HAK-İŞ YÖNETİM KURULU KKTC’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in KKTC Temsilciliğinin açılışı ve Başkanlar Kurulu Toplantısı dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Halil Çukutli, Mehmet Ali Kayabaşı  KKTC Başbakanı Ünal Üstel’i, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre’yi, KKTC Çalışma Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nu ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi Rektörü Prof.Dr. Enver Arpa’yı ziyaret ettiler.

KKTC programlarında HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyelerine, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut ve KKTC Kamu-Sen Sendikası Genel Başkanı Metin Atan ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

KKTC BAŞBAKANI ÜSTEL’E ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel’i ziyaret eden HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan Üstel ile iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi adına istişarede bulundular.

KKTC CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI TÖRE’YE ZİYARET

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre’yi ziyaret eden HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri, Kıbrıs ile Türkiye arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi, sivil toplum kuruluşları nezdinde iş birliği ve çalışma hayatının dinamikleri adına istişarelerde bulundular.

KKTC ÇALIŞMA BAKANI GARDİYANOĞLU’NA ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çalışma Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nu ziyaret eden HAK-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri çalışma hayatının sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin istişarelerde bulundular.

KKTC Çalışma Bakanı Gardiyanoğlu ile görüş alışverişinde bulunan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in her zaman Türkiye KKTC ilişkilerinde sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini ifade etti.

ASBÜ KKTC REKTÖRÜ ARPA’YA ZİYARET

HAK-İŞ Yönetim Kurulu, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile iş birliği protokolü bulunan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs Yerleşkesini ziyaret ederek HAK-İŞ ve bağlı sendikalar hakkında bilgi verdiler.