BATMAN ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞINA AHMET ALTUNÇ SEÇİLDİ

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“EYT VE ZORUNLU EMEKLİLİĞİN KALDIRILMASINDAN DOLAYI CUMHURBAŞKANIMIZA VE ÇALIŞMA BAKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Sendikamız Batman Şubesi’nin Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Şube Başkanlığına Ahmet Altunç seçildi. Şube yönetimi ise Hasan Kilvan ve Tenzile  Şahoğlu’ndan oluştu.

Genel Kurula Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcılarımız Remzi Karataş ve Süleyman Doğan’ın yanı sıra Genel Başkan Danışmanı Fadlı Erdem, AK Parti 27. Dönem Milletvekili adayı Ayla Işık, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdullah Dilekçi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sabahattin Tural, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Abdulkadir Özdemir, Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Masum Ekinci, İluh Devlet Hastanesi Başhekimi Zafer Özay, Batman İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı İbrahim Kara, Batman İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Beşir Ulutaş, Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Murat Solmaz, Kamu Hastaneler Birliği Başkan Yardımcısı Bünyamin Sevim, Batman İl Sağlık Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Emin Ertuğrul, MEMUR-SEN Konfederasyonu Batman İl Başkanı Şehmuz Önlü, HAK-İŞ Konfederasyonu Batman İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, SAĞLIK-SEN Batman Şube Başkan Yardımcısı Salih Güzel,  Öz-Güven Sen Batman İl Başkanı Sinan Özdemir, Öz Taşıma İş Sendikası Batman İl Başkanı Mahmut Biçer, Öz İplik İş Sendikası Batman İl Başkanı Harun Kaya, Diyarbakır Şube Başkanımız Mehmet Aküzüm ve yönetim kurulu üyeleri, Mardin Şube Başkanımız Şehmus Tedik ve yönetim kurulu üyeleri, Bitlis Şube Başkanımız  Burhan Geldegül ve yönetim kurulu üyeleri, Muş Şube Başkanımız Ferhat Asya ve yönetim kurulu üyeleri, Siirt Şube Başkanımız Sabahattin Eryeşil ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI REMZİ KARATAŞ YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan teşekkül etti. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş yaptı.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“EYT VE ZORUNLU EMEKLİLİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDEN DOLAYI CUMHURBAŞKANIMIZA VE ÇALIŞMA BAKANIMIZA ŞÜRKANLARIMI SUNUYORUM”

Sendikamızın Batman Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkanımız Devlet Sert,  EYT’de ulaşılan çözüm ve zorunlu emeklilik şartını kaldıran düzenleme için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma  ve  Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkür etti.

Genel Başkanı Devlet Sert Batman Şubemizin Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çalışma hayatımızın sorunları arasında yer alan ve belli bir kesimi mağdur eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili sorun dün akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği müjde ile çözüme kavuşmuştur.  Bu hak tesliminden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve süreci yöneten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin’e  teşekkür ederim.  Bir başka teşekkürü de 696 Sayılı KHK’nın ürettiği en ağır sorunlardan birisi olan “zorunlu emeklilik”  şartının kaldırılmasından dolayı etmek istiyorum

İşçiyi genç yaşta emekliliğe mahkûm eden çalışma hayatından kopartan zorunlu emeklilik şartı EYT düzenlemesi ile birlikte tarihe karışmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi taşerondan kadroya geçişte zorunlu emekli edilen işçilerle ilgili düzenlemenin kaldırılmış olması, hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir geçiş düzenlemesi yapılacağı müjdesi ve yapılacak yeni düzenleme haberi bizleri heyecanlandırmıştır. İnşallah eşitlikçi bir yaklaşım ile bu sorun da çözümlenecektir.

EYT kapsamının herhangi bir yaş şartına bağlı olmadan çıkarılmış olması bizleri de bu arkadaşlarımızın mutluluğuna ortak etmiştir.

“ÇABALARIMIZIN, MÜCADELEMİZİN, BEKLENTİMİZİN DEĞERLİ KILINMASINDAN MUTLU OLDUK”

Zorunlu emekliliğin EYT kapsamındaki çözümü için çok büyük mücadele ettik. Konfederasyon olarak Öz Sağlık-İş olarak büyük çaba harcadık.  Gerek Konfederasyon Başkanımız Sayın Mahmut Arslan, gerekse bizler tüm konuşmalarımızda, açıklamalarımızda, kürsü konuşmalarımızda,  TV Programlarında zorunlu emeklilik konusundaki hassasiyete işaret ettik. Tehlikelerinden söz ettik.  Hem işçi adına hem kurumlar adına risklerine işaret ettik.

En verimli çağında çalışma hayatından kopartılacak işçinin ailesi ile birlikte sefalete terkedileceğinden söz ettik.  Çok çabaladık, çok emek verdik. 

