AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ ŞİRKETLERİ İLE İMZALANAN TİS TÖRENİNE KATILDIK

Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı şirketlerde çalışan yaklaşık 2000 işçi adına toplu iş sözleşme töreni yapıldı.

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek’in de katıldığı törende, örgütlü olduğumuz YÜNTAŞ A.Ş’de çalışan üyelerimiz adına imzayı Genel Başkan Devlet Sert attı.

İki bin emekçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi törenine AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Afyonkarahisar Milletvekili  Mehmet Taytak, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı  Hüseyin Ceylan Uluçay, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, HAK-İŞ Afyonkarahisar İl Başkanı ve Afyon Şube Başkanımız İbrahim Gürbüz, Isparta Şube Başkanımız Murat Arabacı, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Afyonkarahisar Şube ve İl Başkanları, üyelerimiz ve basın mensupları  katıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, “Birlik ve beraberlik içerisinde bir tören yapıyoruz. Afyonkarahisar Belediye Başkanımıza verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Ülkemizin burada gösterilen birliğe beraberliğe ihtiyacı var. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in olduğu yerde kavga olmaz. Bizim olduğumuz yerde kardeşlik vardır. Bizim toplu iş sözleşmelerimiz her zaman masa başında uzlaşarak biter. Bizim olduğumuz yerde topluma zarar verilmez” dedi.

İşçilerin her zaman en iyi sözleşmeleri hak ettiklerini belirten Özdemir, “Belediye çalışanları şehirlerin kahramanlarıdır. Sözleşmenin imzalamasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Toplu sözleşmemiz hayırlı olsun, Cenab-ı Allah huzur içinde çalışmayı nasip eylesin” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÖRENE TELEFONLA BAĞLANDI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, imza törenine cep telefonuyla bağlanarak tarafları tebrik etti.

Erdoğan, “Tüm ailelerimize inşallah mutluluk ve bereket vesilesi olsun. Önümüzde malum inşallah bir seçim var ve bu seçimin arifesinde böyle bir imza törenini gerçekleştirdiğiniz için çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim” dedi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ:

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Törende katılımcılara hitaben konuşmalarını gerçekleştiren AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Kayseri Belediye Başkanlığı yaptığımız dönemleri hatırlatan bir salon var karşımızda Afyonkarahisar’da. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Gece gündüz demeden bu aziz toprakların yüklediği sorumluluğu, millete olan aşkı ve sevdasıyla projelerini ve vaatlerini bir bir hayata geçiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI ZEYBEK:

“HİZMETLERİMİZİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Törende konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Hizmetlerimizi çalışma arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik.  Vatandaşlarımızın ve personelimizin sıkıntılarını kendi sıkıntımız sayarak, hep yanlarında olduk, yardımcıları olduk. Zorluklara rağmen vermiş olduğumuz sözlerin birçoğunu yerine getirdik” şeklinde konuştu.

SELAMLAMA KONUŞMALARI YAPILDI

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Afyonkarahisar Milletvekili  Mehmet Taytak, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı  Hüseyin Ceylan Uluçay ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’da birer selamlama konuşması yaptı.

YÜNTAŞ İŞÇİSİ ADINA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ GENEL BAŞKAN SERT İMZALADI

Afyonkarahisar Belediyesi iştiraklerinden olan YÜNTAŞ’ta çalışan üyelerimiz adına toplu iş sözleşmesini Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert imzaladı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in işçi yanlısı tavır ve emeğe gösterdiği samimi tutumu çok değerli bulduklarını ifade eden Genel Başkan Sert, toplu  iş sözleşmesi ile sağlanan kazanımların Afyonkarahisar Belediyesi işçilerine hayırlı olmasını diledi.

GENEL BAŞKAN SERT TEŞKİLAT MENSUPLARIMIZ İLE BİR ARAYA GELDİ

Toplu sözleşme töreni için geldiği Afyonkarahisar’da HAK-İŞ İl Başkanı ve Sendikamız Afyon Şube Başkanı İbrahim Gürbüz, şube yönetimi ve temsilcilerimiz ile bir araya gelen Genel Başkanımız Devlet Sert ve Genel Başkan Yardımcımız Mustafa  Özüpek, özellikle Sağlık Bakanlığı  TİS süreci ve  Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki üyelerimiz için talep edilen  KÇP  Ek Protokolüne ilişkin bilgilendirme yaptılar.