TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE 816 SAĞLIK İŞÇİSİ ADINA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADIK

Edirne Trakya Üniversitesi’nde görev yapan 816 sağlık işçisi adına Sendikamız ile işveren sendikası TÜHİS arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Geçtiğimiz dönem üniversite ile imzalanan TİS’in üzerine KÇP’den kaynaklanan hakların eklenmesiyle birlikte işçiler kazanımı yüksek bir toplu sözleşmeye kavuştu.

Genel Başkanımız Devlet Sert ve TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Yılmaz’ın imza attığı toplu iş sözleşme töreni TÜHİS Genel Merkezi’nde gerçekleşti.

Sözleşme törenine Genel Başkanımız Sert’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz, TİS ve Mevzuat Uzmanımız Ecrin Ferah, Edirne Şube Başkanımız Emre Promet, Şube Başkan Yardımcımız İsmail Kurtuluş ve Trakya Üniversitesi Temsilcimiz Gökhan Aslan katılırken, toplu sözleşmeye TÜHİS adına Genel Sekreter Adnan Çiçek, Genel Sekreter Yardımcıları Şerefettin Güler ve Hasan Yılmaz, Baş Uzman Recep Bellici ile Uzmanlar Elif Çakal Tombak ve Aybars Gün imza attılar.

Geçtiğimiz dönem üniversite ile yapılan sözleşme, bu yıl işveren sendikasının temel uygulaması olan KÇP’deki haklarla birlikte çok daha iyi bir seviyeye taşınmış oldu. Geçen dönem toplu iş sözleşmesinde yer alan haklar iyileştirilerek ve ücret zamları oranında artırılarak yeni dönemde Trakya Üniversitesi sağlık emekçilerinin istifadesine sunuldu.