Bugün görüyoruz ki  gerek Sayın Cumhurbaşkanımız,  gerekse  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız bu çabalarımızı, bu mücadelemizi, 696’lı kardeşlerimizin bu sıkıntıları görmüş, yapılan düzenleme ile beklentilerimizi değerli kılmıştır.  Öz Sağlık İş Sendikası olarak dikkate alınmış olmaktan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

“696 SAYILI KHK REVİZE EDİLMELİDİR”

Çalışma hayatımızın bir diğer ve önemli sorunu da tayin ve becayiştir. Sizlerin de bildiği üzere 696 Sayılı KHK ile kadro alan arkadaşlarımızın tayin becayiş hakları maalesef yok. Eski kadrolu ve İŞ-KUR üzerinden giren arkadaşlarımızın tayin becayiş hakları var. Ama 696 KHK’lı arkadaşlarımızın ne yazık ki bu hakları yok.

Ben inanıyorum ki 696 Sayılı KHK tekrar revize edilirse önümüzdeki aylarda tayin becayiş sorununu da çözerek tarihin çöplüğüne atacağız.

2 gün önce Siirt’te bir kardeşimiz yine aynı mağduriyeti bana ilettiğinde gerçekten vicdan azabı duydum. Eşi polis, kendisi tayin hakkı olmadığı için gidemiyor. Başkanım ya boşanacağız ya da işi bırakacağız diyor. Bakın bu yapıyı bizim değiştirmemiz gerekiyor.

Biz Sağlık Bakanlığımız ve diğer bakanlıklarda yaptığımız sözleşmelerde her ne kadar bunu dahil etmişsek, kısmi çözüm üretmişsek de kesin çözüme kavuşturulmadan bu sorun bitmeyecek. Sendika olarak sorunun kökten çözümü için çabalarımızı sürdürüyoruz.

“GÜVENLİKÇİ ARKADAŞLARIMIZ İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ DİLEKÇE KAMPANYASI 15 BİNİ BULDU”

Görüyorum aramızda güvenlikçi arkadaşlarımız var. Güvenlikçi arkadaşlarımızın kart yenileme sorunları konusunda 5188 sayılı yasanın revize dilmesi için dilekçe kampanyası başlattık.

Bugüne kadar 15 bin dilekçe Genel Merkezimize ulaştı. İnşallah bu kanunun revize edilmesi ile alakalı İçişleri Bakanlığımıza bu dilekçelerimizi sunacağız.

Çalışan arkadaşlarımızın güvenlik kart ücretinin ödenmesinden tutun yine dört dönem üst üste güvenlik kartını taşıyan arkadaşlarımızın eğitimler ve kart yenileme sisteminden muaf tutulması gibi konular, zorunlu sebepler olmadıkça, yasal olarak mecbur kalınmadıkça, gerek sağlık açısından gerekse herhangi bir sebepten dolayı kartı iptal edilen arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için bu süreçte de geri hizmetlerde çalışmaları konusundaki talebimizi de iletmiş  olacağız.

Bu vesileyle güvenlikçi arkadaşlarımızın da bu sıkıntısını inşallah 5188 sayılı yasanın revize edilmesi ile çözüme ulaştıracağız.

“16 SENDİKA İÇİNDE ÖZ SAĞLIK İŞ LİDER SENDİKA”

Kendi iş kolumuzda 16 sendika içinde lider sendikayız. Ciddi bir örgütlenme mücadelesi veriyoruz. Gece gündüz, tüm ekiplerimizle teşkilatlarımızla, genel merkez yöneticilerimizle bu mücadelenin içerisindeyiz.  Allah’a şükür işkolumuzun lideriyiz. Ancak burada kalabilmek sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve kazanımları için mücadele edebilmek adına zirvede olmak zorundayız. İşin asıl zor olan kısmı da bu.

3500’ün üzerinde temsilcimiz var. Bu, tüm kurumların kılcal damarlarında temsil ediliyoruz demektir. 45’e yakın üniversite hastanesinin yarısından fazlası bizim saflarımızda, Öz Sağlık İş çatısı altında. İleriki süreçlerde de İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlarını, Sevgi evlerini, Huzur evlerini bünyemize katacağız. Özel sektörde örgütlenmek elbette daha zor ama Öz Sağlık İş daima zor olana taliptir. İnşallah başarılı da olacaktır.

“SENDİKACILIĞA, SİYASETE BİR SEVİYE GELMESİ LAZIM”

İçinde yaşadığımız ortamlara bir bakın lütfen. Seviye çok düşük, toplumsal ve aile yaşamı çok sıkıntılı. Sendikalara, sendikacılığa, siyasete bir seviye gelmesi gerekiyor. Bulunduğumuz alanda eğer bir seviye olursa ben inanıyorum ki en iyi sendikalar biz olacağız, en iyi siyasetçiler biz olacağız.

