BAŞKAN SERT KTÜ REKTÖRÜ PROF.DR. ÇUVALCI’YI ZİYARET ETTİ

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Karadeniz Teknik Üniversitesi ile yürütülen toplu iş sözleşmesi müzakere sürecinde Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu, karşılıklı talepler değerlendirildi, sözleşme görüşmelerinin bir an önce sonuçlandırılarak işçilerin refah payı artırılmış bir toplu iş sözleşmesine kavuşturulması adına sürecin hızlandırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

REKTÖR ÇUVALCI ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcısı Adem Yavuz, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ile Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran ve Şube Yöneticilerinden oluşan Sendikamız heyeti KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

Görüşmeleri bir süredir devam eden KTÜ Toplu İş sözleşmesi ile ilgili olarak karşılıklı taleplerin yeniden değerlendirildiği ve sürecin hızlandırılmasına yönelik istişarenin yapıldığı görüşmede, hem sendikanın hem de üniversite yönetiminin sürece ilişkin görüşleri masaya yatırıldı.

Ziyarette sürecin hızlandırılarak işçilerin refah payı artırılmış bir toplu iş sözleşmesine bir an önce kavuşturulması adına planlamalar yapıldı.

ÜNİVERSİTE BÜROKRATLARINA ZİYARET

Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyet daha sonra Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş’ı, Hastane Başmüdürü İbrahim Küçük’ü ve Personel Müdürü İbrahim Polat’ı da ziyaret etti.

Ziyaretlerde Farabi Hastanesi’nde görev yapan üyelerimizin ve diğer sağlık işçilerinin yaşadığı sıkıntılar, sendikamızın çözüm önerileri ve çalışma koşullarının düzeltilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.