doğan ve Remzi Karataş ve Genel Sekreterimiz Muhammet Esat Eyvaz  hazır bulundu.

Genel Başkan Sert, 81 ilimizden teşkilatımız aracılığıyla toplanan 20 bine yakın dilekçeye istinaden hazırlanan ve Güvenlik Görevlilerinin yaşadıkları sorunlar ile tabi oldukları mevzuatlarda yapılması talep edilen değişikliklerin yer aldığı saha raporunu Bakan Yardımcısı Turan’a sundu ve sorunların bir an önce çözümü konusunda Sendika olarak tekliflerini de paylaştı.

Aynı zamanda hukukçu ve Çalışma Ekonomisti olan Bakan Yardımcısı Bülent Turan’da, konuyla ilgili olarak sunulan raporun ve dosyanın inceleneceğini ve çözüm konusunda ortak hareket edileceğini vurguladı.

Güvenlik görevlilerinin yaptıkları iş anlamında Bakanlığın önemli bir birimini oluşturduklarını da ifade eden Bakan Yardımcısı Turan, güvenlik görevlilerinin özlük haklarını etkileyen bu sorunların giderilmesinin önemine değinerek, “Arkadaşlarımızın görevlerini  huzur içinde yerine getirebilmeleri adına çaba  göstereceğiz” dedi. 

PDF için,

Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarını İçeren Saha Raporu