GENEL BAŞKAN SERT ÖZ İLETİŞİM-İŞ SENDİKASI 3. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

Genel Başkanımız Devlet Sert, Konfederasyonumuza bağlı Öz İletişim-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Kurula Genel Başkanımız Devlet Sert’in yanı sıra Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Hizmet İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı ve 22, 23 ve 24. Dönem AK PARTİ Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa  Özüpek, Öz İletişim-İş Genel Başkanı Mehmet Nur Güllüoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkan ve Yardımcıları ile delegeler katıldı.

GENEL KURULUN GÜNDEMİ ASRIN FELAKETİ DEPREM OLDU

Yasal zorunluluk gereği toplanmak zorunda kalan Öz İletişim İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu’nun gündemi asrın felaketi olarak tarihe geçen Kahramanmaraş merkezli deprem oldu.

HAK-İŞ Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı konuşmada, konfederasyonumuzun depremde de ayrıcalıklı ve farkındalık oluşturan bir süreç yaşadığını belirtirken, “Bugün yine deprem bölgesine bir organizasyonumuz var onu gerçekleştireceğiz. Yardımlarımızı AFAD ile koordinasyon içerisinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Sizlerden Helallik Diliyorum”

Öz İletişim-İş Genel Başkanı Mehmet Nur Güllüoğlu, zor zamanlarda yasal zorunluluk olarak yapmak zorunda oldukları 3. Olağan Genel Kurul’a katılanlara teşekkür etti.

Bu genel kurulda, bayrağı bir başka arkadaşına teslim edeceğini belirten Güllüoğlu, “Bana düşen, tevdi edilen bu görevi layığı ile yapmaktı, ben de yapmaya çalıştım. İşte bugün bu hikayenin bu kısmını sonlandırma günüdür. Tanıştığım, görüştüğüm, beraber çalıştığım, teşrik-i mesai yaptığım bende hakkı olan herkese hakkımı helal eder, helallik dilerim” dedi.

Öz İletişim-İş Sendikasi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Adayı Semih Aydıner de, “Sendikal mücadelemizde biz her zaman erdemli olduk, haktan ve hukuktan ayrılmadık. 3. Olağan Genel kurulumuzda bizleri onurlandırdığınız, demokratik ve erdemli duruşumuza katkı sağladığınız için teşekkür ediyoruz. Unutmayın ki bizler üyelerimizin işçisiyiz, onların emrindeyiz” dedi.

GENEL BAŞKANLIĞA AYDINER SEÇİLDİ

Genel kurul sonrasında yapılan seçimlerde Genel Başkanlığa Semih Aydıner, Genel Başkan Yardımcılıklarına Şadi Özbingöl, Oğuzhan Karslı, Fatih Soydeğer, Taner Aslan, Özgür Dal seçildiler.

Genel Başkanımız Devlet Sert de, görevi devreden Öz İletişim İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nur Güllüoğlu’nu yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Sert, yapılan seçimlerde Genel Başkanlığa seçilen Semih Aydıner ve yönetimini de tebrik etti.