TEKİRDAĞ ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA ELİF SAĞLAM SEÇİLDİ

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“180 BİN SAĞLIK İŞÇİSİ YENİ DÖNEM İÇİN YENİDEN ÖZ SAĞLIK-İŞ DEDİ”

Sendikamızın Tekirdağ Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul da Şube Başkanlığı’na Elif Sağlam seçildi. Şube yönetimi ise Gülcan Alpsoy, Çiğdem Yüksel ve Hamit Göymen’den oluştu.

Sendikamız Tekirdağ Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışan 180 bin sağlık işçisi adına toplu sözleşme masasına oturacak olan sendikanın Öz Sağlık-İş olduğunu söyledi, “Yeni dönemde bizi tercih eden, bizimle yeniden yol yürümek için yetkilendiren tüm sağlık işçisi arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Genel Kurula Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Hidayet Dinçer, AK Parti Süleymanpaşa Kadın Kolları Başkanı Bahar Sarıgül, Tekirdağ Acil Sağlık Hizmetleri İl Ambulans Servisi Başhekimi Ömer Faruk Gemiş, Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdür Yardımcısı Hüseyin Atak, Medya İş Sendikası Genel Sekreteri İsmail Çetin, HAK-İŞ Konfederasyonu Tekirdağ İl Başkanı ve Öz Gıda İş Sendikası Çorlu Şube Başkanı Cüneyt Aydın, Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, Hizmet İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Aykut Aktemur, Medya-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Oğuzhan Özdemir, Öz Finans-İş Sendikası İstanbul Avrupa Şube Başkanı Dr. Mümin Evren, Öz İplik-İş Sendikası Çorlu Şube Başkanı Engin Osmanoğlu, Öz Çelik-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bozkurt ve Yönetim Kurulu üyeleri, Öz Orman-İş Sendikası İstanbul Bölge Temsilcisi Muhammet Küçük, Sendikamız Genel Başkan Danışmanı Fadlı Erdem, Sendikamız İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Murat Kaytaran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Erdem Dinç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Ergin Balekoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Sendikamız İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Temel Yazıcı ve Yönetim kurulu üyeleri, Sendikamız Edirne Şube Başkanı Emre Promet ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız Çanakkale Şube Başkanı Recep Esen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız Kırklareli Şube Başkanı İbrahim Arı ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

DİVAN BAŞKANLIĞINI REMZİ KARATAŞ YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan teşekkül etti. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş yaptı.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“180 BİN SAĞLIK İŞÇİSİ YENİ DÖNEM İÇİN YENİDEN ÖZ SAĞLIK-İŞ DEDİ”

Sendikamızın Tekirdağ Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı’nda yeni dönem için Öz Sağlık-İş’in yeniden yetkili sendika olarak belirlendiğini vurgulayarak, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın resmi bildirimi ile süreç başlamıştır. 180 bin sağlık çalışanı yeni dönem için yeniden Öz Sağlık-İş Sendikası’nı tercih etmiştir.  Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Başkan Sert, Genel Kurul’daki konuşmasına geçtiğimiz yıl görevlendirme ile gittikleri Çerkezköy Devlet Hastanesi’nden dönüş yolundayken geçirdikleri kazada yaralanan ve Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde görev yapan 10  işçimize bir kez daha  şifa dileyerek başladı. Devlet Sert, pandemi sürecinde  Tekirdağ’da  2 üyemizin de  hayatını kaybederek pandemi şehidi olduğunu belirtti, Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Genel Başkan Sert, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün haklı bir gururu yeniden yaşıyoruz. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan 180 bin sağlık işçisi yetkili sendika olarak Sendikamızı seçmiş, toplu iş sözleşme yapma yetkisini Öz Sağlık-İş’e vermiştir.

Bakanlık ve bağlı kuruluşlarda çalışan 180 bine yakın sağlık işçisinin tercihinin yeniden Öz Sağlık-İş olması bizler adına onur verici, gurur verici. Bize inanan, bizimle yol yürümeye karar veren tüm işçi kardeşlerimize gönülden teşekkür ediyorum.

