İSTANBUL’UN TARİHİ KURUMLARINDA EMEKÇİLERİ GERÇEK SENDİKACILIK İLE BULUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Öz Sağlık-İş Sendikamızın Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Üniversitelerde yetkiyi almasının ardından diğer kurumlarda da örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor.

Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz, örgütlenme çalışmaları kapsamında Darülaceze’de ve Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde çalışan sağlık ve sosyal hizmet emekçileri için saha çalışmalarına başladı.

İş kolunda bulunan sağlık ve sosyal hizmet emekçileri için mücadelesini her alanda sürdüren Öz Sağlık-İş, aynı zamanda örgütlenme çalışmalarına da devam ediyor.
Bu kapsamda Öz Sağlık-İş, Darülaceze’de ve Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde çalışan sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini gerçek sendikacılık ile buluşturmak için çalışmalara başladı.

KURUM YÖNETİCİLERİ ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Başkan Yardımcısı İlhan Uğur, Funda Ersin, Ahmet Malatyalı’yı ve Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakıf Başkanı Bedros Şirinoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Herman Baliyan’ı ziyaret ederek, kurumda görev yapan çalışanlarla ilgili sendikamızın başlattığı örgütlenme çalışmaları hakkında istişarede bulundu.

Genel Başkan Yardımcımıza ziyaretlerinde İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Murat Kaytaran, 2 No’lu Şube Başkanımız Erdem Dinç, 3 No’lu Şube Başkanımız Ergin Balekoğlu, 4 No’lu Şube Başkanımız Temel Yazıcı eşlik etti.

EMEKÇİLER İLE SOHBET EDİLDİ

Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz ve beraberindeki heyet, iki kurumda da görev yapan sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini ziyaret ederek, Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Emekçilerin sorularını da cevaplayan Yavuz, kurumlarda görev yapan sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini hak ve emeğin gerçek temsilcisi Öz Sağlık-İş’te örgütlenmeye davet etti.