GAZZE UMUT KÖPRÜSÜ ENGELLİLER OKULUMUZUN MÜDÜRÜ VE DENİZ FENERİ YÖNETİCİLERİNDEN SENDİKAMIZA ZİYARET

Sendikamız Öz Sağlık-İş’in Gazze’de yetim ve engelli çocuklar için yaptırdığı Umut Köprüsü Engelliler Okulu Müdürü Ebu Ali Mustafa, Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Seyfi Özkan, Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Karademir, Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Adil Aksoy ve Elbera Ebumuhammer Genel Başkanımız Devlet Sert’i ziyaret ettiler.

Ziyarette Hizmet-İş Sendikası Kurucu Başkanı, HAK İŞ Filistin ve Kudüs’e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi de bulundu.

Gazze’li yetim ve engelli çocukların hem eğitim alacağı hem de rehabilitasyon merkezinde tedavi olabileceği 350 öğrenci kapasiteli Öz Sağlık İş Sendikası-Deniz Feneri Umut Köprüsü Engelliler Okulu geçtiğimiz yıl faaliyete başlamış ancak İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlar sonucu okulumuzda eğitime ara verilmişti.

 Genel Başkanımız Devlet Sert, Ankara’ya gelerek sendikamıza ziyarette bulunan Okul Müdürü Ebu Ali Mustafa ve Deniz Feneri Yöneticilerinden okulun son durumu hakkında bilgi aldı, okula sığınan Gazze’li aileler için neler yapılabileceği konusunda istişarelerde bulundu.