Bu güven, bu inanç bizlerin sorumluluğunu daha da artırmaktadır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan işçilerimizin gerek özlük hakları, gerek çalışma koşulları, gerekse maddi kazanımlarının korunması ve artırılması yönünde hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.

Bizim sendikal anlayışımızda işçi kadar işyerinin varlığının korunması da oldukça önemlidir. İşyeri varsa çalışan vardır. Bu anlamda tarafların uzlaşı içerisinde ve her iki tarafında memnun olabileceği bir toplu sözleşme sürecini başlatacağız.

“SAĞLIK İŞÇİSİ ÜYELERİMİZİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TALEPLERİNİ ALMAYA BAŞLADIK”

Biz üyemizin talebi, beklentisi ve çözüm önerilerini dikkate alan sendikacılık anlayışımız ile yola devam ediyoruz.

Sağlık Bakanlığı’ndaki üyelerimizden toplu sözleşme taleplerini almaya başladık. Bunun için sendikamız web sitesinde ve resmi sosyal medya hesaplarımızda yer alan linkleri kullanacak sağlık işçisi üyelerimiz bize toplu iş sözleşmesine yönelik taleplerini yollayabilecekler.

“TEKİRDAĞ’DA EMSAL SÖZLEŞME İMZALADIK”

Tekirdağ bizim için önemli şehirlerimizden biri. Sendikal anlamda burada verdiğimiz mücadeleler ortada. Özellikle Namık Kemal Üniversitesi’nde çalışan arkadaşlarımızla alakalı geçtiğimiz günlerde enflasyon karşısında yenik düşülmemesi için Üniversite ile Sendikamız arasında ek protokol yapıldı, yüzde 32’lik bir artışla iyileştirme gerçekleştirildi.

Tabi Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde imzaladığımız bu toplu iş sözleşmesi emsal seçilmiştir. Yeni dönem toplu sözleşmesi için de verdiğimiz mücadele sonucunda üyelerimizin bizlere duyduğu güven ile çoğunluk sağlanarak yetkiyi yeniden Öz Sağlık-İş Sendikamız almıştır. Teşkilatımızı çabalarından dolayı kutluyorum.

 “SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET İŞÇİSİNİN YARDIM ELİ ŞİMDİ DE GAZZELİ ENGELLİ YETİMLERE UZANDI”

Sendikamız bir yandan üyelerimizin hatta üyemiz olmayan sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin haklarını savunurken, kazanımlarını artırırken bir yandan da üstlenmiş olduğu misyon gereği ilkeli, değerlerine bağlı, tarihi-dini-medeniyet bağlarını güçlendirecek faaliyetlerine de aralıksız devam ediyor.

Hepinizin yakından bildiği gibi geçtiğimiz yıl “ŞİFA DAĞITAN ELLER, BU SEFER DE KURUMUŞ BEDENLERE SU DAĞITACAK” sloganı ile Afrika da Tanzanya ve Benin’de susuzluktan kıvranan iki köyde Öz Sağlık-İş Hayratı adında  2 adet su kuyusu  açtırmıştır.

Bu yıl da bir başka kutlu faaliyetin müjdesini vermek istiyorum. Sendikamız Gazze’de eli kanlı İsrail Devleti’nin bombaları ile engelli kalmış, anne babalarını şehit vermiş yetimlere sahip çıkmak için seferber olmuştur.

“GAZZE UMUT KÖPRÜSÜ ENGELLİLER OKULU” Projemizin inşaatı ilkokul-ortaokul ve Rehabilitasyon Merkezi olarak yükselmeye devam ediyor.

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının eli şimdi de Filistinli engelli ve yetim çocuklarımızın üzerinde. Bir engelli yetim çocuğa umut olmak için, onların bu zor yaşamlarını kolaylaştırmak, kendi kendilerine yetebilmelerini sağlamak için yola çıkılan bu projede eminim hepimiz sadaka-i cariyeye 5 lira-10 lira-30 lira katkı sağlamak için, infak etmek için yarışacağız.