Ahlaken maalesef bugün geldiğimiz noktada çok sıkıntılar yaşıyoruz. Eski kültürel özellikleri terk ettik, Ahilik Kültürü’nü ortadan kaldırdık.  Sohbet-muhabbet ortamları teknoloji yüzünden ortadan kalkıyor, aile ortamımız bozuluyor. Maalesef yemek yerken bile ellerimizde telefon bir evin içinde telefonla iletişim kuruyoruz.

Kendimize çeki düzen verip kurumlarımıza sahip çıkacağız.  Bizler maraton yolcularıyız, hedefe kilitleneceğiz, yolumuza devam edeceğiz. Bizim sorumluluklarımız, mesuliyetimiz var. Eğer başını yastığa koyduğunda üyelerimize yönelik ne yapabilirim demiyorsak bize de yazıklar olsun. Saha da en iyi olmak için, model olmak için çabalayacağız.

Türkiye de 3 çeşit sendikacı var. Bir sendikacı olanlar, iki sendikacı geçinenler, üç sendikadan geçinenler. Biz elbette ki birincisi olmak zorundayız. Diğerlerinin yaptığı gibi yapmayacağız. Masa başı sendikacılık dönemi bitti. Kapı kapı üyelerimizi dolaşacağız.

Ahmet kardeşimiz Batman’da bu sendikanın kurulmasından bu yana mücadele veren kardeşimizdir. Ben kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Burada HAK-İŞ in büyümesinde kardeş sendikalarımızın ve HAK-İŞ başkanımızın katkısı çok olmuştur.

Birbirimize sahip çıkacağız. Batman da HAK-İŞ’imiz ve Öz Sağlık-İş Sendikamızı kardeş sendikalarımızı en güçlü yapıya ulaştıracağız. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

GENEL BAŞKAN TAKDİM EDİLEN ÇİÇEĞİ ŞUBE BAŞKANIMIZIN EŞİNE VERDİ

Genel Başkan Devlet Sert, Genel Kurul’da kendisine takdim edilen çiçeği, Şube Başkanımız Ahmet Altunç’un eşine takdim etti. Sendikacılığın büyük özveri gerektiren bir iş olduğunun altını çizen Sert, “ Burada en büyük zamanı ailemiz için ayıracağımız zamandan çalıyoruz. Haklarını bizlere helal etsinler” diye konuştu

MEMUR SEN BATMAN İL BAŞKANI ŞEHMUZ ÖNLÜ SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI:

“Genel kurulu saygı ile selamlıyorum. Hayırlara vesile olmasını dilerim.  HAK-İŞ Konfederasyonumuz Türk sendikal hayatına yeni bir sendikacılık açısı kazandırmış, kuruluşu ile birlikte yeni bir dönem açmıştır.  Memur-Sen’imizin kuruluşunun temelleri de HAK-İŞ ilkeleri ve bakış açısı ile atılmıştır.

Öz Sağlık İş Sendikamızın bu kadar hızlı örgütlenmesi ve büyümesi takdire şayandır. Sayın Genel Başkan Devlet Sert beyi kutluyorum, çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Batman Şubemizin faaliyetleri de ilimizde gerçek sendikal faaliyetler açısından son derece başarılıdır. Ahmet başkan ve ekibini de kutluyorum”

HAK-İŞ VE HİZMET İŞ SENDİKASI BATMAN İL BAŞKANI BÜNYAMİN SÖĞÜT SALONU SELAMLADI:

“Öz Sağlık İş Sendikamızın Batman Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nu saygı ile selamlıyorum. HAK-İş, Hizmet-İş, Öz Sağlık İş ve  ilimizde örgütlü diğer sendikalarımızla  uyum içerisinde, konfederasyonumuzun ilke değerlerine uygun sendikal faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

Çalışma hayatının sorunları çok. Bizleri bizzat ilgilendiren sorunlarımızın çözümü için ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  BİT’lerde çalışan arkadaşlarımızın kadro sorunu, 696 KHK ile kadro alan emekçi kardeşlerimizin sorunları gibi.

Konfederasyon olarak Batman ilimizde 9 sendikamız faaliyet gösteriyor, bu yaklaşık 4000 üye demek. Birlik-beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz sorun olmayacaktır. Bu duygularla Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum”.

AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI ABDULLAH DİLEKÇİ SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI

Eski bir hak savunucusu olarak burada aranızda bulunmaktan son derece mutluyum. AK Partimizin sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara ve emekçi kardeşlerimize desteği her zaman sürmektedir. Bu manada sorunların çözümü  için birlikte hareket etmekten de mutluyuz. Batman ilimizde  Öz Sağlık İş Sendikamızın ortaya koyduğu sendikal mücadele ve  örgütlenme gücü ortadadır. Takdirle karşılıyor arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilerim”.

