AĞRI ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞINA HAKAN YILDIRIM SEÇİLDİ

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

SAĞLIK BAKANLIĞI TİS MÜZAKERELERİMİZ BAŞLIYOR, İLK OTURUMU YARIN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Sendikamız Ağrı Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Şube Başkanlığına Hakan Yıldırım seçildi. Şube yönetimi ise Sait Maral ve Ömer Ulusoy’dan oluştu.

Ağrı Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert Sağlık Bakanlığı yeni dönem toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin başlayacağını,  ilk oturumun yarın yapılacağını söyledi.

Ağrı Şubemizin 1. Olağan Genel Kuruluna Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Remzi Karataş, Süleyman Doğan, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yardımcısı Semra Birdal Ergül, TEİAŞ İl Müdürü Maruf Varol, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Kerim Şeker, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Terhan Tarılığ, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Cenap Işık, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Kasım Oruç, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhemşire Yardımcısı Meryem Demir, MEMUR-SEN Ağrı İl Başkanı Abdurrahman Aslan, HAK-İŞ Konfederasyonu Ağrı İl Başkanı Ahmet Varol, SAĞLIK- SEN Şube Başkanı Fevzi Mağal, Öz Güven Sen Ağrı İl Başkanı Aysel Çakan, Öz İplik İş Sendikası Ağrı İl Başkanı Turan Yıldırım, Öz Büro İş Sendikası Ağrı İl Başkanı Selçuk Gündoğdu, OLEYİS Sendikası Ağrı İl Başkanı Yusuf Alpaslan, Öz Sağlık -İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Ebru Kılıç, Öz Sağlık-İş Sendikası Van Şube Başkanı Gökhan Öznur ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık-İş Sendikası Kars Şube Başkanı Adnan Yerli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık-İş Sendikası Bitlis Şube Başkanı Burhan Geldegül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Ferhat Asya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık-İş Sendikası Iğdır Şube Başkanı Gülü Tuncer de katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI REMZİ KARATAŞ YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan teşekkül etti. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş yaptı.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

SAĞLIK BAKANLIĞI TİS MÜZAKERELERİMİZ BAŞLIYOR, İLK OTURUMU YARIN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Sendikamızın Ağrı  Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Bakan Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı yeni yetki dönemine ait toplu  iş sözleşmesi müzakerelerinin başlayacağını, ilk oturumun yarın gerçekleştirileceğini duyurdu.

Genel Başkan Sert, “Toplu iş sözleşme müzakerelerimizin ilk oturumunu yarın yapacağız. Bu müzakerelerin Kamu Çerçeve Protokolü üzerinden yürütüldüğünü hepiniz biliyorsunuz. Sağlık Bakanlığı’na bağlı işyerlerinde görev yapan üyelerimiz adına müzakerelerini başlatacağımız toplu iş sözleşmesi taslağımızı üyelerimiz ile birlikte oluşturduk. Web sitemiz üzerinden oluşturduğumuz taslağımıza 15.500 arkadaşımız taleplerini, görüşlerini yazdı. İlk oturumu inşallah yarın yapacağız. Üyelerimize ve tüm sağlık çalışanları için hayırlı sonuçların alınacağı bir süreci yürüteceğimizi düşünüyorum” dedi.

“31. ŞUBE GENEL KURULUMUZU YAPIYORUZ, HAZİRAN AYINA KADAR HEPSİ TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Genel Başkan Devlet Sert Ağrı Şube Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yoğun bir şube genel kurul çalışmaları içindeyiz. 81 vilayetimizde oluşturduğumuz müteşebbis şubelerimizin genel kurullarından bugün 31.’sini Ağrı da gerçekleştiriyoruz. İnşallah Haziranın sonuna kadar tüm şube genel kurullarımızı tamamlayacağız.

Öz Sağlık-İş olarak 8 yaşında genç, kendi işkolunda lider bir sendikayız. 200 bin üyesiyle çalışma hayatına yön veren bir anlayışla gece gündüz çalışıyor, sağlık ve sosyal hizmet emekçisine hizmet ediyoruz.

“GECİKEN PROMOSYON ÖDEMELERİ SAĞLIK BAKANLIĞI İŞYERLERİNDE HUZURSUZLUĞA NEDEN OLUYOR”

Sağlık Bakanlığı bildiğiniz üzere  banka  promosyonları konusunu kendi uhdesine alarak yürütmeye başladı. Ancak sürecin uzaması, bankaların bu  işi bir yarış haline dönüştürmeleri beklentiyi yükseltti. Ancak süreç uzadıkça işyerlerinde huzursuzluk da artıyor.