“ÖZ SAĞLIK-İŞ SADECE ÜYESİ ARTSIN DİYE UĞRAŞMIYOR”

Biz büyük bir aileyiz. Her ailede her bir çocuğun farklı dünyası var. Bu büyük camianın da arasında elbette çatlak sesler çıkabilir. Biz sadece üyemiz artsın diye uğraşmıyoruz. Üyemizin kazanımları kadar onların aileleri de bizler için önemlidir. Emanet gözüyle bakıyoruz. Öz Sağlık-İş’in her bir üyesinin ailesi çoluk çocuğu da bizlerin emaneti altında.

Bakın, eskilerimiz bilir. Bir engelli çocuk olduğunda çocuğumu kime emanet edeceğim diye düşünülürdü. Şimdi sosyal devlet anlayışı içerisinde sosyal hizmet çalışanlarımız onlara her türlü hizmeti veriyor. Bu kardeşlerimiz yani sizler onlara hizmet veriyorsunuz. Ne zorluklar içerisinde çalıştığınızı ben biliyorum. Kaşınızı dahi çatamazsınız. Onlara analık şefkati vermeye çalışıyorsunuz. Bunlar Aile ve Sosyal Hizmetler de çalışan arkadaşlarımız. Sağlıktakiler de ha keza öyle. Pandemi sürecinde yaşadıklarınızı ben biliyorum. 2 yaşındaki evladınızı 10 yaşındakine emanet ederek kurumunuzda 14 gün çalıştınız mı? Bizler bunu yaşadık. Allah hepinizden razı olsun. Takdir ediyoruz.

Bugün Tekirdağ Şubemizin ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube  Başkanımız Elif Sağlam’ı, ekibini, Tekirdağ teşkilatımızı yürekten kutluyor, Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

ŞUBE BAŞKANI SAĞLAM’DAN ANLAMLI HEDİYE

 

Tekirdağ Şubemizin Genel Kurulu’nda Şube Başkanı Elif Sağlam tarafından Genel Başkan Sert’e anlamlı bir hediye sunuldu.

İLKDER tarafından organize edilen bir etkinlik vasıtası ile yetim bir öğrencinin 1 yıllık eğitim masrafları Genel Başkanımız Devlet Sert adına, Tekirdağ Şube Başkanımız Elif Sağlam tarafından karşılandı.

Dernek tarafından Genel Başkanımız adına düzenlenen teşekkür belgesinde “Bir yetimin 1 yıllık eğitimine destek olmanızdan dolayı teşekkür ederiz” denildi.

Teşekkür Belgesi Şube Başkanı Elif Sağlam tarafından Genel Başkan Sert’e takdim edildi. Son derece duygulu anların yaşandığı hediye takdiminde Genel Başkan Sert anlamlı hediye için Sağlam’a teşekkür etti.

HAK-İŞ TEKİRDAĞ İL BAŞKANI VE ÖZ GIDA-İŞ ÇORLU ŞUBE BAŞKANI CÜNEYT AYDIN SALONU SELAMLADI:

“Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Tekirdağ’a gelişini büyük bir sevinçle karşıladık. Bugün sizleri burada ağırlamaktan da ayrıca onur duyuyorum.

Covid-19 salgınının ülkemiz ve tüm dünya açısından acılarını ve bizlere yaşattığı zorlukları hepimiz görmekteyiz. Salgın döneminde sizler sağlık ve sosyal hizmet çalışanları birer kahramanlık hikâyesi yazdınız. Pandeminin kahramanı oldunuz. Hepinize teşekkür ederim.

Sivil toplum kuruluşu olmanın, sendikal örgütlenme yapmanın hele ki özel sektörde örgütlenmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz yaşayarak görüyoruz. Ama yılmaz mücadelemizle bize biçilen misyonu yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz.

Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilerim.”

SAĞLIK-SEN TEKİRDAĞ ŞUBE BAŞKANI HAMZA ÖKSÜZ SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI:

“Hem ilimizde hem de ülke genelinde HAK-İŞ ve MEMUR-SEN’in kardeş Konfederasyon olarak ortak faaliyetler gerçekleştirmesi bizler adına memnuniyet verici.

