İLKELİ, KARARLI, SORUMLU SENDİKACILIK ANLAYIŞI İLE YİNE İŞ KOLUMUZUN LİDERİYİZ…

 Sağlık ve sosyal hizmet işkolunun lideri ve Türkiye’nin en büyük işçi sendikaları arasında yer alan Sendikamız Öz Sağlık-İş, Resmi Gazete’de yayınlanan istatistiklere göre 203 bin 424 üye sayısıyla zirvedeki yerini korudu.

Resmi gazetede yayınlanan; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı “6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İş kollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2024 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ’e göre; Sendikamız  Öz Sağlık-İş, sağlık ve sosyal hizmet  işkolunda 203 bin 424 üye sayısıyla zirvedeki yerini koruyarak kendi işkolunun lider sendikası olma geleneğini devam ettirdi. Açıklanan istatistiklere göre Sendikamız diğer sendikalara büyük fark atarak; Türkiye’nin en büyük 3. İşçi Sendikası unvanını da korudu.

2024 Ocak ayı istatistiklerini değerlendiren Sendikamız Genel Başkanı ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Devlet Sert şunları ifade etti:

“Dünyadaki tüm gelişmeler ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara rağmen Sendikamız çatısını tercih ederek, Öz Sağlık-İş Sendikası şemsiyesi altında örgütlenme kararlılığı gösteren bütün sağlık ve sosyal hizmet işçilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca disiplinli şekilde azimle çalışmanın sonucu olarak, zirveyi koruyan teşkilatımıza da teşekkür ederim. Hep birlikte çok çalışıp, kazanmaya devam edeceğiz.

Kendi işkolumuzda yeniden zirveyi, Türkiye genelinde ise 3. en büyük işçi sendikası olma özelliğini koruyan Sendikamız, omzumuza yüklenen sorumlulukların bilinci ile hareket etmeye, hak mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

Zirvede kalmak ancak çok çalışmakla, emek ve ekmek mücadelesine sımsıkı sarılmakla mümkündür.

Bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da aynı ilke ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Sağlanan başarılarda en büyük pay sahibi olan; gece gündüz demeden büyük fedakarlıklar yaparak ailelerinden günlerce uzak kalarak sahada onurlu, dürüst ve dik mücadele veren Öz Sağlık İş Sendikamızın üyelerini, temsilcilerini, teşkilatlarımızı, şube başkanlıklarımızı, Genel Merkez Yönetim Kurulumuzu ve Genel Merkez çalışanlarımızı kutluyorum”.