Sendika olarak yaptığımız yazışmalar ve etkinliklerle banka promosyonun bir an önce revize edilmesini talep ettik. Sağlık çalışanlarımızın ciddi anlamda bu konuda beklentileri var. İnşallah bu konunun da yıl sonuna kadar çözüleceğini ümit ediyorum.

“KONFEDERASYON BAŞKANIMIZ TAŞERON DAVASINDA GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU, ALLAH KENDİSİNDEN RAZI OLSUN”

Çağdaş bir kölelik olan taşeron ile ilgili hem sendika olarak hem de konfederasyon olarak çok büyük bir mücadele verdik. Bu mücadele ve ardından gelen kadro hiç kolay kazanılmadı arkadaşlar. O yüzden de unutmadan, unutturmadan yola devam ediyoruz.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’ın bu konudaki çabalarını tüm Türkiye hatta tüm uluslararası sendikal camia biliyor.  Sayın Arslan bu manada taşın altına elini değil gövdesini koydu ve kadro alamazsam genel başkanlık görevini bırakırım diyecek kadar da bu davaya olan inancını gösterdi.

Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ki kendisi bir dönem sendikamızın genel başkanlığını da yürüten Sayın Jülide Sarıeroğlu’na ve taşeron işçinin davasına inanan, bizlere inanan Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek isterim.

“REFERANSIMIZ İNANÇLARIMIZ, KADİM DEĞERLERİMİZ”

Öz Sağlık İş sendikası olarak birçok uluslararası sendikal çevrelerde bulunuyoruz, kendimizi, konfederasyonumuzu, ülkemizi anlatıyoruz. Ancak tüm bunları yaparken yerli ve milli sendikal anlayışımızı terk etmeden evrensel bir bakış açısı geliştiriyoruz. Bu bakış açısının içerisinde inançlarımız, değerlerimiz, ilkelerimiz, misyonumuz ve  geleceğe yönelttiğimiz projeksiyonlarımız bulunuyor.

Bizlerin referansı inançlarımız ve kadim değerlerimiz,  Konfederasyonumuzun önümüze koyduğu ilkelerimizdir.  Çalışma hayatına getirmiş olduğumuz yeni nesil sendikal anlayış da aynı ilkeler çerçevesinde yürütülmektedir.

Bakın geçtiğimiz günlerde ITUC Genel Başkan Yardımcılığına HAK-İŞ Başkanımız Mahmut Arslan yeniden seçilmiştir. Niye HAK-İŞ yeniden seçildi? HAK-İŞ in emek mücadelesi, emeği insan olarak gördüğü mücadele, dünyanın neresinde mazlum varsa orada olduğu anlayışla yürütülen mücadeleler bugün ITUC Genel Başkan Yardımcılığına yeniden seçilmesini sağlamıştır.

“ASH’DEKİ SORUNLARIMIZI İL İL TASNİF ETTİK,  BAKANLIĞA SUNDUK”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan üyelerimizin sorunlarını tek tek tespit ettiğimiz bir çalışmamız var. Dün Hakan kardeşim ve Ağrı teşkilatımızdan da benzer sorular geldi.

81 ilimizi tek tek tarayarak il bazlı, kurum bazlı sorunları tespit ettik. Dosyalar oluşturduk ve Bakanlığımıza ilettik.  İki gün öncede Genel Müdürümüzle görüştük. İnşallah bunların çalışmaları yapılıyor arkadaşlar. Alacak davaları da dahil Allah’ın izniyle hiçbir kuruşunuzu bu kurumlarda kalamayacak şekilde alacağız.

“SİZLER KARS’TA NE DÜŞÜNÜYORSANIZ BİZ DE GENEL MERKEZ OLARAK AYNI ŞEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Sizler burada ne düşünüyorsanız emin olun bizler de Ankara’da aynısını düşünüyoruz. Artık Ankara’da oturup Ağrı’yı yönetmiyoruz. Ağrı’da sizlerle birlikte burayı, sahayı dinliyor ona göre strateji belirliyoruz.