Örgütlenme mücadelesinde her iki konfederasyon ve bağlı sendikalar ortak mücadele veriyorlar.

Bu bağlamda Öz Sağlık-İş Sendikamız Tekirdağ’daki örgütlenmesinin temeline güven, samimiyet ve adalet duygularını yerleştirmiştir. Bundan dolayı da Elif Sağlam kardeşimiz ve ekibini kutluyorum.

Hepimiz yakından biliyoruz ki darbe dönemleri sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını kesintiye uğrattığı zor dönemlerdir. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak önümüze önce “ben” algısı yerine önce “ülkem, vatanım” anlayışını koyarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Emek sermayeden büyüktür anlayışını yürüten tüm sendikalara ve Öz Sağlık İş Sendikası’na şükranlarımı sunuyor, Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum”.

HİZMET-İŞ SENDİKASI TRAKYA ŞUBE BAŞKANI AYKUT AKTEMUR KATILIMCILARI SELAMLADI:

“Öz Sağlık-İş Sendikamız Tekirdağ’da en doğru örgütlenme biçimi uygulamış ve sonuç almıştır. Bu manada elini taşın altına koyan, örgütlenme mücadelesini büyük bir azim ve inançla sürdüren Elif Sağlam kardeşimiz ve ekibini yürekten kutluyor, Genel Kurulun hayırlı olmasını diliyorum”

TEKİRDAĞ ŞUBESİ KÜLTÜR SANAT KOMİTE BAŞKANI MÜMTAZ ER SALONA HİTAP ETTİ:

“Öz Sağlık-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanlığı-Kültür Komite Başkanlığı olarak hepinizi saygı ile selamlıyorum. Trakya’nın incisi olan Tekirdağ’ımızda da yapılan 1. Olağan Genel Kurulumuzun hepimiz adına hayırlı olmasını can-ı gönülden temenni ederim.

Saygı değer Genel Başkanımız Devlet Sert beyefendinin önderliğinde üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğum Öz Sağlık İş Sendikamızın hem genel, hem de iller bünyesinde yapmış olduğu olumlu ve şeffaf çalışmalarını takdir ile takip etmekteyiz. Sizlerin sayesinde bizler hayal bile edemeyeceğimiz haklara sahip olduk ve Allah’ın izniyle de daha iyi haklara sahip olacağımızdan şüphemiz yoktur.

Bizler Öz Sağlık İş Sendikası üyeleri olarak çok değerli şube başkanım Sayın Elif Sağlam’ın çevresinde kenetlenmiş olarak, ona tam destek vererek yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz.

Şube başkanımız gerçekten de bizlerin sorunları ve problemlerini kendi sorunu ve problemi gibi görerek ilgilenmekte, dik duruşu ile bizlere örnek olmaktadır. Mütevazı kişiliği ile sevgi ve saygı kazanmış bir şube başkanıdır Göreve geldiği ilk günden itibaren hem Tekirdağ’ımıza hem de bizlere sendikacılığın ne olduğunu öğretmiş farklı, uzlaşmacı ve hak koruyan bir sendikacılık oluşturmuştur. Bu sebepten dolayı bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada Şube başkanımızın yanında olacağız. Bizler ondan razıyız inşallah o da bizden razıdır. Yaşasın sendika, Yaşasın Öz Sağlık, sonuna kadar Öz sağlık İş.”

 

TEKİRDAĞ ŞUBESİ KADIN KOMİTE BAŞKANI ÇİĞDEM YÜKSEL SALONU SELAMLADI

“3 Kemaller diyarı, Marmara’nın göz bebeği, üzüm cenneti şehrimize hoş geldiniz, bizleri şereflendirdiniz.

Öz Sağlık-İş sendikamızın ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Sert beyefendinin kadın işçi, kadın üye, sendikacı kadın kimliği, sendikal kadrolarda yönetici kadın olgularına vermiş oldukları kıymeti, bizler Tekirdağ’da bizzat  yaşayarak müşahede ediyoruz.

