EK DERSLİ PERSONEL DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN SERT’E ZİYARET

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bünyesindeki Ek Dersli Personel Derneği (ABEP-DER) Genel Başkanı Erhan Taylan,  Genel Başkanımız Devlet Sert’i ziyaret etti, personelin sorunlarını ve taleplerini ileterek destek istedi.

Bakanlık bünyesinde görev yapan Ek Dersli personelin kadro kapsamı dışında tutulmasının kendileri adına incitici olduğunu belirten Dernek Başkanı Erhan Taylan, “Ama öncelikli sorunumuz özlük haklarımızın iyileştirilmesi. İzin günlerimizin düzensizliği, yıllık izinlerimizin olmaması, asgari ücretin altında maaş almamız gibi pek çok sorunu birlikte yaşıyoruz. Temel mücadelemiz öncelikle özlük haklarımızda iyileştirme yapılması yönünde” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Devlet Sert’te,  ek dersli personelin sıkıntılarının sona erdirilmesi adına sendika olarak yapılan faaliyetleri anlattı ve sorunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

Başkan Sert, “Böylesine nitelikli personelin halen özlük haklarının iyileştirilmesi ve kazanılması yönünde mücadele etmek zorunda bırakılması üzücü.  Sendika olarak konuyu muhatapları nezdindeki takibi sürdüreceğiz” dedi.