ÖZ SAĞLIK-İŞ TEŞKİLATININ KATKILARI İLE OLUŞTURULAN “KÜTÜPHANE” BİTLİS’TE AÇILDI

GENEL BAŞKAN SERT:

“GENÇ NESİLLERİN AYDINLIK GELECEĞİNE KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sendikamız Kültür Sanat Komite Başkanlığı tarafından yürütülen “Bitlis-Tatvan Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu Kütüphane Oluşturulması Projesi” başarıyla tamamlandı. Kuruluşu tamamlanan Kütüphanenin açılışı Genel Başkan Devlet Sert tarafından yapıldı

Genel Başkan Devlet Sert Şube Genel Kurulu için bulunduğu Bitlis’te, Sendikamız Genel Merkezi ve Şubelerimizin kitap katkılarıyla oluşturulan Tatvan Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesi açılış törenine katıldı. Törene ayrıca Genel Başkan Yardımcılarımız Remzi Karataş ve Süleyman Doğan, Genel Baykan Danışmanımız Fadlı Erdem, Bitlis Şube Başkanımız Burhan Geldegül ve diğer illerden gelen şube başkan ve yöneticilerimiz ile Okul yöneticileri katıldı.

465 ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Bölgede hafız yetiştiren tek İmam Hatip Okulu olma özelliği taşıyan Bitlis-Tatvan Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri için oluşturulan Kütüphane açılışı öncesi Okul Müdürü Ahmet Cemil Karadağ’ı ziyaret eden  Genel Başkan Sert ve beraberindeki  Öz Sağlık-İş Heyeti kütüphanede de incelemelerde bulundu.

 

Hafızlık eğitimi alan öğrencilerle de bir araya gelen Genel Başkan Devlet Sert, Sendikanın desteği  ile oluşturulan kütüphanenin 465 öğrenciye ve okulda görev  yapan tüm eğitimcilere hizmet verecek olmasından memnuniyet duyduklarını da ifade etti, “ Genç nesillerin aydınlık geleceğine katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkan Sert Projenin Sendikamız Kültür Sanat Komite Başkanlığı tarafından yürütüldüğünü belirterek hem Komite Başkanı Bilal Altunbaş’a  hem de  kütüphaneye kitap desteği sağlayan Öz Sağlık-İş Şubelerine teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK İLGİ

Dualarla açılan kütüphane açılış töreni sonrası Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ve heyetimize öğrenciler büyük ilgi gösterdiler. Kütüphanede yer alan kitap ve diğer kaynakların kendileri için büyük önem taşıdığını kaydeden öğrenciler, kaynak kitaplara ulaşma sıkıntısının da sona ermesinden mutlu olduklarını ifade ettiler.

ÖZ SAĞLIK-İŞ TEŞKİLATLARI KİTAP DESTEĞİ SAĞLADI

Kültür Sanat Komite Başkanlığımız tarafından yürütülen “Bitlis-Tatvan Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu Kütüphane Oluşturulması Projesi”ne hem Genel merkezimiz hem de bazı şube başkanlıklarımız kitap desteği sağladı.

Projeye en fazla kitap desteği sağlayan şubelerimiz İstanbul 2 Nolu Şube ile  Kütahya  Şubemiz oldu. İstanbul 2 No’lu Şube Başkanlığımız bir kısmı yeni, bir kısmı da kullanılabilecek düzeydeki 1500 kitap ile projeye destek olurken, Kütahya Şubemiz de hazırladığı 12 kitap kolisi ve 200 test kitabı ile projedeki yerini aldı.

Projeye ayrıca Kültür Sanat Komitesi Şube Başkanlıkları aracılığı ile destek veren diğer şubelerimiz ise Yozgat, Van, Ankara 1 ve Bitlis Şubeleri oldu.Genel Merkezimiz de kütüphane projesine kaynak kitaplar ve öğrenciler için gerekli okuma kitapları sağladı.

Kütüphane Projesi 2 ayda tamamlandı.