Bizlere büyük destek veren, kadın bir şube başkanı olarak bizlere yol gösteren, kadınların her alanda başarılı olabileceğini bizlere ispatlayan, kadın çalışan ve kadın üye kimliğimiz ile her daim gurur duymamızı sağlayan, bize başkanlık eden, adı gibi her koşulda dik duran ve her daim bizlere sahip çıkan “emekçi mert bir kadın” şube başkanına sahibiz. Biz de şube başkanımız ile gurur duyuyor, genel kurulda kadın komite başkanlığı olarak Elif Sağlam başkanımıza başarılar diliyoruz.

Biz Öz Sağlık-İş’in Tekirdağlı kadın çalışanları olarak; Tekirdağ teşkilatımızın yarısından fazlasını oluşturuyor, tüm kademelerde görev alıyoruz. Kadın komite başkanlığı olarak, STK’larla olan ilişkileri, üyelerimizin acı-tatlı, hüzünlü-sevinçli günlerini paylaşıyor, yine kadın üyelerimizin kurumlarda yaşamış oldukları sorunları yerinde irdeliyor, şube başkanlığımıza aktarıyoruz. İlimizde özellikle toplumsal olaylarla ilgili ortak yapılan açıklamalarda yerimizi alıyor, hem ulusal hem uluslararası sendikal olaylar başta olmak üzere, mağdur ve mazlum milletlerin yarasına merhem olmaya çalışıyor, onların terkedilmiş mahzunluklarına “kadın eli” uzatıyoruz.

Bizler güçlü Türkiye’nin güçlü kadınlarıyız. Bizler bu topraklar için, devletimizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Anadolu’nun, Trakya’nın emekçi kadınlarıyız. Sizleri tarihin bilinen en eski topraklarından ve medeniyetlerinden biri olan Tekirdağ ’da ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kadın komite başkanlığı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Şube Başkanımız Sayın Elif Sağlam’ın yanında olduğumuzu belirtiyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

 

TEKİRDAĞ ŞUBE BAŞKANI ELİF SAĞLAM GENEL KURUL KATILIMCILARINI SELAMLADI:

“ Büyük emeklerle, özveriyle davamızı büyüttüğümüz, gece gündüz demeden uğruna alın ve akıl teri döktüğümüz, emek mücadelemizin merkezi Öz Sağlık-İş Sendikamızın Tekirdağ Şubesi’nin demokrasi şöleni 1. Olağan Genel kuruluna hoş geldiniz.

Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği, yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz.

Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz. Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük.

Tekirdağ Şube Başkanlığı görevine getirildiğim ilk gün, dün gibi aklımda. Tek başıma başladığım bu zorlu davamıza; inançla çalışarak ve genel merkezimizin desteği ile hızlı bir şekilde şube yönetimimizi oluşturup, tüm kurumlarımız da işyeri temsilcilerimizin, komite başkan ve başkan yardımcılarımızın, birçok kurumumuzda oluşturduğumuz disiplin kurulu üyelerimizin atamalarını tamamlayarak büyük bir aile oluşturduk.

İlk günden bugüne kadar, bu zorlu ve kutlu davamızda şahsıma yol arkadaşlığı yapan, her türlü mücadeleyi bir saniye bile düşünmeden veren şube başkan yardımcılarımıza, temsilcilerimize, komite başkan ve başkan yardımcılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık-İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini ve ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir haklının hakkı için nasıl bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı, hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye de devam ediyoruz.

Bugün Tekirdağ Şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu. Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk, sendika içi demokrasinin varlığının, kazanımının getirdiği huzurlu, şeffaf bir yolculuk. Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye, hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

ŞUBE BAŞKANLIĞINA ELİF SAĞLAM SEÇİLDİ

Sendikamızın Tekirdağ Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Elif Sağlam Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Gülcan Alpsoy, Çiğdem Yüksel ve Hamit Göymen’den oluştu