GENEL BAŞKAN SERT SİİRT’TE ZİYARETLERDE BULUNDU

Şube Genel Kurulu için Siirt’te bulunan Genel Başkanımız Devlet Sert, İl Sağlık Müdürlüğü ve Veysel Karani Türbesi’ne ziyarette bulundu.

Genel Başkan Sert’e ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcılarımız Remzi Karataş ve Süleyman Doğan, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Siirt Şube Başkanımız Sabahattin Eryeşil, Van Şube Başkanımız Gökhan Öznur, Mardin Şube Başkanımız Şehmus Tedik, Bitlis Şube Başkanımız Burhan Geldegül, Şırnak Şube Başkanımız Murat Yardımcı ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

HZ. VEYSEL KARANİ TÜRBESİNE ZİYARET

Genel Başkanımız Devlet Sert ve beraberindeki heyet, Siirt temasları sırasında Velilerin öncüsü Veysel Karani Hz.’nin Baykan ilçesinde bulunan makamını da ziyaret ederek dua ve niyazlarda bulundu.

Peygamber Efendimize bağlılığı ile bilinen, O’nun döneminde yaşadığı ve bir keresinde kendisini görmeye gittiği halde Peygamberimizi göremeyen Veysel Karani Hz. Peygamber Efendimizin  “Beni ziyaret etmek imkânına erişemediğinizde, kardeşim Veysel Karani’yi–Makamını-ziyaret ediniz” hadis-i şerifine de nail olmuştur. 

Peygamber Efendimizin hırkasının verildiği  Veysel Karani, Hz. Ali’nin halifeliği döneminde katıldığı Sıffın Savaşı’nda yaralanarak şehit olmuştur.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖMÜR’E ZİYARET

Genel Başkanımız Devlet Sert ve beraberindeki sendikamız heyeti Genel kurul sonrası Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Ömür’ü de ziyaret ederek kurum ve kuruluşlarda görev yapan üyelerimizin sorunları ve sendikal çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.