Hakan kardeşimiz ekibiyle ve sizlerle beraber gece gündüz demeden koşturdu. Mücadelesini gayet iyi biliyorum. Zor şartlar altında çalıştılar, mücadele ettiler. O dönemde çoluk çocuğunun rızkını kesip bu davaya hizmet verdi. Kendisini takdir ediyorum, teşekkür ediyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

MEMUR SEN AĞRI İL BAŞKANI ABDURRAHMAN ASLAN’DAN SELAMLAMA KONUŞMASI:

“Türkiye’mizin serhad şehri Ağrı’da Öz Sağlık İş Sendikamızın Genel Kurulu’nun yapılmasından dolayı duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim.  Öz Sağlık-İş Sendikası ve HAK-İŞ, mazlumların sesi olmaya devam ediyor. Ağrı Başkanımız Hakan Yıldırım ve ekibinin ilimizde gerçekleştirdiği çalışmaları takdir ediyoruz. Genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederiz”.

HAK-İŞ KONFEDERASYONU AĞRI İL BAŞKANI AHMET VAROL SALONU SELAMLADI:

“Öz Sağlık-İş Sendikamızın Ağrı Şube Başkanlığının 1. Olağan Genel kurulu hayırlı olsun. Konfederasyonumuz ve sizlerin büyük mücadelesiyle 6552 sayılı İş Kanununda 11.09.2014 yılında 29116 sayılı mükerrer Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra bizler Ağrı İlimizde önce Aile ve Sosyal Politikalarda Sevgi Evlerinde akabinde İl Sağlık Müdürlüğünde, 112 de kıymetli dava arkadaşlarımızla tanıştık. Rabbime şükürler olsun bugün Şubemizin Kongresindeyiz.

Öz Sağlık-İş Sendikamızın Şube Başkanı ve Yönetimi ilimizde her zaman gece gündüz demeden emekçilerimizin yanındalar oldular. Burada emek var, mücadele var, emeği geçen tüm teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Emek yolunda vermiş oldukları mücadeleyi takdirle karşılıyoruz.

Kıymetli misafirler Konfederasyonumuz Hak-İş’in sadece bir işçi örgütü olmadığını, aynı zamanda bir sivil toplum örgütü olduğunu hepimiz yakından biliyoruz. Değerleri ve misyonu diğer Konfederasyonlardan farklıdır. Bizi heyecanlandıran, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan Hak-İş değerleridir. Hak-İş Konfederasyonu bu toprakların yerli ve milli bir kurumudur.

İnançlarımızdan, kültürümüzden, değerlerimizden ve medeniyetlerimizin bütünüyle bize bıraktığı müktesebatını içine sindirmiş, aynı zamanda uluslararası sendikal hareketle bütünleşmiş özgün bir Konfederasyondur.

Son dönemde yaşadığımız yüksek enflasyon üyelerimizi ciddi anlamda etkilemektedir hayat koşulları gün gittikçe ağırlaşmaktadır. Umuyoruz yeni dönem Toplu İş Sözleşmesinde emekçilerimizin beklentisini karşılayacak bir Kamu Çerçeve Protokolü olur. Şube Başkanımız ve Yönetim kuruluna görevlerinde başarılar diler kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Binlerimiz milyon olsun, Yarınlarımız umutla dolsun Hepinizi saygıyla selamlıyorum”.

SAĞLIK SEN ŞUBE BAŞKANI FEVZİ MAĞAL KATILIMCILARA HİTAP ETTİ:

“Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilerim.  Öz Sağlık-İş Ağrı Şube  Başkanı Hakan kardeşimiz ve  ekibi ilimizde  gerçekten son derece başarılı ve  uyumlu çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Kendilerine buradan teşekkürlerimi sunar, başarılarının devamını dilerim”.

AĞRI ŞUBEMİZ KADIN KOMİTE BAŞKANI FİLİZ AYBAY SERTKAN, KOMİTE ÇALIŞMALARI HAKKINDA SALONU BİLGİLENDİRDİ:

“Öz Sağlık-İş sendikası Ağrı Şube Başkanlığı-Kadın Komitesi olarak hepinizi saygı ile selamlıyorum. Ağrı dağının heybetiyle, doğunun incisi, serhad şehrimize hoş geldiniz, bizleri şereflendirdiniz.

