GENEL BAŞKAN SERT, 15 TEMMUZ KAHRAMANI ÖMER HALİSDEMİR’İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu için gittiği Niğde’de,  15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in  Bor ilçesi Çukurkuyu Beldesi’ndeki kabrini ziyaret ederek, dua etti.

Genel Başkan Sert ve beraberindeki Öz Sağlık-İş Heyeti, FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’deki kabrini ziyaret etti.

Halisdemir’in, o  günkü  vakur duruşu ve kararlılığı ile darbe kalkışmasının seyrini değiştirdiğini ifade eden Genel Başkan Sert, “Bu milletin bağrından pek çok kahraman çıkmıştır. Ömer Halisdemir de bu vatanın yetiştirdiği, bu toprakların yetiştirdiği kahramanlardandır.  Allah ondan ve neslinden razı olsun. Bugün halen demokrasiden söz edebiliyorsak Ömer Halisdemir  gibi yiğitlerin, kahramanların yüzü suyu hürmetinedir. Aziz ruhu şad olsun, mekânı cennet olsun. Vatan kendisine minnettardır” dedi.

Genel Başkan Sert’in kabir ziyaretine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Genel Başkan Danışmanız Fadlı Erdem, Niğde Şube Başkanımız Kevser Çevik ve şube yöneticileri katıldılar.