RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ İŞÇİLERİ İÇİN TİS İMZALADIK

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Sendikamız arasında Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde görev yapan işçiler adına Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ile Üniversite Genel Sekreteri Adnan Er, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil ve Fakülte Sekreteri Hakan Yüksel tarafından imzalan toplu iş sözleşmesi için Üniversite Senato Salonu’nda bir tören düzenlendi.

Törende konuşan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, imzalanan toplu iş sözleşmesinin sağlık işçilerine hayırlı olmasını dilerken, KÇP’ye uyumlu hale getirilen sözleşme ile kazanımların çoğunda artış yaşandığına da dikkat çekti. Sert, üniversite yönetiminin çalışanlarını eksene alan yaklaşımlarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

İmza törenine ayrıca Rize Şube Başkanımız Bahadır Mafratoğlu, Başkan Yardımcılarımız Birol Kuk ve Muhammet Kutanoğlu, Trabzon Şube Başkanımız Engin Erbaşaran, TİS ve Mevzuat Uzmanımız Ecrin Ferah, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Baş temsilcimiz Burhan Pulgir, temsilcimiz Fatma Gültekin, Şube Denetleme Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda temsilcimiz Ahmet Demirci de katıldı.

TİS YÜRÜRLÜK SÜRESİ DEĞİŞTİRİLDİ


Sendikamız ile Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile sözleşmenin yürürlük süresi değiştirildi ve KÇP’ye uyumlu hale getirildi.

Yine sözleşme ile ikramiyeler 60 güne çıkarken, mali haklara eş, çocuk ve yakacak yardımı eklendi, hizmet zammı 35 TL olarak belirlendi.
İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Ramazan Bayramı için 500 TL, Kurban Bayramı için 1000 TL bayram yardımı alındı, mali hakların yanı sıra pek çok sosyal hakta da iyileştirme yaşandı.