Öz Sağlık-İş Sendikamızın ve Genel Başkanımız Devlet Sert Beyefendinin kadın işçi, kadın üye, sendikacı kadın kimliği, sendikal kadrolarda yönetici kadın olgularına vermiş oldukları kıymeti, bizler Ağrı’da bizzat yaşayarak müşahede ediyoruz.

Bizlere her anlamda büyük destek veren, kadın çalışan ve kadın üye kimliğimiz ile her daim gurur duyan ‘alnı ak başı dik’ bir şube başkanımız var, biz de şube başkanımız ile gurur duyuyor, genel kurulda kadın komite başkanlığı olarak Hakan başkanımızın yanındayız, kendisine ve yönetimine başarılar diliyoruz.

Sendikamızda hiçbir konuda ayrım yapılmadan kadın oluşumuna yer verilmektedir. Temsilcilerden tutunda komite başkan ve başkan yardımcılarına kadar tüm kademelerde görev alıyoruz. Kadın komite başkanlığı olarak, STK’larla olan ilişkileri, üyelerimizin acı-tatlı, hüzünlü-sevinçli günlerini paylaşıyor, yine kadın üyelerimizin kurumlarda yaşamış oldukları sorunları yerinde irdeliyor, şube başkanlığımıza aktarıyoruz. İlimizde özellikle toplumsal olaylarla ilgili ortak yapılan açıklamalarda yerimizi alıyor, hem ulusal hem uluslararası sendikal olaylar başta olmak üzere, mağdur ve mazlum milletlerin yarasına merhem olmaya çalışıyor, onların terkedilmiş mahzunluklarına “kadın eli” uzatıyoruz.

Bizler güçlü Türkiye’nin güçlü kadınlarıyız, bizler bu topraklar için, devletimizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan vefakâr ve cefakâr kadınlarıyız.

Sizleri tarihin bilinen en eski topraklarından ve medeniyetlerinden biri olan Ağrı’da ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bu vesile ile kadın komite başkanlığı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şube başkanımız Sayın Hakan Yıldırım’ın yanında olduğumuzu belirtiyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

GENEL BAŞKAN KENDİSİNE VERİLEN ÇİÇEĞİ AĞRI ŞUBE BAŞKANIMIZIN ANNESİNE TAKDİM ETTİ

Ağrı Şubemizin genel kurulunda kendisine takdim edilen çiçeği Ağrı  Şube  Başkanımız Hakan Yıldırım’ın annesine sunan Genel Başkan Devlet Sert, sendikacılık yaparken ailelerin, eşlerin, anne-babanın ve çocukların zamanlarından çalındığına ve haklarına girildiğine işaret ederken, “Bu  çiçekler bize değil sizlere yakışır. Bizlere hakkınızı helal ediniz” dedi.

 

AĞRI ŞUBEMİZ KÜLTÜR SANAT KOMİTE BAŞKANI AYHAN FAAL KOMİTE ÇALIŞMALARI HAKKINDA SALONA BİLGİ VERDİ:

“Sendikamız Ağrı Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’na hoş geldiniz. Ben Ağrı Öz Sağlık İş Sendikası Kültür Komite Başkanı Ayhan Faal, aynı zamanda Ağrı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermekteyim. Bu güzel günümüzde yanımızda olmanızdan gurur duyduk.

Biz 17 nolu sağlık ve sosyal hizmet işçi ve emekçileriz. Bizlerin de artık yetkili ve etkili bir sesi var, hakkın ve haklının yanında olan Öz Sağlık İş Sendikamız, o sesi o kadar anlamlı ve bir o kadar değerli kıldı ki, bizler hep birlikte daha güçlüyüz, diyebiliyoruz.

İlimizde özellikle toplumsal olaylarla ilgili ortak yapılan açıklamalarda yerimizi alıyor hem ulusal hem uluslararası sendikal olaylar başta olmak üzere, mağdur ve mazlum milletlerin yarasına merhem olmaya çalışıyor, onların terkedilmiş mahzunluklarına “yardım eli” uzatıyoruz.

Ağrı Öz Sağlık İş Sendikası olarak ilimizde sadece üyelerimiz adına faaliyetler değil aynı zaman da Türkiye’de ilk olarak hayata geçirdiğimiz dershane niteliğinde hizmetler vermekteyiz. Konuyu açmak gerekirse; Gençlik Komite Başkanlığımız ile koordineli bir çalışma yürüterek ilimizde yetkili olduğumuz kurum ve kuruluşlarda görev yapan üyelerimizin evlatları için dershane modeli etüt hizmeti vermekteyiz.

