GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KARATAŞ SAĞLIK-DER’İN 12. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş, Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (SAĞLIK-DER)’in 12. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Genel Kurula ayrıca, SAĞLIK-DER Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen ve yönetim kurulu üyeleri, Sivil toplum kuruluşları, delegeler ve basın mensupları katıldı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KARATAŞ, SALONU SELAMLADI

SAĞLIK-DER’in 12. Olağan Genel Kurulu’nda konuşmasına Genel Başkanımız Devlet Sert’in selamlarını ileterek başlayan Genel Başkan Yardımcımız Karataş şunları söyledi:

“Bir devletin temel yapı taşlarından olan SAĞLIK alanında ülkemizin güzide sivil toplum kuruluşları arasında yer alan SAĞLIK-DER’in 12. olağan genel kurulu’nu saygı ile selamlıyorum. Yürüttükleri projeler, sağlık alanında gerçekleştirilen akademik düzeyli faaliyetler ve oluşturulan kadroların kıymeti açısından da Çok Değerli Sağlık Der Genel Başkanımız Dr. Kasım Sezen ve yönetimine teşekkürlerimi Sunuyorum. Sendikamız Genel Başkanı Sayın Devlet Sert’in selam ve başarı dileklerini hassaten iletiyorum.

Kendisi sendikal faaliyetler nedeniyle Ankara dışında olduğu için aranızda bulunamadı. Ancak Öz Sağlık-İş Sendikası olarak bizler Sevgili hocamız Kasım bey aracılığı ile hem Sağlık-Der  hem de  Dünya İslam Sağlık Birliği ile yakın diyaloğumuzu sürdürüyoruz.

Sendikamız; Dünya İslam Sağlık Birliği kurucu üyesidir ve faaliyetlerini desteklemektedir.

Sendikamız; Ülkemizin sağlık politikalarına yön verdiğine gönülden inandığımız ve bu nedenle de ayrıca tebrik ettiğimiz Türkiye sağlık raporu envanterini çok kıymetli bulmaktadır. Sağlık-Der tarafından yıllık olarak hazırlanan ve sağlık alanında politika üretenlere ışık tutan bu yayını da destekliyor ve katkı sunmaya çalışıyoruz.

Sağlık-Der ve yönetimini oluşturduğu kadroların değeri açısından da kutlamak istiyorum.  Haysiyet Divanı ve Danışma Kurulu’nda yer alan hocalarımızın ülkemiz sağlık sisteminin düzgün işleyebilmesi ve politikaların sürekliliğinin sağlanması açısından çok büyük katkılar sağladığını düşünüyoruz. Biz de sağlık ve sosyal hizmet sektöründe faaliyet gösterene bir işçi sendikası olarak, Derneğimiz ile bugüne kadar yürüttüğümüz iş birliği ve stratejik ortaklıkları bundan sonra da sürdüreceğiz.

Bu güzide topluluğu saygı ile selamlıyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.”