GENEL BAŞKAN SERT DİYARBAKIRLI DEPREMZEDELERİN YANINDA

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in 10 ili kapsayan deprem bölgesindeki incelemeleri ve üyelerimizi ziyareti devam ediyor.

Şanlıurfa’nın ardından Diyarbakır’a geçen Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyetimiz, depremde hayatını kaybeden üyelerimizin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu, yaralı depremzedeleri hastanede ziyaret etti.

GAZİ YAŞARGİL E.A. HASTANESİ’NDEKİ YARALI DEPREMZEDELERE MORAL ZİYARETİ

Deprem illeri arasında yer alan Diyarbakır’da ilk olarak Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili ve Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Op. Dr. Süleyman Öden’i ziyaret ederek, tedavi gören depremzedeler hakkında bilgi alan Genel Başkanımız Devlet Sert, enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Sendikamız üyesi ve Eğitim-Araştırma Hastanesi çalışanı Ahmet Arslan ile ilgili de Başhekim Vekili  Öden’e taziyede bulundu.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan depremzede vatandaşlar ve üyelerimize de moral ziyaretinde bulunan Genel Başkan Devlet Sert, depremzedelerin taleplerini dinledi ve oluşturulan kriz masası marifeti ile sorunların çözümü için yoğun çaba harcandığını ifade etti.

İHA İLE ROPÖRTAJ

Hastane ziyaretleri sırasında İhlas Haber Ajansı’na da bir açıklamada bulunan Genel Başkanımız Devlet Sert, depremden etkilenen 10 ile yönelik temasları hakkında bilgi verdi. Genel Başkan Sert, İHA Muhabirinin sorularını şu şekilde cevaplandırdı:

“Sendika olarak depremin ilk gününden itibaren kriz masası kurduk. Depremden etkilenen illerimiz ile temaslarımızı sürdürüyoruz. Heyet olarak bugün Diyarbakır’dayız.

10 ilimizin hepsinde özellikle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızdan da göçük altında kalan vardır. Göçük altında kalan arkadaşlarımıza yönelik şu anda envanter ve veri araştırması yapmaktayız.

Ekiplerimizle  birlikte depremin yaşandığı 10 ilimizde ziyaretlerde bulunuyoruz. Bir yandan hasta ziyaretlerimizi gerçekleştirirken, diğer yandan da hastalarımızdan taleplerini almaktayız. İlk işimiz bunları yerine getirmektir.

Şükürler olsun ki birlik ve beraberlik içerisinde bütün insanlarımız, tek vücut dua ve destekleriyle deprem bölgelerine akın etmektedirler. Hasta yakınlarından aldığımız bilgilere göre de hastane içerisinde personelin kendileriyle güzel ilgilendikleri söylenildi. Bu da mutluluk verici bir ifadedir.”

DEPREMDE VEFAT EDEN ÜYEMİZ AHMET ARSLAN’IN AİLESİNE TAZİYEDE BULUNULDU

Diyarbakır temasları sırasında depremde enkaz altında kalarak vefat eden Üyemiz Ahmet Arslan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan Genel Başkanımız Devlet Sert,  ailenin yaşamış olduğu zorlu süreci dinledi, üzüntülerini ve baş sağlığı dileklerini sundu.

ENKAZDA VEFAT EDEN ÜYEMİZ İHSAN PAPATYA’NIN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Genel Başkanımız Devlet Sert ve beraberindeki heyetimizi ayrıca yine enkazda kalarak yaşamını yitiren Üyemiz İhsan Papatya’nın ailesine de taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Genel Başkanımız Sert’in Diyarbakır’daki ziyaret ve taziyelerine Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa  Özüpek, Remzi Karataş ve Süleyman Doğan ile Genel Başkan Danışmanımız Yavuz Aksanoğlu ve Diyarbakır Şube Başkanımız Mehmet Aküzüm, yönetimi, temsilcilerimiz katıldı.