Bu konuda desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanımız Sayın Devlet Sert bey olmak üzere Şube Başkanımız Hakan Yıldırım’a, Gençlik Komite Başkanımız Mehmet Ali Toğrul’a ve ekibine bu yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.

Sendikacılık anlamında iş kollarının birleşmesinden sonra dünden bu güne kadar yaşamış olduğumuz sıkıntıların son bulması veya en aza indirilmesi, çalışma şartlarımızın iyileştirilmesi için emek sarf eden herkese hem bir sendika üyesi, hem de Kültür Komite Başkanlığımız adına huzurlarınızda teşekkürü borç biliyoruz.

Bu vesile ile 1. Olağan Genel Kurulumuzun ilimize ve tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum. Biz birlikte daha güçlüyüz”.

AĞRI ŞUBE BAŞKANIMIZ HAKAN YILDIRIM SALONU SELAMLADI:

“Sendikamız ağrı şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılımlarınızdan ve bu anlamlı bir o kadar da özel günümüze vermiş olduğunuz destekten, gerçekleşen demokrasi şölenimizin heyecanını bizlerle paylaşmış olmanızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz.

Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık ve sosyal hizmet işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tutacakları elleriz. Biz bu büyük devletin, merhametli milletin vicdanı olan sağlık ve sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, sendikal örgütlenmenin, sosyal diyaloğun, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberinde büyüttük. Bunun yanı sıra diğer sendikalardan ve işkollarından ayrı bir üye profilinin sahibiyiz. Eski sendikacılık anlayışından farklı, daha donanımlı, daha eğitimli, çağa ve teknolojiye daha uyumlu, talepleri, beklentileri zamanında ve yerinde çözümleyen bir yapıya sahibiz.

Bizler 200 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’ İn çatısı altında olmaktan  büyük mutluluk, büyük  gurur duyuyoruz. Huzurlarınızda, sendikamıza emek veren, varlığı ile desteklerini esirgemeden bugünlere getiren herkese şükranlarımızı sunuyor, Allah razı olsun diyoruz.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyor, sürdürmeye de devam edeceğiz.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir haklının hakkı için nasıl bin haksızla mücadele edilebilirim, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye de devam ediyoruz.

Ağrı Şube Yöneticileri olarak hem Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi hem de yerli ve milli tek konfederasyonu olan HAK-İŞ çatısı altında, inandığımız değerler, kadim kültürümüz ve inancımızın emrettiği ilkeler ışığında bir sendikal anlayışı sürdürmekteyiz.

Bizlerle birlikte ülkemizin dört bir yanında verilen hak mücadelesi sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük ve inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş sendikamızın gücüne güç katan gönül yolculuğudur.

Bugün Ağrı Şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu. Ağrı dağı gibi başımız dik alnımız aktır. Bugün Türkiye’de ve kendi ilimizde iş kolumuzun en zirvesindeyiz. Zirveye çıkmanın ne demek olduğunu biliyor, zirvede kalmanın da bir o kadar önemli olduğunun farkındayız.  Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk, sendikamız içi demokrasi varlığının, kazanımlar ile birlikte getirdiği huzurlu ve şeffaf bir yolculuk olarak görüyoruz.

Çok emek verdik, gece gündüz demeden sahada çalışarak var olduk. Neredesiniz diyen her bir üyemize her yerdeyiz diyebildik. Sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, dertleri ile dertlenmeye, hüzünlerini-sevinçlerini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Göstermeye devam ediyoruz.

Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Hep birlikte kazandık biz üzerimize düşeni yapmak ile mükellefiz, “başarı çalışanındır” düsturuyla hareket ediyoruz. Takdir önce Cenab-ı Hakka, sonra her üyemizi aile ferdi olarak gördüğümüz teşkilatımıza aittir. Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyor ve bu değerler ile yaşıyoruz. Bu değerlerin sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz.

Biz büyük bir aileyiz, hep birlikte güçlüyüz, dün olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de üyelerimizin gücünü arkamıza alarak çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

ŞUBE BAŞKANLIĞINA HAKAN YILDIRIM SEÇİLDİ

Sendikamızın Ağrı Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Hakan Yıldırım Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Sait Maral ve Ömer Ulusoy’dan oluştu.