HAK-İŞ 7. ULUSAL GENÇLİK PROJELERİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIK

Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği 7. Ulusal Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışması Ödül törenine katıldı.

Ödül törenine HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli, Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Münire Kevser Baş, Bolu Şube Başkanımız Hacer Çınar ile konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN:

“GENÇLERİ HAK-İŞ’İN MÜCADELESİNE DAHİL ETMEK İSTİYORUZ”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in Türk endüstriyel ilişkiler sistemi ve çalışma hayatı konusunda yenilikçi birçok projeyi hayata geçirdiğini belirterek, tüm bu süreçlerde ülkemizin en büyük potansiyeli olan gençleri de HAK-İŞ’in mücadelesine dahil etmeye çalıştıklarını ifade etti. HAK-İŞ’in çalışma hayatı başta olmak üzere ülkemizin bölgemizin ve küremizin tüm sorunlarına karşı çözüm önerileri üretmek için önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Arslan, HAK-İŞ’in evrensel bir mücadelenin içerisinde olduğunu vurguladı.

“PROJE TEMAMIZI EMEK VE GELECEK OLARAK BELİRLEMEK VİZYON MESELİDİR”

7.Ulusal Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışması’nın bu yılki temasının “Gençlik Bakış Açısıyla Türkiye Yüzyılında Emek ve Gelecek” rotasında oluşturulmasının önemine değinen Arslan, “Bu seneki temamızda hem emeği hem de geleceği ortaya koymamız aslında bir vizyon meselesiydi. Ben projenin hazırlanmasında emeği geçen hem üniversitemize hem de HAK-İŞ mensuplarına teşekkür ediyorum. Türkiye Yüzyılında Emek ve Gelecek teması etrafında şekillenen proje kıymetli bir proje. Tabii ki projeye emek veren gerçekten bu projede ödül almaya hak kazanan çok sayıda arkadaşımız var. Ama bir sıralama yapmak durumunda kalıyoruz. İlk üç ve mansiyon bu sıralamanın dışında kalan arkadaşlarımıza ben de buraya katılsın veya katılmasın teşekkür ediyorum” dedi.

HAK-İŞ’in akademik alanda birçok yeniliği de hayata geçireceğini ifade eden Arslan, “Daha yapacak çok işimiz var. HAK-İŞ olarak imkanlarımızı, gücümüzü mümkün olduğu kadar harekete geçirerek, her alanda olduğu gibi üniversitelerle gençlerimizi sendikal mücadeleye dahil etmek, üniversite gençlerimizin formasyonunu daha da ileriye taşıyacak projelerde yer almak ve onların sorunlarına çözüm bulma konusunda çabalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ARICAN:

 “GENÇLERİ MERKEZE ALAN PROJEMİZ ÇOK KIYMETLİ”

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan,  HAK-İŞ ile gerçekleştirilen projenin gençlerin potansiyelini ortaya çıkarma noktasında önemli olduğunu ifade ederek, “Üniversitemiz iş birliğinde, HAK-İŞ konfederasyonumuzla, paydaşlığını ilk kez bu yıl oluşturduğumuz bu yarışma özünde bütün ümidimiz gençliktedir anlayışıyla, şiarıyla örtüşen ve Cumhuriyetimizin ikinci asrında özellikle bundan sonra bu üstlendiğimiz görevleri de emanet edeceğimiz gençleri merkeze aldığımız bir anlayışı ifa etmesi, göstermesi adına bu projenin çok anlamlı ve kıymetli olduğunu düşünüyorum” dedi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

7.Ulusal Gençlik Farkında Proje Fikri Yarışmasında HAK-İŞ Bolu il Başkanı ve Sendikamız Bolu Şube Başkanı Hacer Çınar tarafından katılımı sağlanan Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden, “21. Yüzyılda Mavi Yakalı Kadınlar İçin Dijital Vatandaşlık Bilincinin ve Dijital Okuryazarlığın Yaygınlaştırılması” Projesiyle Büşra Turgay,

İkincilik ödülüne Hacettepe Üniversitesi’nden, “Üniversite- Sendika İş Birliği’nde Gençler İçin Geleceğin İşleri” Projesiyle Osman Murat Çetin, üçüncülük ödülüne Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nden “Güvenli Yaşam” Projesiyle Habibe Höçük Köylü, Mansiyon ödülüne Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden, “Afet Sonrası İş Güvencesi ve Toplumsal Dayanışma Ağının Güçlendirilmesi” Projesiyle Aslı Çüçen layık görüldü.