SAĞLIK SEN BATMAN ŞUBE BAŞKAN YARDIMCISI SALİH GÜZEL SALONU SELAMLADI:

“Öz Sağlık-İş Sendikamız bizim kardeş sendikamızdır. Omuz omuza örgütlenme mücadelesi verdiğimiz sendikamızdır.  Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını diliyor, Ahmet kardeşimizi ve ekibini kutluyorum”.

BATMAN KADIN KOMİTE BAŞKANI NAZLI TAŞ SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI:

Batman Şube Başkanlığı-Kadın Komitesi olarak hepinizi saygı ile selamlıyorum. Petrol ve kültür şehri Batmanımıza hoş geldiniz, bizleri şereflendirdiniz.

Öz Sağlık-İş Sendikamızın ve Genel Başkanımız Devlet Sert Beyefendinin kadın işçi, kadın üye, sendikacı kadın kimliği, sendikal kadrolarda yönetici kadın olgularına vermiş oldukları kıymeti, bizler Batman’da bizzat yaşayarak müşahede ediyoruz.

Bizlere büyük destek veren, kadın çalışan ve kadın üye kimliğimiz ile her daim gurur duyan bir şube başkanına sahibiz. Bizde Şube Başkanımız ile gurur duyuyor, genel kurulda Kadın Komite Başkanlığı olarak Ahmet ALTUNÇ başkanımıza başarılar diliyoruz.

Biz Öz Sağlık-İş’in Batmanlı kadın çalışanları olarak; 1248 üyenin 277’sini 60 temsilci, komite başkanı ve başkan yardımcısının 11’i, 60 delegenin ise 9’unu oluşturuyoruz.

Kadın Komite Başkanlığı olarak, STK’larla olan ilişkileri, üyelerimizin acı-tatlı, hüzünlü-sevinçli günlerini paylaşıyor, yine kadın üyelerimizin kurumlarda yaşamış oldukları sorunları yerinde irdeliyor, şube başkanlığımıza aktarıyoruz. İlimizde özellikle toplumsal olaylarla ilgili ortak yapılan açıklamalarda yerimizi alıyor hem ulusal hem uluslararası sendikal olaylar başta olmak üzere, mağdur ve mazlum milletlerin yarasına merhem olmaya çalışıyor, onların terkedilmiş mahzunluklarına “kadın eli” uzatıyoruz.

Bizler güçlü Türkiye’nin güçlü kadınlarıyız, bizler bu topraklar için, devletimizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Anadolu’nun kadınlarıyız.

Sizleri tarihin bilinen en eski topraklarından ve medeniyetlerinden biri olan Batman’da ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kadın komite Başkanlığı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Şube Başkanımız Sayın Ahmet Altunç’un yanında olduğumuzu belirtiyor, sizleri saygı ile selamlıyorum.

BATMAN ŞUBE BAŞKANIMIZ AHMET ALTUNÇ GENEL KURULU SELAMLADI:

“Sendikamız Batman şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılımlarınızdan, bu çok özel günümüze verdiğiniz destekten, bu demokrasi şölenimizin heyecanını bizlerle paylaşmış olmanızdan, bu fevkalade güzel duygu şölenimize ortak olmanızdan dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz.

Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği, yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz.

Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz. Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük.

200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. Sendikamıza emek veren, bugünlere getiren herkese şükranlarımızı sunuyor, Allah razı olsun diyoruz.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İş Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir haklının hakkı için nasıl bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını genel merkez yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş Ve Konfederasyonumuz Hak-İş’in misyonundan, vizyonundan ve “değerler sendikacılığından” örnek alarak yol alıyoruz.

Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Bugün Batman şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu. Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk, sendika için demokrasinin varlığının, kazanımının getirdiği huzurlu, şeffaf bir yolculuk. Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye, hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik.

Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, “başarı çalışanındır” düsturuyla hareket ettik. Takdir önce Cenab-ı Hakka, sonra her bir ferdini aziz bildiğimiz teşkilatımıza aittir. Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz.

Bu özel günümüzde elimizi tuttuğunuz, yüreğimizdeki heyecana varlığınızla ortak olduğunuz, ilk kez yaptığımız kongremizin demokratik güzelliğini bizimle paylaştığınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.”

ŞUBE BAŞKANLIĞINA AHMET ALTUNÇ SEÇİLDİ

Sendikamız Batman Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile göre yapan Ahmet Altunç Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Hasan Kilvan ve Tenzile  Şahoğlu’ndan oluştu.