ÜYEMİZ 650 BAKIM ANNESİ-BAKIM PERSONELİ “RUH BAKIMI” İÇİN ZOOM’DA BULUŞTU…

Sendikamız Kadın Komite Başkanlığı tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan üyemiz Bakım Personeli ve özellikle Bakım Anneleri için Anneler Günü vesilesiyle Zoom üzerinden “Ruh Bakımı” konulu bir program gerçekleştirildi.

Nöropsikoloji Doktorantı, Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Aile Danışmanı Hatice Kübra Tongar’ın sunumu ile gerçekleştirilen programda Genel Başkanımız Devlet Sert’te zoom  üzerinden programa bağlanan üyemiz bakım anneleri ve bakım personeline hitap etti.

 

650 KATILIMCILI BÜYÜK BİR SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilen programa, Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Merkez Kadın Komite Başkanımız Tuba Gülpembelioğlu ve Komite Üyeleri,  Türkiye geneli Kadın Komite Şube Başkan ve Yardımcıları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan Bakım Annesi ve Bakım Personeli toplam 650 kişi katıldı.

SOSYAL VE DUYGUSAL MOTİVASYON ARTIRILDI, PSİKOLOJİK DESTEK VERİLDİ

Genel Merkez Kadın Komite Başkanı Tuba Gülpembelioğlu’nun sunumu ve Seminer hocası Hatice Kübra Tongar’ı takdimi ile başlayan Programda, bakım personeli ve bakım annesi üyelerimizin sosyal ve duygusal motivasyonu, iş ortamında yaşanan sorunlardan profesyonel bir bakış açısıyla arınma metodları, vicdan ve otorite dengesi gibi konularda psikolojik destek ve farkındalığı artırma konularına yer verildi.

GENEL BAŞKAN SERT :

 “Kendi Evlatlarınız ve Ailenize Vakit Ayıramadığınız için Yaşadığınız Duygusal Yıpranmanın Farkındayız. Yetkili Sendika olarak bu yöndeki desteğimizi sürdürüyoruz”.

Katılımcı üyelerimize hitap eden Genel Başkanımız Devlet Sert, “Kurumlarda bakım personeli ve bakım annesi olarak görev yapan sizlerin ne kadar ağır bir sorumluluk taşıdığınızı biliyoruz. Yaptığınız iş hem çok zor hem çok önemli. Sizin şefkatiniz, merhametiniz, ahlakınız, vicdanınız devletin bizlere emanet ettiği yaşlımız için, öksüz, yetim, engelli çocuklarımızın hayata bakış açıları için çok değerli” dedi.

Bakım anneleri ve bakım personelinin kurumlarda yaşadıkları bazı sıkıntılara da işaret eden Genel Başkan Devlet Sert şunları söyledi:

“Görevinizin gereğini yerine getirirken tükenmişlik hissedebilirsiniz. Çok yorulduğunuzu zaten biliyoruz. Kendi evlatlarınız ve ailenize vakit ayıramadığınız için yaşadığınız duygusal yıpranmanın da farkındayız. Sendika olarak toplu iş sözleşmelerimizde bu konularda da yoğun mücadele verdiğimizi bilmenizi istiyoruz. Bugüne kadar bunun mücadelesini verdik, bu konular için destek olmaya ve mücadeleyi sonuç alıncaya kadar sürdürmeye de kararlıyız.

Bugün burada olmamızın sebebi de budur. Sizlerin içinde bulunduğu bu psikolojik, fiziksel ve ruh yorgunluğuna iyi geleceğini, yol göstereceğini düşündüğümüz bir seminer bu. Kıymetli hocamız Hatice Kübra Tongar’ın ruh bakımı” başlığı ile gerçekleştireceği bir rehber eğitim, rehber seminer bu. Kadın Komite Başkanlığımız tarafından organize edilen bu seminer, katılımcı bakım personelimiz ve bakım annelerimizin ruhlarına iyi gelecek bir yolculuk olacak.

Komite Başkanımız Tuba Gülpembelioğlu’na ve Türkiye geneli Kadın Komite Başkanlarımıza bu çabalarından dolayı teşekkür ederim. Hocamız Hatice Kübra Tongar’a da teşekkür etmek isterim. Bugün bu saatte bizlerle olduğu ve kıymetli fikirlerini bizimle paylaşacağı için. Sözü çok uzatmak istemiyorum. Hepimizin Ruhuna yapacağımız bu yolculuk, hepimizin ruhuna iyi gelecek… Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.”.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Nöropsikoloji Doktorantı, Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Aile Danışmanı Hatice Kübra Tongar tarafından verilen seminer yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Seminerde bakım personeli ve bakım annelerinin yaptıkları işlerle ilgili örnekler verilip, duygu durumlarının değerlendirilmesi yapılırken bazı katılımcıların duygulu anlar yaşadıkları görüldü.

Semineri başından sonuna kadar dikkatle takip eden 650 bakım annesi ve bakım personeli üyemiz, zoom üzerinden gönderdikleri yüzlerce mesaj ile Genel Başkanımız Devlet Sert, Yönetim Kurulumuz ve programı gerçekleştiren Kadın Komite Başkanlığımıza teşekkür ettiler.

Program Genel Başkan Devlet Sert’in eğitimle ilgili verimlilik değerlendirmesi, Eğitimci Hatice Kübra Tongar ve katılımcılara teşekkürü ile son buldu.