GENEL BAŞKAN SERT ÖZ GÜVEN SEN GENEL KURULU’NA KATILDI

Genel Başkanımız Devlet Sert ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Konfederasyonumuza bağlı kardeş Sendikamız Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası Öz Güven-Sen’in, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 3. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Süleyman Doğan ve Genel Başkan Danışmanı Fadlı Erdem’in de katıldığı Genel Kurul’da katılımcılara yönelik bir selamlama konuşması da yapan Genel Başkan Devlet Sert, güncel olayları değerlendirdi, sendikamızın son dönem gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Hizmet-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı ve 22, 23 ve 24. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili  Hüseyin Tanrıverdi’nin Divan Başkanlığı yaptığı kongrede, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa  Özüpek’te Divan’da yer aldı.

Başkan Sert Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Konfederasyonumuzun bütün sendikaları gibi kardeş sendika olarak nitelendirdiğimiz ve hizmet verdikleri işkolu olarak da bize yabancı olmayan Öz Güven-Sen Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu’nun, camialarına, HAK-İş’imize ve çalışma hayatına hayırlı olmasını diliyorum.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde patlayan bomba hepimizin yüreğini yaktı, Öz Sağlık-İş’in yüreğini iki kere yaktı.  O patlamada Adana Çocuk Evleri Sitesi’nde görev yapan  ASH Bakanlığı personelimiz Yusuf Meydan’ı,  9 yaşındaki kızı  Ecrinimizle birlikte teröre şehit verdik. Acımız çok büyük.

Sendika olarak,  HAK-İŞ  olarak terörün her türüne, destekçilerine, kimden geldiğine bakılmaksızın lanet olsun. Kınıyoruz, lanetliyoruz. Bize Dünyanın göz bebeği İstanbul’da terör üzerinden mesaj vermek isteyenler iyi bilsinler ki, bu millet, bu devlet hiçbir zaman baş eğmediği, uğruna nice şehitler verdiği teröre asla baş eğmeyecek. Bugün de , yarın da baş eğmeyecek. Güçleneceğiz, kenetleneceğiz ve bu terör belasını geldiği yere geri göndereceğiz. Milletimizin başı sağ olsun.

“SENDİKALAR GÜÇLÜ YAPILARDIR, AİDİYETLERİNİ KORUDUKLARI SÜRECE VAR OLURLAR”

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in ilkeli, vizyoner sendikacılık anlayışı çerçevesinde çalışma hayatına yön veren bir sendikal duruş sergiliyoruz. Bunun için güçlü aidiyet duygusuna ve dava şuuruna ihtiyaç var. Sendikalar tüm dünyada güçlü sivil toplum örgütleridir, güçlü yapılardır. Aidiyetlerini korudukları sürece, birlikteliklerini korudukları sürece var olmaya devam ederler.

Biz Öz Sağlık-İş Sendikası olarak Allah’a şükürler olsun ki sayısal manada Konfederasyonumuzun en büyük ikinci sendikası olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.  200 binlik büyük bir aileyiz.  İşkolumuzun, çalışma hayatının sorunlarını çözmeye yönelik çabalarımıza ayrıca, bu geniş ve büyük ailemizin her bir ferdinin sorununun çözümü çabalarını da ekliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir Şubemizin Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik. Orda  112 Acil’de çalışan bir üyemizin SMA Tip 1 denilen ölümcül kas hastalığı ile mücadele eden 10 aylık bebeğini ziyaret ettik. Tedavisi pahalı, ancak tedaviye başlama süresi oldukça kısa olan bu yavrumuzun Allah’ın izni ile şifa bulabilmesi adına bir kampanya da Sendika  olarak biz başlattık. Valilik izni ile yürüyen kampanya devam ediyor. Bizim kampanyamıza ilişkin bilgiler kurumsal sayfalarımızda mevcut. Sizler de az çok demeden destek verirseniz en azından gözümüzün önünde, elimizin uzanabileceği bir yavrumuzun tedavisini el birliği ile yaptırabilme imkânımız olabilir.

“SENDİKA OLARAK GAZZELİ YETİM-ENGELLİ YAVRULARIMIZ İÇİN REHABİLİTASYON MERKEZİ VE OKUL YAPTIRIYORUZ”

Konfederasyonumuzun kıymetli Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’ın da hep söylediği gibi bizlerin tarih, din, dil, medeniyet birliğimiz olan mazlum ve mağdur coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimize borcumuz var, onlara karşı sorumluluklarımız var.

Bu ilkeleri sendikal vizyon olarak kabul eden Sendikamız Öz Sağlık-İş daha önce Afrika’da iki ülkede su kuyusu açtırmıştı. Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin eli şimdi de Gazzeli engelli yetim yavrularımıza ulaştı.

Sendika olarak Filistin’de-Gazze’de oradaki engelli yetim yavrularımızın hayatlarını tek başına sürdürebilmelerine katkı sağlamak adına içinde Rehabilitasyon Merkezi de barındıran bir ilkokul-ortaokul inşasını sürdürüyoruz.

3 katlı 250 çocuk kapasiteli olan bu okullarımızda yetim kalmış engelli Filistinli yavrularımıza yardım eli uzatıp, onların da diğer çocuklar gibi herhangi bir engele takılmadan hayatlarını idame ettirecekleri bir eğitimi almalarını planlıyoruz. Arzu etmeniz halinde bir tuğla da sizler koyabilir, infakı yaygınlaştırabiliriz”.

ÖZGÜVEN-SEN GENEL BAŞKANI YILMAZ, GENEL BAŞKAN SERT’E HEDİYE TAKDİM ETTİ

Coşkulu bir kongre gerçekleştiren Öz Güven-Sen’in Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’e sahnede bir hediye takdim etti. Genel Başkan Sert, 3. Olağan Genel Kurulun tüm Öz Güven-Sen Camiasına hayırlı olması dileğinde bulundu.