GENEL BAŞKAN SERT SİİRT’TE KAPSAM DIŞI KALAN PERSONEL İLE BİR ARAYA GELDİ

“ BU HAKSIZLIĞIN BİR AN ÖNCE GİDERİLMESİ LAZIM”

Şube Genel Kurulu için Siirt’te bulunan Genel Başkan Devlet Sert, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ancak kapsam dışı kalan personel ile görüştü.

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak çalışan ancak yüzde 70 kuralına takıldıkları için kadroya geçemeyen personel Genel Başkan Devlet Sert’e kadro taleplerini ilettiler ve Sendika olarak yardımcı olmalarını istediler.

Kapsam dışı kalan ve bu konuda mağduriyet yaşayan personelin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Devlet Sert,  taşerondan kadroya geçiş sürecinin yaşandığı  2018 yılından bu yana kapsam dışı bırakılan personelin bir an önce kadroya alınması gerektiğini defalarca kamuoyunu gündemine getirdiğini hatırlattı.

Genel Başkan Sert, “ Bu haklı talebinizle ilgili olarak defalarca açıklama, TV programı, kürsü konuşması yaptım. Sendika olarak da haklarınızı en fazla savunan, dile getiren sendikalardan birisi Öz Sağlık İş’tir. Sizlerin ihale bahane edilerek kadroya alınmamanız size yapılmış büyük bir haksızlıktır. Bu konudaki mücadelemize devam ediyoruz.  Hep söyledim, söylemeye de devam edeceğim.  Sizler gibi diğer arkadaşların da bir an önce hak etmiş olduğu kadrolarının verilmesi gerekmektedir.

Yaptığınız iş aynı  iken, bir kısmının kadro  alıp bir kısmının ihale şartlarına takılarak kadro alamaması büyük bir haksızlık. Bu haksızlığı giderebilmek adına var gücümüzle mücadeleye devam ediyoruz” dedi.